Czy warto mieć faceta ? / kobietę ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Candy14 20 sie 2014, 17:39
Zresztą ja jestem już tak stary że powinienem se miejsce na cmentarzu szykować a nie o miłościach myśleć. :mrgreen:

taaaa :lol:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez africo 25 sie 2014, 12:04
Oczywiście, że bardzo ważna jest druga osoba, taka na którą zawsze mozna liczyć i która zawsze pomoże. Nie mówię tu o posiadaniu kogokolwiek tylko po to aby nie być samym bo to się nie sprawdza.

przez refren 25 sie 2014, 12:27
Arasha napisał(a):Czy warto mieć faceta ? / kobietę ? Oczekuję porad i rzetelnych informacji od osób bardziej doświadczonych niż ja ...

A co Cię skłoniło do zadania tego pytania? Brzmi jak "czy warto mieć smartfona?"
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 25 sie 2014, 14:23
refren napisał(a):
Arasha napisał(a):Czy warto mieć faceta ? / kobietę ? Oczekuję porad i rzetelnych informacji od osób bardziej doświadczonych niż ja ...

A co Cię skłoniło do zadania tego pytania? Brzmi jak "czy warto mieć smartfona?"

Bo kiedyś sobie postanowiłam, że będę singielką z zasadami do końca życia. A teraz raptem mi się odmieniło. I trochę mnie to bawi, a trochę przeraża :shock:

Btw Smarfona póki co nie potrzebuję :mrgreen:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Po prostu maciek 25 sie 2014, 15:09
W dzisiejszych czasach to prócz aspektu seksualnego to de facto partnerka na stale raczej nie jest potrzebna.
Ze wszystkim można dać sobie radę samemu :twisted:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez withapain 25 sie 2014, 16:42
Po prostu maciek napisał(a):W dzisiejszych czasach to prócz aspektu seksualnego to de facto partnerka na stale raczej nie jest potrzebna.
Ze wszystkim można dać sobie radę samemu :twisted:

Patrząc z tej strony, przyjemność seksualna to stan psychiczny, który też można z powodzeniem osiągnąć samemu.
Związek jak najbardziej tak - z mojej perspektywy jest to duży boost do samooceny, pewności siebie i bezpieczeństwa. No, ale nie każdy tego potrzebuje, więc wspólne życie w czystym podejściu ekonomicznym jest tak czy siak lepsze, podział pracy zwiększa jej efektywność. : ) Człowiek jest jednostką ultra społeczną i nie da rady przetrwać sam z takim stanem psychicznym jaki miałby z DOBRYM dla siebie partnerem/partnerką, a związek to najbardziej zaawansowany, niepatologiczny sposób koegzystowania, który istnieje w naszym społeczeństwie. Wg statystyk na przedwczesną śmierć bez żadnych chorób wewnętrznych i używek narażeni są samotni mężczyźni i taksówkarze D:

przez Candy14 25 sie 2014, 17:53
Bo kiedyś sobie postanowiłam, że będę singielką z zasadami do końca życia.

a zwiazek pozbawia zasad?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Arasha 25 sie 2014, 17:59
Candy14 napisał(a):

Pewnie nie wszystkich zasad, ale te zasady dotyczyły właśnie zero facetów i zero seksu :shock:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Harry Haller 25 sie 2014, 19:36
Dość nieszczęśliwie sformułowany problem. Myślę, że każdy ma swoją odpowiedź na to, czy też inne, zbliżone pytanie. Każdy jest inny i z innymi problemami się boryka, szuka w życiu czegoś innego. Nie wiem, czy warto, ale w dwójkę trochę raźniej. Samotność może być czasami dobijająca, nawet jeżeli człowiek z różnych względów postanowił, że będzie sam. Nie jest łatwo oszukać naturę... Sam pozostaję obecnie w "sferze wolności" i raz jest lepiej, raz gorzej... Nigdy jednak się nie zastanawiałem, czy warto by było z kimś znowu być. Myślę, że żadnego głębszego, czy mniej głębokiego związku, czy też nawet przelotnej relacji nie można wyceniać w kategoriach zysków i strat. Warto/nie warto? To zupełnie nie tak.

przez refren 26 sie 2014, 19:50
Arasha napisał(a):
Candy14 napisał(a):

Pewnie nie wszystkich zasad, ale te zasady dotyczyły właśnie zero facetów i zero seksu :shock:

A z czego te zasady wynikają?
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Arasha 26 sie 2014, 22:21
Bo ja wiem ? Jak sobie to założyłam to miałam może ze 14 lat ...

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez refren 27 sie 2014, 00:41
Aha. A teraz ile masz, 15?

przez CacyWitkacy 27 sie 2014, 01:14
Nawet nie chcę pytać skąd w ogóle w twojej głowie powstał tak spaczony pogląd na relacje między płciami. Niewyobrażalne jest jak infantylny trzeba posiadać umysł, aby rozgłaszać coś takiego? Brzmi to jakbyś ledwie co wchodziła w okres dojrzewania i nasłuchała się od "poważnych kobiet" jacy to mężczyźni są "źli, leniwi, głupi i że tylko jedno im w głowach". Gratuluję rodziców, którzy uświadomili dziecku emocje, znaczenie seksualności i interakcji między ludźmi. Aż się przykro robi, jak się czyta takie pierdoły.
"Człowiek genialny nie popełnia żadnych omyłek. Jego błędy są dobrowolne i stają się wrotami odkryć."
- J. Joyce "Ulisses"

przez Arasha 27 sie 2014, 09:04
refren napisał(a):Aha. A teraz ile masz, 15?

Razy 2 :mrgreen:

-- 27 sie 2014, 08:23 --

Nie mam nic do zarzucenia moim rodzicom ... To tyle w temacie. Jak się komuś nie podoba to niech mi tu spamu nie robi !

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg