Związek 2 ludzi z zaburzeniami psych. Szansa czy katastrofa

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez tosia_j 06 sie 2014, 15:25
Arasha napisał(a):
depresja24h napisał(a): Wiązanie się dwóch parterów chorych, tak właśnie może się skończyć. Dziecko ma zje***** życie, całe życie będzie cierpieć ( optymistycznie nie wiadomo jak bedzie wyglądalo leczenie za 50 lat). Ja nie chciałabym byc tym dzieckiem, dlatego jestem PRZECIW.

Dobra, juz dobra. A gdyby tak dzieci nie mieli ?

To jak najbardziej. Rozumiem ze masz na mysli ludzi w niewielkim stopniu dotknietych choroba psychiczna. Z zachowana samoswiadomoscia i emocjami, nieuposledzonych umyslowo, samodzielnych spolecznie
outsider

przez Arasha 06 sie 2014, 15:28
tosia_j napisał(a):
Arasha napisał(a):
depresja24h napisał(a): Wiązanie się dwóch parterów chorych, tak właśnie może się skończyć. Dziecko ma zje***** życie, całe życie będzie cierpieć ( optymistycznie nie wiadomo jak bedzie wyglądalo leczenie za 50 lat). Ja nie chciałabym byc tym dzieckiem, dlatego jestem PRZECIW.

Dobra, juz dobra. A gdyby tak dzieci nie mieli ?

To jak najbardziej. Rozumiem ze masz na mysli ludzi w niewielkim stopniu dotknietych choroba psychiczna. Z zachowana samoswiadomoscia i emocjami, nieuposledzonych umyslowo, samodzielnych spolecznie

No, raczej.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez tosia_j 06 sie 2014, 15:29
Arasha, czyli niemilosiernie okroilas grupe chorych :p
outsider

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 06 sie 2014, 15:37
Nieważne, czy ktoś powie "za", czy "przeciw". I tak tylko i wyłącznie będzie to zależało od dwojga ludzi, czy ze sobą będą. Nie ma sensu tego z góry przekreślać, bo jest to jak wróżenie z fusów. Nie można również z góry zakładać, że się uda. Właściwie, to nie można niczego założyć. Każdy związek może przetrwać, tak samo jak każdy może się chwiać w posadach. Nie ma na to reguły. Nawet związek dwojga zdrowych ludzi może przerodzić się w koszmar i doszczętnie rozlecieć. Nie da się tego przewidzieć. W przypadku związku osób zaburzonych trzeba po prostu zaakceptować to, że wiele aspektów choroby będzie dawać o sobie znać i nie próbować temu zaprzeczać tylko bardziej się obserwować. Siebie i partnera. Problemy pojawiają się wtedy, gdy staramy się ignorować fakt istnienia zaburzeń i ich wpływ na związek. Na siłę próbuje się żyć "normalnie", ale im bardziej by się tego chciało, tym będzie gorzej. Nie ma czegoś takiego jak założenia, zwłaszcza jakieś pewne założenia, deklaracje odnośnie przyszłości. Pewność tak naprawdę nie istnieje, ponieważ jednego dnia jest dobrze, a następnego może uderzyć depresja bądź cokolwiek innego związanego z zaburzeniem i szlag trafia plany. I to niczyja wina. Dlatego dobrze jest przyznać to na samym początku. Uniknie się wtedy niepotrzebnych rozczarowań, nieporozumień, żali i smutków.
Co do jednego się zgadzam - dziecko pary z zaburzeniami byłoby szczególnie narażone na powielenie zaburzeń rodziców. I należy zdać sobie z tego sprawę. Dlatego logiczną decyzją jest powstrzymanie chęci posiadania dzieci. Oczywiście, nie ma co uogólniać. Wcale nie musi się sprawdzić czarny scenariusz. Aczkolwiek ja osobiście nie podjęłabym ryzyka, że sprawdzi się choć w nieznacznej części.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez nieboszczyk 06 sie 2014, 16:06
oczywiście o dziecku nie może byc mowy.taki związek jest tylko do tego żeby się nawzajem rozumieć,wspierać i żeby osobno ci chorzy nie popełnili samobójstwa z samotności.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg