Rozstanie i zmiana życia

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Rozstanie i zmiana życia

przez Semir 22 lis 2014, 11:52
dogomaniaczka, Rozumiem też miałem podobnie może nie aż taki staż ale też miałem swoją pewność czasem jednak człowiek nie koniecznie wie czego chce co skutkować może takim zachowaniem. Miałem tak w moim ostatnim związku znacznie krótszym ale jednak. Przez prawie pół roku męczyliśmy się ze sobą ona mnie zdradziła ale bała się o mnie że się zabiję czy jakoś tak(wiedziała o chorobie) a ja czułem coraz większy niesmak jak siłą mnie odciągała ode mnie a ja myślalem ze to przejdzie że trzeba przeczekać. Skończyło się jak można przewidzieć rozstaniem jednak po tym pół roku byłem zajechany jak koń po westernie a teraz jak myślę o związku by spróbować jeszcze raz najzwyczajniej się boję. Wiem że facet zachował się jak /cenzura/ ale po części to też Twoja wina bo albo trzeba było go przycisnąć by jasno powiedział o co biega i zaoszczędzilibyście sobie tych uprzejmości lub powinnaś zebrać się na odwagę i jednak go rzucić wiem że to ciężkie ja też nie raz popełniłem ten błąd i przez niego często lądowałem w szpitalu bo cierpiałem znacznie więcej czasu niż powinienem. Nie potraktuj źle tej opinii powiedziałem tylko o tym co kiedyś sam przeżyłem i wolę być potraktowała to jako konstruktywną krytykę.
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Rozstanie i zmiana życia

przez dogomaniaczka 23 mar 2015, 19:17
i nie jest lepiej. Jest gorzej. Znowu wracają ataki histerii i ten wieczny ból i samotność...Zaległam w łóżku

Rozstanie i zmiana życia

przez klex 23 mar 2015, 20:44
dogomaniaczka, może spróbuj użyć klina i znajdź sobie kogoś nowego
klex

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Rozstanie i zmiana życia

przez Artemizja 23 mar 2015, 21:46
dogomaniaczka, Domi, pamiętam Cię z początkowych czasów mojego egzystowania na Forum. Dziewczyna, którą poznałam wtedy nie była nawet w stanie wyjść do lekarza. A teraz? Praca, szkoła. To olbrzymi postęp. Już samo to świadczy o tym, jak dużo osiągnęłaś. A związek. No cóż. Ludzie się schodzą i rozchodzą i nic nie poradzisz. Samotnośc nie jest dobra, ale też tkwienie w związku, w którym, jak sama napisałaś druga osoba się zmieniła - nie ma sensu. Głowa do góry Słońce.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Rozstanie i zmiana życia

przez wysłowiona 05 kwi 2015, 12:03
"Ale czasami mam wrażenie, że tylko sama siebie oszukuję, a w środku jestem wrakiem."

Znam to uczucie. I wiesz co? To jest normalne i wcale nie oznacza, że się oszukujesz. To oznacza jedynie, że mimo trudności idziesz do przodu i naprawiasz swoje życie krok po kroku, nie poddajesz się i jednocześnie jest Ci ciężko. To taki dysonans, czujesz się źle, ale starasz się to przepchnąć, powinnaś czuć dokładnie to. Ale po czasie takie uczucie mija i zaczynasz widzieć, że nowa wersja rzeczywistości, w której sobie radzisz nie jest udawaniem, jest tym, co udało Ci się osiągnąć i w co wierzysz. Najważniejsze to robić małe kroczki do przodu i nawet jak jest źle, nie poddawać się. Możesz tego nie widzieć jeszcze teraz, ale to Ci pomaga.

Sortuj wg