Miszmasz po wybudzeniu się ze snu..

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Wariat92 05 maja 2014, 16:09
Dzień dobry wieczór wszystkim.

Nie chcę robić kłopotów i powielać tematu. Wiadomo każdy jest inny i inaczej patrzy na świat... ale chodzi o sen, może ktoś z was choć minimalnie ma podobnie..

OK, Przechodzę do meritum :

Jestem w związku z facetem , z którym niedługo będzie dwa lata. Wszystko jest pięknie, fajnie , ciekawie każdego dnia..
Ale od kiedy jestem z Nim , od czasu do czasu mi się śni 'były' . Który za każdym razem chce coś mi powiedzieć , w stylu "Nadal Cię Kocham" lub "Nie mogę o Tobie zapomnieć".
Ale dzisiaj było jeszcze dziwniej.. mój sen tak był realny że aż w to uwierzyłam.
Byłam z obecnym chłopakiem i na moment się rozdzielaliśmy. Szłam spokojnym krokiem , nagle ktoś mnie wziął za rękę i ujrzałam 'byłego'. Za nim świeciło jasne światło , powiedział mi że "zostaw go,chodź ze mną,ucieknijmy". Po chwili mnie przytulił i pocałował, a moje serce zaczęło bić jak szalone..
Na tym momencie się wybudziłam , wstałam i z dziwnym uczuciem zrobiłam kawę..
Do teraz mam w głowie chaos , roztrzepanie emocjonalne.
A wszystko za sprawą znaku :?: zapytania.

Pozdrawiam i jestem ciekawa waszej wersji/odpowiedzi.

przez withapain 06 maja 2014, 20:14
Nie martw się tym, że tak bardzo przeżyłaś we śnie pocałunek z byłym chłopakiem, łączyły Cię z nim w końcu jakieś uczucia i chociaż na żywo mogłabyś równie dobrze nic nie poczuć widząc swojego ex, to Twój umysł zachował w sobie jakiś jego obraz, bez otoczki zewnętrznej i bez jego wad, powodując nierealistyczną, wręcz hollywoodzką wizję wspólnej ucieczki.
Możliwe, że po tych 2 latach masz na tyle dużo wspomnień i zapewnień dotyczących Waszej miłości ze swoim obecnym chłopakiem, że jedyne co Twój umysł uznaje za czynnik, który mógłby zepsuć Wam związek jest zmiana Twojego nastawienia do niego/strata uczuć/powrót starych uczuć. Podświadomie możesz bać się, że w jakiś sposób zepsujesz ten związek i wychodzi to właśnie w snach, które wizualizują Ci scenariusze tych obaw. Każdy kto przebył już ileś relacji w swoim życiu ma za sobą jakiś bagaż emocjonalny, nierozwiązane sprawy i ludzi, którzy dawali nam kiedyś jakieś sygnały, że chcą czegoś więcej, ale dopiero będąc w szczęśliwym związku nasza podświadomość je przywołuje i zaczyna analizować.
Pamiętaj, że jeśli martwi Cię to co Twój umysł wytworzył, to że nawet najlepsza osoba w świecie realnym może zostać przyćmiona przez wizję nawet najgorszego byłego chłopaka wytworzoną w Twojej głowie.

Sortuj wg