nawet najtwardsi mają chwile, kiedy potrzebują klęknąć

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez 1234qwerty 07 mar 2014, 17:42
magnolia84, A to dawno trochę było ;)
Na czymś opierasz tę wiedzę? Dla mnie te czasy to już czysta abstrakcja, ale nie przypominam sobie, żeby moi dziadkowie wpominali kiedyś, że rzeczywiście tak było, chociaż z drugiej strony nigdy o to nie pytałem :P

pewnie też, ale uważam, że wiele nauk, niepisanych reguł, itp. z dawnych czasów nie zaszkodziłoby i dzisiaj

Jakich nauk i reguł?

Ludzie kiedyś darzyli się większym szacunkiem.

Skąd wiesz, że tak było?

przez Variable 07 mar 2014, 17:45
1234qwerty, z opowiadan starszych :D
Variable

przez magnolia84 07 mar 2014, 17:48
1234qwerty, z opowiadań moich dziadków i pradziadków :) Romeo i Julia to pikuś przy jednej historii, którą opowiadała mi kilka lat temu prababcia :D
Ludzie musieli naprawdę bardzo się postarać, żeby móc połączyć się z ukochaną osobą, często wbrew woli rodziców, a im więcej zachodu to kosztowało, tym później nagroda lepiej "smakowała" i starano się jej nie zaprzepaścić.
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1234qwerty 07 mar 2014, 17:48
Variable, Tylko, że ludzie mają tendencję do idealizowania czasów swojej młodości. Podobno już Sokrates narzekał na "dzisiejszą młodzież" ;)

przez magnolia84 07 mar 2014, 17:49
1234qwerty napisał(a):Variable, Tylko, że ludzie mają tendencję do idealizowania czasów swojej młodości. Podobno już Sokrates narzekał na "dzisiejszą młodzież" ;)

no nie wiem...., bo jak słuchałam tych opowiadań, to się często włos na głowie jeżył
magnolia84

przez 1234qwerty 07 mar 2014, 17:53
magnolia84, skoro rodzina tak mocno się wpieprzała w życie swoich dzieci, to raczej było gorzej w tych czasach.

Romeo i Julia to historia dwóch dzieciaków, których "wielka miłość" trwała 5 dni :lol:

przez Rebelia 07 mar 2014, 17:55
Chodzi chyba o utarte zasady i traktowanie drugiej osoby. Mnie też dziadkowie opowiadali historie różne. Teraz świat poszedł naprzód. Ludzie normalnie się rozwodzą, biorą śluby cywilne, mieszkają ze sobą przed ślubem, zmieniła się mentalność ludzi - tak generalnie, dla przykładu prostego jak budowa cepa. I chyba o to właśnie koleżance magnolia84 chodzi.

Mnie dziadkowie opowiadali o tym, jak kiedyś się ludzie poznawali. Brzmiało jak romantyczna historia z jakiegoś taniego filmu, ale tak kiedyś było. I koniec. A to, że teraz my mamy internety i inne dobrodziejstwa techniki, to raczej normalne, że wszystko ewoluowało i za jakiś czas my będziemy opowiadać młodszym, jak za naszych czasów się to robiło.

przez 1234qwerty 07 mar 2014, 17:56
Rebelia,
Ludzie normalnie się rozwodzą, biorą śluby cywilne, mieszkają ze sobą przed ślubem, zmieniła się mentalność ludzi

Jak dla mnie to są wszystko zmiany na plus, więc to raczej dzisiaj jest lepiej :P

przez magnolia84 07 mar 2014, 17:58
1234qwerty, a teraz niby rodzina się nie wpieprza? :D Zwróć uwagę, że nie napisałam, że tamte czasy były dobre. Odniosłam się do relacji między ludźmi, do wzajemnego szacunku, do tego, że ludzie potrafili się naprawdę doceniać pomimo ciężkich czasów i niesprzyjających warunków.
Chyba nawet 3 dni, ale nie chodziło mi przecież o czas trwania związku, tylko trudności jakie temu towarzyszyły.
magnolia84

przez 1234qwerty 07 mar 2014, 17:59
do tego, że ludzie potrafili się naprawdę doceniać pomimo ciężkich czasów i niesprzyjających warunków

tylko trudności jakie temu towarzyszyły

Czyli im gorzej, tym lepiej ;)

przez magnolia84 07 mar 2014, 18:01
dziś o wszystko jest bardzo łatwo, wszystko jest w zasięgu ręki, przez co zdobywanie nie ma już takiego smaczku jak kiedyś, a co łatwo przychodzi łatwo odchodzi
Ostatnio edytowano 07 mar 2014, 18:01 przez magnolia84, łącznie edytowano 1 raz
magnolia84

przez Rebelia 07 mar 2014, 18:01
1234qwerty, nie rozstrzygam, czy dobre czy złe. To był taki najogólniejszy przykład. Ale tak czy srak, miało to jakiś swój ukryty sens (wszystko ma plusy i minusy), bo czasem ludzie jednak starali się pracować nad relacją pomimo zewnętrznych nacisków, że rozwód to wiocha i ujma dla rodziny. No i tym sposobem moi dziadkowie i 90% par tamtej daty dożyło późnej starości razem.

To takie luźne dyskusje i dywagacje. Było, minęło, nasze czasy też mają pełno plusów i minusów.

przez 1234qwerty 07 mar 2014, 18:02
Naciągane to trochę :P

przez magnolia84 07 mar 2014, 18:02
1234qwerty, co w tym jest naciąganego?

-- 7 mar 2014, o 17:03 --

Naciągane jest wchodzenie na portale randkowe, czy o zgrozo, na takie jak ten i szukanie drugiej połówki :D
magnolia84

Sortuj wg