Rozwód z powodu niezgodności charakterów.Po 9 latach związku

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Sodden 22 mar 2014, 12:57
Candy14 napisał(a):Moze cos mi umknelo ale nie doczytalam ze autor ma ochote sie zabic z powodu rozstania. Jest mu na pewno ciezko bo kawal zycia zabral mu ten zwiazek... moze lepiej na psychoterapii to sobie poukladac niz znieczulic prochami? Nie wiem...

Sodden napisał(a):Gdy rano wstaję, nie mam siły podnieść się z łóżka. Nie widzę sensu wstawania. Wszystko co robię jest dla mnie bezcelowe. Zacząłem notorycznie spóźniać się do pracy, po 4 latach wróciłem do palenia, co raz częściej i intensywniej pojawiają się myśli samobójcze. Miewam "napady paniki". Ściska mnie w klatce piersiowej, gwałtownie przyśpiesza oddech i bicie serca, nagle chce mi się płakać, w myślach panikuję mówiąc: co teraz będzie? jak to już z nami koniec? dlaczego? ja nie chcę! ja ją kocham! dlaczego tak się stało?! Dlaczego mi to zrobiła?! Ja już nie chcę tak dłużej, nie chcę już żyć..." Były chwile, w których zacząłem szukać w internecie informacji, w jaki sposób bezboleśnie popełnić samobójstwo. Układałem sobie w myślach list pożegnalny do przyjaciół, rodziny w którym przepraszam, że zawiodłem, że psychicznie nie dałem rady. Wtedy łzy cisną się same do oczu.

przez Candy14 22 mar 2014, 13:14
Sodden, rzeczywiscie nie doczytalam. W takiej sytuacji rzeczywiscie cos nieinwazyjnego i nieuzalezniajacego mozna lyknac chociaz lepiej byloby przegadac to na psychoterapii , wywalic z siebie, poukladac
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez zima 22 mar 2014, 17:03
carmen.s,
co mam na mysli? hmm...generalnie nie wnikam w tę sytuację- mam za mało danych i jedynie tekst pisany. I nie wnikałabym prawdę mówiąc, poniewaz to co poza mną nie jest mna ;-)
Uwewnetrznienie struktury "ja", ukorzenienie siebie w sobie oraz zakorzenienie. Człowiek czerpie jak roslinka wschodząca wiosną-jego wzrost jest wypadkowa wielu czynników-podobnie jak rozpad- moze byc nieodpowiednie podłoze, nieodpowiednia pielęgnacja, bla bla bla i nieodpowiedni hodowca- nie ten Bóg (zarówno w sensie czlek , jak i istota pozaziemska). jak się chce porzucic role roslinki trzeba miec ogląd na wszystko- takie jakie jest, bez osadów, bez ocen i w kierunku "do" czegos a nie "od" czegoś.
Mysl o samobójstwie to alarm ostrzegawczy- nie wolno tego bagatelizowac. Wiem, psychole mówia ze sa poszczegolne etapy zwiazku, inni mowia ze czlowiek sie po prostu przyzwyczaja do bolu, a ja mowie- logicznie rzecz biorac- faktycznie w czasie uczucia "stajają" i przyblekają by zrobic miejsce na nowe i zaden pieprzony psycholog nie twierdzi tu nic odkrywczego-powtarza jedynie wyswiechtane frazesy uwazajac je za pewnik, a ja uwazam ze to bzdura.
Widzisz, nie ma czarno- białe, nie ma tak ze to czy tamto sprawdza sie zawsze, wszystko zalezy od sytuacji, reakcji na nia i od swoich wewnetrznych skierowań (nie mylic z ukierunkowaniami).
Np. zchrzaniłam układ taneczny - grupa wsciekla na mnie, ja wsciekla bo na mnie naskakuja, a publicznosc bije brawo i wrozy mi wielka karierę. A ja bedac emocjonalnie pewna siebie nie mysle że się nie nadaję- myśle po prostu ze współpraca grupowa zabija moją indywidualność. Reszta mówi- zadzierasz nosa- a ja mysle i /cenzura/, moze jestem krótkowzroczna, ale jesli upadne to chcę to zrobic z zadartym nosem- jak zechcę to wstanę a jak bede chciala polezec to poleze i poczekam az zrobię sie lumpem i będa mi wrzucać srebrniki albo osiagnę wielki sukces za jakis czas i beda mi wrzucac te monety do gęby niczym w mitologii - zeby ich przewieźć do mojego swiata.
Czaisz? jak mysli się o usmierceniu systemu znaczy ze jest cos co przeroslo czlowieka. Nie ma siły wtedy na zasilanie kieszeni przemiłej Pani psycholog która ma kilka rozwodów za sobą i wciaz wierzy w Rumpelsztyckiego albo w szklankę do połowy pełną , haha.
Zasada jest wówczas jedna- najpierw sprawy najwazniejsze a reszte dostosowac do priorytetow. Czyli ukoić emocje - i wtedy pomyslec.
moim zdaniem nic nie rozpada się z dnia na dzień. ale zeby sie dowiedziec co tak naprawde mialo miejsce autor powinien sie wspomóc lekami...
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 22 mar 2014, 18:19
zima,
Nie ma siły wtedy na zasilanie kieszeni przemiłej Pani psycholog która ma kilka rozwodów za sobą i wciaz wierzy w Rumpelsztyckiego albo w szklankę do połowy pełną , haha.

no właśnie starałem się pokazać taką perspektywę, półpełnej szklanki. lata dobrego związku świadczą o tym, że autor nadaje się do nich, zdobył doświadczenie i ma szanse stworzenia kolejnego.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez agusiaww 22 mar 2014, 21:28
To nie chodzi o branie leków na rozstanie tylko na depresje po rozstaniu. Kiedy mijaja m-ce i czlowiek czuje ze zamiast sie podnosic, coraz bardziej upada, to lek jest nieodzowny, tak samo mozna napisac ze po co brac leki na fobie i schize? Sobie sam poradz. Wlasnie po to sie bierze, by czlowiek zdrowial, by stłumil emocje, nauczyl sie zyc z bolem, po czasie bol zniknie i sie leki odstawi.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez carmen.s 22 mar 2014, 23:59
zima, no chyba "czaje" co masz na myśli, wcześniej jakoś nie spotkałam się z tym określeniem uwewnętrzniania struktury ja.
Mysl o samobójstwie to alarm ostrzegawczy- nie wolno tego bagatelizowac. Wiem, psychole mówia ze sa poszczegolne etapy zwiazku, inni mowia ze czlowiek sie po prostu przyzwyczaja do bolu, a ja mowie- logicznie rzecz biorac- faktycznie w czasie uczucia "stajają" i przyblekają by zrobic miejsce na nowe i zaden pieprzony psycholog nie twierdzi tu nic odkrywczego-powtarza jedynie wyswiechtane frazesy uwazajac je za pewnik, a ja uwazam ze to bzdura.

Wiem, że myśli s. to poważny problem, jednak czasem są jak emocja, w stanach zranienia czy "doła" przychodzą do głowy ludziom, którzy i tak myślą zaraz "co ja gadam" albo próbują w taki sposób przetrawić swój smutek. To tak jak myśli o zabiciu kogoś, w złości można pomyśleć że chciałoby się kogoś zabić ale to jeszcze nie zwiastuje socjopatii. Nie należy tego bagatelizować, ale takiemu człowiekowi może też wystarczyć troche rozmowy, wsparcia, spojrzenia w przyszłość, zajęcie się czymś. I nie mówie tu o zasilaniu portfeli psychologów, ale nawet obecności najbliższych. Nie ma może nic złego w lekach, ale nie sa one tu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania (jak. np. w schizofrenii), z takiego doświadczenia można wyciągnąć trochę wniosków i po prostu ruszyć dalej.
Yeah, blowfishing this up.

przez Zakochanaona 17 sie 2014, 22:14
Co z Tobą, autorze?

przez zima 18 sie 2014, 22:42
nie znalazl nowej zony to se poszedl
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg