nadopiekuńcza matka

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

nadopiekuńcza matka

przez mark123 11 lut 2016, 10:10
Zauważyłem, że często córki nadopiekuńczych matek mają "z automatu" motywację, by dążyć do "oderwania się" od niej i usamodzielnienia. Natomiast synowie nadopiekuńczych matek często "trzymają się" przy nich, dopóki życie nie zmusi ich do "oderwania się" i usamodzielnienia.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

nadopiekuńcza matka

przez ryska 11 lut 2016, 12:18
mark123, ani ja ani mój chłopak nie pasujemy do Twojej hipotezy. Jest dokładnie na odwrót.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

nadopiekuńcza matka

przez mark123 11 lut 2016, 12:28
Nie piszę, kto pasuje, a kto nie; tylko co widzę obserwując fora, w większości kobiety walczą (lub próbują walczyć), a mężczyźni rzadko.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nadopiekuńcza matka

przez Zupapomidorowa 11 lut 2016, 14:31
mark123, coś w tym jest. U mnie w rodzinie to samo. Brat ma 48 lat a nadal pod butem matki. Mimo że zona i dzieci.
Dawniej Luktar

nadopiekuńcza matka

przez wiejskifilozof 11 lut 2016, 14:57
Ja uważam,że taka mama.Sprawia,że potem mamy 40 latka.Który jest pierdołą.

nadopiekuńcza matka

przez mark123 11 lut 2016, 15:30
Mój mózg tak mnie "wepchnął" pod klosz matki, że jestem całkowicie "otwarty" na sterowanie przez nią każdym aspektem mojego życia i nawet nie czuję, żeby mi to przeszkadzało. Poza tym nie zrobię prawie niczego bez jej zgody. Jest we mnie obsesyjna potrzeba zgody matki na wszystko. Czasem nawet na pójście do toalety potrzebuję zgody matki, to "chore".

nadopiekuńcza matka

przez Goni 11 lut 2016, 15:55
Ja miałem odwrotnie, tzn. w pewnym okresie życia robiłem wszystko, aby być jak najbardziej samodzielny. Jednak było to bardziej z przekory i chęci udowodnienia, że jednak potrafię sam i nie muszę wysłuchiwać tych ciągłych podpowiedzi, że "ja to bym zrobiła inaczej", "to nie tak powinno być", "ale ty sobie nie poradzisz" itd. Ta jednak moja wrodzona upartość wyszła mi na dobre :)

nadopiekuńcza matka

przez alone05 11 lut 2016, 17:09
Lepsza taka matka niż żadna, takie nadopiekuńcze osoby są bardzo dobre, opiekuńcze, troskliwe. Taka mama to skarb. Tylko na nic nie pozwalają, jak się chce gdzieś wyjść trzeba mieć ich zgodę, takie matki uzależniają od siebie.

nadopiekuńcza matka

przez NN4V 12 lut 2016, 18:45
alone05 napisał(a):Lepsza taka matka niż żadna, takie nadopiekuńcze osoby są bardzo dobre, opiekuńcze, troskliwe. Taka mama to skarb...

A zatem jak skarb winna być przechowywana - za betonowymi murami skarbca ukrytego głęboko w masywie skalistych gór.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

nadopiekuńcza matka

przez mark123 15 lut 2016, 14:57
Ja bezwzględnie uważam, że nadopiekuńczość to jedna z najgorszych metod wychowawczych, jakie istnieją.

Sortuj wg