Najbardziej wyniszczające uczucie

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez bittersweet 27 mar 2014, 22:18
chociaż to nie jest żałoba, bo żałoba wiąże się z uświadomieniem sobie ze coś minęło na zawsze, a ja tego nie mogę zrobić, nie jestem w stanie dopuścić do siebie takiej myśli ze to się skończyło na zawsze, tylko nadzieja daje siłe
Dlatego cały czas tęsknisz, bo nie chcesz przyznac, ze game over... gdybys był szczery wobec siebie i przestał sie oszukiwac, juz dawno byś miał za soba ból rozstania, gniew, żal, wreszcie pogodzenie sie z faktami... gdybys przeszedł te wszystkie etapy, sprawa by nalezała do przeszłosci a Ty byś mógł byc szczęsliwy w nowym związku.. zamiast tego bujasz sie w zawieszeniu i cierpisz :bezradny:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez aptasia 28 mar 2014, 01:38
czemu od 3 lat żyjesz nadziejami? Czy ta kobieta Ci je daje czy są one Twoją imaginacją?

Niektóre uczucia, jakkolwiek by były bolesne - trzeba przeżyć. Inaczej one zawsze będą wracać.
cóż, najlepiej byłoby faktycznie udać się na terapię, przestać patrzeć na nią stronniczo - uświadomić sobie, że pomimo wielu zalet, miała także wady, i że inne kobiety mają podobnie i z inną też mógłbyś zbudować taki związek, dobrze działa też zajęcie myśli czymś innym, ja np. byłam wolontariuszem i wyprowadzałam schroniskowe psiaki, fajna sprawa bo działało na mnie jak terapia a i z korzyscią nie tylko dla mnie, poza tym w nich odkryłam trochę siebie. (dziwnie to zabrzmi,ale to temat na inną, dłuższą rozmowę) Polecam, bo poczucie zmęczenia które daje wyganianie się z psami, poczucie robienia dobra, ale też zwykłe endorfiny wywołane wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu nadają sens życiu, dają lekki sen, pozwalają poznać innych ludzi, poszerzyć grono znajomych itp itd - ofc nie wyganiam wszystkich do schronisk, każdy musi znaleść coś co jemu konkretnie leży :)

dla mnie najbardziej frustrująca jest bezsilność. Szybko rodzi we mnie agresję :(
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez hobbyturysta 28 mar 2014, 02:12
ja nienawidze samotności :(
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellwe 28 mar 2014, 02:14
Zawsze lepsze to, niz nie docenianie tego, ze nie jest sie samotnym. :bezradny:
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez lunatic 28 mar 2014, 11:03
dream* napisał(a):czemu od 3 lat żyjesz nadziejami? Czy ta kobieta Ci je daje czy są one Twoją imaginacją?

nie daje, licze na cud, dlatego ze nie potrafie dopuścić do siebie myśli ze coś czego bardzo chciałem juz się nigdy nie spełni,jakbym dopuścił do siebie taką opcję i ją przyjął to nie wiem czy bym sobie z tym dał rady i nawet leki mogłyby juz w niczym nie pomóc

-- 28 mar 2014, 10:09 --

no bo jak pogodzić się z faktem ze coś o czym się marzyło się nie spełni już nigdy? :pirate:
nic nie poradzę na to ze te marzenia były i są ukierunkowane na nią, momentami przeraza mnie to ze zaczynam ją zapominać, to jest jakby tęsknota za wyobrażeniami tego jak chciałem zeby wszystko się ułożyło

przez mark123 28 mar 2014, 12:23
Dla mnie najgorsze uczucia to strach, lęk.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez aptasia 28 mar 2014, 14:33
lunatic, kurcze, taki fajny z Ciebie facet a tyle lat płaczesz nad rozlanym mlekiem. Skoro się skończyło to znaczy, że nie było wcale tak idealnie i z kimś innym mógłbyś zbudować szczęśliwszą przyszłość gdybyś przestał w końcu snuć wizje tego co by mogło być a nie było z Twoją ex...
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 28 mar 2014, 15:07
dream*,
Dzieki za komplement ale nie bylo idealnie z mojej winy,bylem egoista skupionym tylko na sobie zazdrosnym o kazda rzecz,co z tego ze to byly jakies mechanizmy z dziecinstwa nad ktorymi nie panowalem,efekt byl taki ze odeszla tylko przez to ze nie wytrzymala w koncu tego jaki bylem,ona raczej by nie powiedziala ze bylem fajny

-- 31 mar 2014, 17:20 --

Moge jakos usunac ten temat?a jak nie moze to zrobic jakis moderator?

Sortuj wg