Siostra wybiera mi chłopaka.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez niseel 06 lip 2014, 21:33
Witam. Od dłuższego czasu mam pewien problem i proszę o waszą pomoc i spojrzenie na całość sytuacji z boku.
Od jakiegoś czasu mam chłopaka, teraz zamieszkaliśmy razem. Ze względu na brak czasu rzadko odwiedzam siostrę. Jednak gdy odwiedzę ją i jej rodzinę od razu zaczynają się pytania. "Czy jest inteligentny, antyklerykalny, lewicowy" Trzy podstawowe które padają niemalże zawsze. Rok temu gdy spotykałam jest z prawicowym, wierzącym chłopakiem (mimo że sama mam raczej poglądy lewicowe, jestem wierząca, ale nie odczuwam potrzeby chodzenia do kościoła co tydzień czy poszczenia w piątek) przez cały czas tego związku tłukła mi do głowy że on jest nienormalny, jak można nie szanować ludzi, to nie jest chłopak dla mnie, jest "kibolem" (jak ona to określała) i nie powinnam mieć z nim nic wspólnego. Nigdy go nie poznała, ale mimo to zawsze wytykała mi wszystko co było z nim związane. Nienawidziła go i okazywała to za każdy razem. W rezultacie po pewnym czasie ja sama zaczęłam zauważać pewne różnice między nami i zakończyłam znajomość, co bardzo ucieszyło moją siostrę.
Teraz aż boję się wizyty u niej. Ciągłych pytań o chłopaka. Jest on wierzący i jak najbardziej praktykujący, co zaczyna mi powoli przeszkadzać - sądze że chyba tylko ze względu na siostrę mam co do jego wiary pewne obiekcje.
Siostra ma na mnie ogromny wpływ i nigdy nie potrafiłam jej niczego odmówić. Mam po prostu wrażenie że za bardzo ingeruje w mój związek, pracę, życie.
Co o tym sądzicie?

przez Aranjani 06 lip 2014, 21:45
układasz sobie życie z siostrą czy z kimś na kim Ci zależy?
Aranjani

przez kaffe_och_blod 06 lip 2014, 21:54
Co o tym sądzicie?

Siostra chce Ci poderwać chłopaka, tylko czeka aż znajdziesz odpowiedniego. :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 06 lip 2014, 22:11
Możesz wybrać albo rodzinę albo chłopaka (głupi pomysł), albo postarać się pogodzić jedno z drugim. Na pewno postawienie się siostrze byłoby mądrym pomysłem, no ale jeśli jeśli:
Siostra ma na mnie ogromny wpływ
to może być problem.
Plus tak jak mówią wyżej,
układasz sobie życie z siostrą czy z kimś na kim Ci zależy?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Sortuj wg