Drogie Panie! O co Wam konkretnie chodzi?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez suiseiseki 16 lis 2014, 14:55
Myślę, że podobne oczekiwania mają mężczyźni wobec kobiet. To proste:
a) Samodzielność - ma potrafić ugotować, posprzątać, wyprasować, załatwić sprawę w urzędzie. Mężczyznom, którzy w partnerce szukają zastępczej mamy, uprzejmie dziękuję.
b) Szczere zainteresowanie partnerką - chęć poznawania się, umiejętność prowadzenia rozmowy, słuchania. Zarówno narcyz mówiący wyłącznie o sobie, jak i wiecznie przytakujący milczek, nie są fajni.
c) Temperament - większość kobiet (choć jak widać nie wszystkie) lubi widzieć, że mężczyzna ma ochotę na seks - jeśli do tego posiada wyobraźnię, to już ideał :great:.
d) Powierzchowność - nie chodzi o wygląd modela z reklamy Calvina Kleina. Rzeczy takie, jak: zaniedbane paznokcie, nieświeży oddech, ciuchy sprzed czterech dekad, najczęściej dyskwalifikują. Nie ma zmiłuj.
e) Chęć rozwijania się - czyli nietkwienie w miejscu z nadzieją, że sukces spadnie z nieba; posiadanie zainteresowań, pogłębianie wiedzy, samorealizacja.

Z moich obserwacji wynika również, że zdecydowana większość kobiet (choć jest to skorelowane z wiekiem i sytuacją życiową) nie zwraca dużej uwagi na stan majątkowy potencjalnego partnera, jeśli ma on do zaoferowania coś poza tym.

przez Storożak 16 lis 2014, 19:44
suiseiseki, dodałabym,że musi być zaradny życiowo, a z resztą się w 100 procentach zgadzam :)
Pie.dole nie biore...

przez everlong 16 lis 2014, 21:42
Facet jaki jest, każdy widzi. Koniec. Dziewczyny przekombinowują baaaardzo dużo.
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellwe 16 lis 2014, 23:02
wszystko co mowi przedmowca, jak mniam. suiseiseki, chyba ze jest koboeta to przedmowczyni :) Ja dodalabym pasje jalakolwiek,wazne zeby byla, bo ja sama mam sporo :)

Empatia, inteligencja i umiejetnosc bycia ,,mezczyzna'' w sensie umiejetnosci wyposrodkowania opieki nad druga osoba a z drugiej strony nie pozwolenia wejscia soboe na glowe i umiejetnoscia walniecia piescia w stol mile widziane. :)

Odrzucaja mnie ludzie bez charakteru i meskie ,,cipy'' nad ktorymi trzeba sie ciagle uzalac :/
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez jetodik 17 lis 2014, 00:21
Arasha,

Twoje wymagania można traktować jak ulgi :smile:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Arasha 17 lis 2014, 01:22
jetodik napisał(a):Arasha,

Twoje wymagania można traktować jak ulgi :smile:

Co masz na myśli ? Mnie się wydawało, że są masakrycznie wyśrubowane i znalezienie odpowiedniego kandydata zajmie mi z 20 lat ( a wtedy będę już stara i związek nie będzie miał sensu ). Czy Ty na pewno czytałeś mojego posta ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Tyrr 17 lis 2014, 10:25
Arasha napisał(a):Po czwarte, osobiście potrzebuję dużo przestrzeni do życia, więc liczyłabym na jakieś zrozumienie w tej materii, co nie oznacza, że miałabym automatycznie ochotę wychodzić z innymi gdzieś poszaleć, a jego zostawiać samego w domu. Nie o to mi chodzi, ale bardziej o to, żeby nie łaził za mną jak piesek i analizował wszystkiego, co robię.

(...)

I najważniejsze - obowiązkowo musiałby być o mnie zazdrosny :105:

Odnoszę wrażenie, że na pewno będzie zazdrosny :P
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

przez Saraid 17 lis 2014, 11:06
Pewnie każdej kobiecie o co innego jak widzać w postach ,osobiście uważam że szacunek zrozumienie,troska,odpowiedzialność są niezbędne do budowania relacji takich które mają być na jakimś poziomie i to działa w obie strony.
Saraid

przez Lustik 17 lis 2014, 12:40
Piszecie o podstawowych kryteriach które powinen spełniać dojrzały facet , ale co z tego jak będąc w związku dojdzie ich więcej i wymagania ulegną dalszym zmianom. Bo przecież kobiety nie lubią zastoju i ciągle chcą coś zmieniać.
I tak zadecydują szczegóły osobowości.

przez bittersweet 17 lis 2014, 12:53
Lustik, hehe, bo kobity probuja zmieniac faceta, a jak im sie to uda, to on przestaje byc interesujacy ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Arhol 17 lis 2014, 12:57
bittersweet napisał(a):Lustik, hehe, bo kobity probuja zmieniac faceta, a jak im sie to uda, to on przestaje byc interesujacy ;)

Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Saraid 17 lis 2014, 13:50
bittersweet napisał(a):Lustik, hehe, bo kobity probuja zmieniac faceta, a jak im sie to uda, to on przestaje byc interesujacy ;)

Mnie się wydaje ,że wybieramy faceta z wadami które najbardziej nam odpowiadają.
Saraid

przez bittersweet 17 lis 2014, 15:54
white Lily, zartowalam ,ja odpuscilam sobie proby zmieniania kogokolwiek juz dawno, szczegolnie ze nawet sama siebie nie potrafie zmienic ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez jetodik 18 lis 2014, 00:12
Arasha, brzmią jak ulgi bo głoszą, że facet powinien czyli też może:
- rozmawiać na interesujące go tematy nie martwiąc się czy nie zanudza
- okazywać uczucia nie zastanwiając się czy nie wypadnie przez to niemęsko
- pielęgnować swoją przestrzeń
- być zazdrosny
- nie być komikiem
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg