Przeszkadzam mu w karierze/złamane serce

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez EmInQu 05 cze 2014, 14:30
Candy14 napisał(a): Moim zdaniem
Właśnie. A to przecież nie decyduje o żadnej ogólnospołecznej, stałej regule, bo np. moje doświadczenia( i nie tyko moje) w tej materii są zgoła odmienne.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez jetodik 05 cze 2014, 14:33
związek na odległość u mnie by powodował dużo stresu, bo nie lubię podróżować, ale moze bym polubił.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Candy14 05 cze 2014, 15:20
EmInQu, wypowiadam tu tylko i wylacznie moje zdanie :) Wec ja uwazam ze na odleglosc kochamy wyobrazenie partnera jakiego chcielibysmy miec a nie czlowieka jaki jest rzeczywiscie bo nie mamy okazji tego zweryfikowac. Wiec MOIM ZDANIEM nie ma mowy o budowaniu trwalych fundamentow jezeli znajmosc nie przeniesie sie na blizszy grunt
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 05 cze 2014, 17:22
Candy14 napisał(a):EmInQu, wypowiadam tu tylko i wylacznie moje zdanie :) Wec ja uwazam ze na odleglosc kochamy wyobrazenie partnera jakiego chcielibysmy miec a nie czlowieka jaki jest rzeczywiscie bo nie mamy okazji tego zweryfikowac. Wiec MOIM ZDANIEM nie ma mowy o budowaniu trwalych fundamentow jezeli znajmosc nie przeniesie sie na blizszy grunt

Zgadzam się w całej rozciągłości. :great:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez i_am_a_legend 05 cze 2014, 17:46
Candy14 ma oczywiście rację, ale w życiu tak to już jest, że dla każdego jego własne uczucia są najsilniejsze, najprawdziwsze i najbardziej istotne. Autorka postu cierpi mocno, mimo iż "kochała" wyimaginowany obraz człowieka. Najgorsze jest to, że przez tę znajomość pogłębiła swoje, i tak już negatywne, postrzeganie własnej osoby. To może mocno utrudnić budowanie prawdziwych, realnych relacji z przyszłymi partnerami.

Co z tym robić? Wyciągnąć wnioski, nigdy nie wchodzić w takie układy ponownie i dać sobie czas. Tak naprawdę tylko on pomaga w takich sytuacjach, choć jest to truizm.

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że internet to zło, przynajmniej w odniesieniu do stosunków damsko-męskich, ich trwałości, uczuć, emocji. Można się zatracić w czymś, czego w ogóle nie ma, a życie jest przecież jedno (zakładam, że nie jesteśmy kotami ;) ).
i_am_a_legend

przez Posejdon 05 cze 2014, 18:29
i_am_a_legend, ja bym polemizował. Może po prostu ta technologia nas wyprzedziła a my jeszcze nie dorośliśmy do niej i nie nauczyliśmy się z niej odpowiedzialnie korzystać. Aż mi się finał serialu Battlestar Galactica przypomina od własnych słów przypomina (ci co oglądali wiedzą o co mi chodzi).

Serio, ja Tobie powiem, że jako społeczeństwo jeszcze nie wykształciliśmy norm kultury cybernetycznej, jakiegoś savoir-vivre, którego to zastosowanie społeczeństwo by wymuszało w cyberprzestrzeni. I to w odniesieniu zarówno do tego jak się zachowywać komentarzami na fejsie czy jak flirtować na portalach randkowych. Netykietę pomijam bo to wymysł z czasów przed manią social media, smartfonów, powszechnego wifi i innych wynalazków ostatnich 10 lat, kiedy z internetu korzystali tylko bladzi okularnicy (bez obrazy dla bladych okularników, sam się do nich zaliczam jak się nie opalę latem). Niestety prawda jest taka, że nasze pokolenie przeciera szlak pod tym względem i to my najprawdopodobniej dopiero stworzymy te zasady i wpoimy je naszemu potomstwu. Ale sami musimy się liczyć poniekąd z prawem dżungli w cyberprzestrzeni przez najbliższe jeszcze kilka czy kilkanaście lat.

przez EmInQu 05 cze 2014, 18:32
Candy14 napisał(a):EmInQu, wypowiadam tu tylko i wylacznie moje zdanie :)
Jak każdy.
Wec ja uwazam ze na odleglosc kochamy wyobrazenie partnera jakiego chcielibysmy miec
Osoby niedojrzałe z pewnością tak czynią. Kreowanie wyobrażeń raczej nie idzie w parze z racjonalnym myśleniem, które stanowi jeden z ważniejszych budulców stabilnego związku. Kreować fikcyjną postać człowieka można wszędzie( wielu czyni to żyjąc nawet z kimś pod jednym dachem).
Szukanie w otoczce(a nie w ludziach) usprawiedliwień rozpadu związku z pewnością nikogo nie zaprowadzi do prawdziwego szczęścia. Ogrom ludzi spełnia Twoje kryteria odległości, a jednak niczego (poza orgazmem) stworzyć nie potrafią. A dlaczego? Właśnie ze względu na swój charakter i swoje "priorytety".

p.s. Całe szczęście, że jest coraz więcej ludzi, którzy szukają swoich połówek gdzieś dalej(poszerzając horyzonty), dając sobie większą szansę na znalezienie tego/tej wymarzonej.....tworzą później udane małżeństwa(na zachodzie często mieszane narodowościowo) , nie ulegając - z całym szacunkiem - lekko zaściankowym stereotypom.

przez i_am_a_legend 05 cze 2014, 18:53
Posejdon, polemiki zawsze są mile widziane. Lepsze to niż potraktowanie kogoś trójzębem w bok. :smile:

Dużo jest w Tobie wiary, której ja nie podzielam. Nie twierdzę, że ludzie są z natury źli, ale z pewnością jednostek bezwzględnych, twardych, pozbawionych empatii jest wiele. Internet, czaty, sieci społecznościowe, komunikatory to dla tych osób kolejny, moim zdaniem, łatwiejszy sposób by realizować swoje niefajne aktywności. I żadne normy, zalecenia, zakazy, nakazy tego nie zmienią.

Najbardziej podatni na takie potencjalne zagrożenia są ludzi młodzi, którzy często mają jeszcze swoje ideały, kierują się taką fajną naiwnością. Często się to kończy rozczarowaniem, rzadko prawdziwym szczęściem. Autorka tego wątku boleśnie się o tym przekonała.

Trochę mi się tęskni za latami 90-tymi.
i_am_a_legend

przez khaleesi 05 cze 2014, 18:59
i_am_a_legend napisał(a):Dużo jest w Tobie wiary, której ja nie podzielam. Nie twierdzę, że ludzie są z natury źli, ale z pewnością jednostek bezwzględnych, twardych, pozbawionych empatii jest wiele.

Najgorsze, że to właśnie sieć daje możliwość bezkarnego obrażania, wyśmiewania i rozczarowań bo tej drugiej stronie zwyczajnie to wisi co ktoś pomyśli. Smutne to ogromnie.ja jestem strasznie wrażliwą osobą i mocno reaguje na wszelkie teksty w moim kierunku czy to pisane czy mówione. w realnym życiu nie padają tak często te przykre słowa ludzie nie mają tyle odwagi za to w necie pełno ubliżeń zwrotów chamskich. Czują się bezkarni. ja bym nie potrafiła komus ublizyć w sieci jedynie moge odpowiedzieć Ty jesteś taki na zasadzie odbicia piłeczki ale personalnie do kogoś Ty *** . Nigdy. Nie godzi się to z moją kulturą i obyciem.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Candy14 05 cze 2014, 19:17
Osoby niedojrzałe z pewnością tak czynią.

Tutaj chyba pochlebiasz sobie :) dlaczego zapewne sie domyslasz

dojrzalosc nie ma tu nic do rzeczy... roznica jest taka jak pomiedzy randkowaniem a mieszkaniem razem... na randkach wiele rzeczy mozna ukryc, przemilczec, powstrzymac sie, wykreowac swoj wizerunek czego mieszkajac razem nie da sie zrobic bo ilez mozna udawac. Zdarzaja sie oczywiscie osobnicy ktorzy dlugo moga grac ale to raczej wyjatki.

Całe szczęście, że jest coraz więcej ludzi, którzy szukają swoich połówek gdzieś dalej

alez nie neguje tego ze szukac mozna nawet na drugim koncu swiata i nawet znalezc... ale potem trzeba jednak te konce swiata do siebie przyblizyc
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez EmInQu 05 cze 2014, 19:32
Candy14 napisał(a):
Osoby niedojrzałe z pewnością tak czynią.

Tutaj chyba pochlebiasz sobie :) dlaczego zapewne sie domyslasz
Przykro mi, ale nie mam w zwyczaju rozszyfrowywać czyichś nomen omen wyobrażeń ;)

Całe szczęście, że jest coraz więcej ludzi, którzy szukają swoich połówek gdzieś dalej

alez nie neguje tego ze szukac mozna nawet na drugim koncu swiata i nawet znalezc... ale potem trzeba jednak te konce swiata do siebie przyblizyc
Oczywiście, że trzeba się przybliżyć. Nigdzie nie napisałam, że po zbudowaniu podłoża miałoby być inaczej.

przez Candy14 05 cze 2014, 19:37
No widzisz wiec sie zgadzamy ..aczkolwiek trudno budowac podloze jak sie czlowieka zwyczajnie nie zna bo jaks ciezko m uwierzy ze gg czy skype czy inny komunikator daje taka mozliwosc

przez EmInQu 05 cze 2014, 19:52
Candy14 napisał(a):uwierzy ze gg czy skype czy inny komunikator daje taka mozliwosc
Bez spotkań nie rodzi się uczucie(to oczywiste), a jedynie iluzja. To jak całowanie dmuchanej Lusi. Dlatego też dodałam już wcześniej dla jasności wzmiankę o kontaktach osobistych(choć w zależności od sytuacji o różnej częstotliwości) przy znajomości na odległość. Jakaś szansa do ewentualnej weryfikacji(chociażby emocji, reakcji ) zawsze musi być.

przez jetodik 05 cze 2014, 21:31
EmInQu,
Bez spotkań nie rodzi się uczucie(to oczywiste), a jedynie iluzja.

przez neta rodzą się uczucia jak najbardziej, tylko, że oparte na iluzji w większym stopniu niż w "bezpośrednim" kontakcie.
nie zdarzyło się Wam nigdy zauroczyć w kimś, nie widząc wcześniej tej osoby?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg