Rozwód z powodu niezgodności charakterów.Po 9 latach związku

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Variable 19 mar 2014, 22:54
Sodden, teraz jest ci ciezko, ale uwierz w zyciu bardzo wiele mozna zniesc. Jestes mlody i jeszcze ulozysz sobie zycie chodz teraz wydaje ci sie to nie ralne.
Variable

przez hania33 20 mar 2014, 01:36
Candy14, Lecz nie wszystkie teściowe kochają synowe ;)
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez dar 20 mar 2014, 02:23
9 lat to tylko tak strasznie brzmi. Znam kilka historii rozstań po wielu latach i początek wydaje się straszny. Po kilku miesiącach będzie już całkiem inaczej. Odwiedź psychiatrę, szukaj sobie zajęcia i spokojnie staniesz na nogi. Jeszcze jesteś młody i na serio rozstanie wygląda tak strasznie tylko na początku!

Wiele osób na tym forum przeżywało rozstania i zapewne każdemu wydawało się ono końcem świata. Ale jak to mówią po burzy wychodzi słońce ;) Potrzeba głównie czasu.

Sam pół roku temu rozstałem się z kobietą po kilku latach. Niby ja zerwałem ale dlatego, że ona strasznie już bredziła i kompletnie jej się w głowie poprzestawiało. Zerwałem ale i tak było mi strasznie po tym wszystkim. Był smutek i wydawało mi się to końcem świata ale jakoś teraz jest dużo lepiej. :D
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 20 mar 2014, 02:33
A mi coś tu nie gra, wybacz jeśli nie mam racji ;) POznaliście się mając 15 lat , po 5 latach związku się oświadczyłeś, czyli miałeś 20 , tak? Teraz masz 25 a jesteście 8 mcy po ślubie?
Moderator

przez Sodden 20 mar 2014, 08:58
*Wiola* napisał(a):A mi coś tu nie gra, wybacz jeśli nie mam racji ;) POznaliście się mając 15 lat , po 5 latach związku się oświadczyłeś, czyli miałeś 20 , tak? Teraz masz 25 a jesteście 8 mcy po ślubie?

Poznaliśmy się w listopadzie 2004 i wtedy mieliśmy po 15 lat.
Byliśmy ze sobą w lutym 2005r.
Oświadczyłem się we wrześniu 2010r.
Ślub w czerwcu 2013r.
W styczniu 2014r wyrzuciła mnie z domu.
25 lat kończę za 3 tygodnie więc jeszcze przed rozwodem, bo zakładam, że rozprawa nie odbędzie się wcześniej niż za 1,5 miesiąca

przez Lethality 20 mar 2014, 12:11
Sodden, Tak jak pisali inni wygląda mi to na zdradę. Okropne jest to, że po tak długim związku nie jest w stanie z Tobą szczerze porozmawiać i powiedzieć o swoich powodach. Może jej też jest z tym ciężko i nie chce Cię bardziej zranić wyjawiając prawdę.

Na pewno ułożysz jeszcze sobie życie i spotkasz kogoś kto jest Ciebie wart.

przez Konradus 20 mar 2014, 12:27
Wez na luz ,bo to juz koniec.
Zafunduj se wycieczke np do Hamburga na Reperbahn .
Tydzien z uzywkami i z aniolami okolo 15000€.
Wspomnien nie zabijesz,mozesz podleczyc.
Bog mnie nie opuscil,,,,tylko smiech...

przez essprit 20 mar 2014, 13:28
Masz DOPIERO 25 lat !!!

Ja znam masę ludzi dopiero po 30'tce co zaczynają się rozglądać za założeniem rodziny ...

przez aptasia 20 mar 2014, 14:27
albo odkryła, ze jest lesbijką :P
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Zupapomidorowa 20 mar 2014, 20:30
Sodden żadne leki nie są Ci potrzebne. To że masz teraz koszmarny czas i Cię to boli jest normalne. Musisz przeżyć żałobę. Ty nie jesteś chory psychicznie żeby brać leki!!! Ale jak Ci będzie ciężko idź do psychologa na rozmowy. Na pogadanki. JESTEŚ ZDROWY, TWOJA REAKCJA JEST NORMALNA, PRAWIDŁOWA NA TĄ GÓWNIANĄ SYTUACJĘ. ŻADNYCH LEKÓW BO JESZCZE BARDZIEJ PÓJDZIESZ NA DNO WKRĘCAJĄC SOBIE CHOROBY PSYCHICZNE!!!
Dawniej Luktar

przez aptasia 20 mar 2014, 20:42
raczej zaden psychiatra nie przepisze w takiej sytuacji leków bo wpierw musiałby zdiagnozować jakąś chorobę a depresja to obniżony nastroj utrzymujący się przez dłuższy czas i nie będący wynikiem przykrego zdarzenia bądź będący jego następstwem ale przeciągający się w czasie.

Zresztą, to nie są leki na zapomnienie i to nie jest tak, że nic się nie czuje i nie myśli. No chyba, że ma się silne uboki, to faktycznie, czasami potrafią zagłuszyć emocje i uczucia :P
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Zupapomidorowa 20 mar 2014, 20:46
dream*, psychiatrzy zwykle przepisują piguły na byle histerię. Biznesik musi się kręcić.
Dawniej Luktar

przez macieywwa 20 mar 2014, 21:45
dream* napisał(a):albo odkryła, ze jest lesbijką :P

Zajebało jak z czipsów "Cheetos serowa uczta".
Pewnych instynktów się nie pokona :mrgreen:
Teraz albo to zaakceptuje, przeczeka i pójdziesz do przodu, albo będzie to cały czas przeżywał :mrgreen:
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez entliczekpentliczek 21 mar 2014, 01:20
Obawiam sie, ze jest ktos trzeci i czego bys nie zrobil czy powiedzial to i tak nic nie da - juz pozamiatane. Mnie po 3.5-letnim zwiazku tez zostawila dziewczyna bez slowa. Wiem, ze to nie to samo co 9 lat zwiazku i malzenstwo. Ale podobnie jak u Ciebie - jednego dnia cudnie, nastepnego "to koniec, nie mam ci nic do powiedzenia, nie moge tak dluzej zyc" .. cokolwiek to znaczylo, bo oczywiscie nie miala ochoty mi wytlumaczyc ani sie spotkac. Po ok. roku zwiazku zdradzila mnie do czego sie przyznala. Mysle ze 2gi raz juz nie potrafila sie do tego przyznac.

Po ponad 10 latach ciszy ruszylo ją jakiś czas temu gdy sie odezwala do mnie. Ma meza, 3ke dzieci .. i wspomniala jak cudowny byl seks ze mna i ze brakuje jej tego i w ogole to co o u mnie slychac. Odpisalem zeby sie ogarnela, bo nie ma juz 19 lat .. W tym roku znow sie odezwala, tym razem nie odpisalem. Poprowadzila monolog przez kilka dni az ucichlo.

Kobiety ..

PS. Nie bierz zadnych piguł, uporasz sie z tym sam w momencie gdy zrozumiesz ze to koniec.

Sortuj wg