Uzależniony chłopak i kłamstwa-co robić?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez śliwka_ 19 sie 2014, 09:39
Jestem 3 lata w związku z osobą uzależnioną.Dowiedziałam się o uzależnieniu po 2 latach,chłopak twierdził,że nic nie mówił,bo bał się mojej reakcji.Oprócz tego dogadywaliśmy się świetnie mimo moich zaburzeń <nerwica,depresja> i Jego <środowisko DDA> miałam wrażenie,że rozumiemy się dobrze aczkolwiek kilkakrotnie złapałam Go na małych kłamstewkach -zawsze się tłumaczył,że to ze strachu przed moją oceną.Ja jestem osobą i tak bardzo podejrzliwą,niestety zazdrosną i potrafię zrobić awanturę jeśli mi się coś nie spodoba.Dałam Mu ultimatum,że albo idzie na terapie uzależnień albo się rozstajemy.Poszedł.Przez 8 miesięcy (dowiedziałam się w grudniu) wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku,lecz kilka dni temu dowiedziałam się,że znowu próbował coś przede mną ukryć -wydał go kolega z którym ustalał że sprowadzą tabletki które w USA są legalne Modafinil .Ja już nie mam siły po prostu,wiedziałam,że trudno Mu będzie przestać brać,ale wkurza mnie to,że ukrywa pewne rzeczy zamiast powiedzieć o nich wprost,tym bardziej,że dostał już jedną szansę.Zaczynam myśleć o odejściu,bo co jeśli On nie przestanie mnie kłamać i zawsze się będę zastanawiać czy czegoś przede mną nie ukrywa?

Proszę o odpowiedzi,potrzebuje jakiegoś wsparcia.

przez freemind 20 sie 2014, 07:30
Wasza relacja nie jest łatwa z uwagi na trudności z jakimi obydwoje się borykacie i bez wspólnej waszej pracy nad związkiem (terapii ?) nie będzie łatwiej razem żyć. Każde z was ma podobne potrzeby- otuchy, wsparcia, bliskości, spokoju i poczucia bezpieczeństwa, tylko nauczyliście się realizować je w inny sposób, Twój chłopak poprzez uzależnienia a Ty starając się kontrolować życie poprzez bycie czujną i baczną w bliskich relacjach. Moim zdaniem jesteście w stanie stworzyć udany związek ale potrzebujecie nauczyć się jak być blisko siebie bez lęku. Wiem, że warto próbować, bo taki proces zawsze uczy wielu nowych i ciekawych rzeczy o nas samych. Nie musisz brać odpowiedzialności za tą relację na swoje barki bo na 100% jest jakiś psychoterapeuta, który może wam pomóc poradzić sobie z trudnościami, bo wam samym może być na ta chwile za trudno z uwagi na emocje, krzywdę i żal.
Pozdrawiam ciepło
Małgorzata Reiter

przez śliwka_ 20 sie 2014, 11:55
A czy kłamstwa też mogą być sposobem na radzenie sobie ze stresem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez essprit 20 sie 2014, 11:57
Odejdź od niego.

przez śliwka_ 20 sie 2014, 12:42
essprit,

Wyrocznia?

przez essprit 20 sie 2014, 21:09
Prosiłaś o odpowiedzi, więc ją dostałaś.

Sortuj wg