student i matka

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

student i matka

przez Arni93 01 mar 2014, 01:31
Witam mam 20 lat i jestem studentem.
Mam problem z moją mamusią...
otóż nadal daje mi kary choć moim zdaniem jest to bezsensowne. 
Np. mam taką tradycje że codziennie wieczorem siadam na 2 godzinki przed telewizorem i gram na konsoli z moimi przyjaciółmi przez internet w strzelanki i moja matka tego nie nawidzi bo tam jest przemoc albo schowałem sobie paczkę chipsów do szuflady i to zauważyła (jestem na diecie schudłem z 106 na 86 kg i sobie czasem pozwalam) dość że była ciekaw co schowałem to zaczeła mi grzebać po szufladzie skłamałem jej że to nie moje tylko brata ale brat się przyznał że nie i dała mi karę na konsolę wtedy postąpiłem źle bo zaczołem się stawiać... Bez sensu... Moja matka ma też bzika na punkcie sprzątania ale też nie ma ze mną źle ponieważ zawsze ja sprzątam w domu i zawsze marudzi że robie to nie dokładnie. Jeszcze bardziej niszczy mnie jak porównuje mnie z młodszym bratem jaki on grzeczny i w ogóle.
Matka nie ma mi za co dawać kary ... To daje mi na gry. Ponieważ nie piję nie palę nie chodzę na imprezy i nie szlajam się poza domem. Dlatego matka niszczy mnie psychicznie. Mój ojciec jest za granicą bo pracuje i on też nie ma swojego źdania. Matka doprowadziła do tego że nie mam do niej takiego szacunku i takiej miłości jak kiedyś. Tym bardziej ze o wsýstko ma wąty. Doprowadziła tez do tego ze nie mam ochoty miec dziewczyny i zakładać rodziny. Pomóżcie mi !

student i matka

przez khaleesi 01 mar 2014, 02:28
Arni93, Twoja matka Cię zdominowała. :? Moze wyprowadz się z domu?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

student i matka

przez Arni93 01 mar 2014, 03:04
Nieraz o tym myslalem ale pracuje tylko w weekendy bo w tygodniu mam studia i z tego powodu jestem ograniczony finansowo...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

student i matka

przez kaja123 01 mar 2014, 10:36
Arni93, szczerze współczuję i może to głupio zabrzmi ale dlaczego sie jej nie przeciwstawisz? Co tzn żeby mamusia dorosłemu facetowi dawała kary a on na to spokojnie przystawał. Problem jest w mamie oczywiście ale w tobie też bo nie widzisz w sobie dorosłego gościa. Pewne zasady w domu obowiązują mieszkasz tam i ok ale nie może nikt naruszac Twojej prywatności i godności. Mama musi zrozumiec że nie ma już w domu bezbronnego dzieciaka tylko faceta.

student i matka

przez zujzuj 01 mar 2014, 10:42
jakto zrobiłeś zle bo sie zacząłeś stawiać?...to chyba dobrze

student i matka

przez Candy14 01 mar 2014, 12:11
Zacznij sie zachowywac jak dorosly a bedziesz tak traktowany. Kary dla 20 latka sa smieszne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

student i matka

przez Arni93 01 mar 2014, 15:03
moja matka ma cukrzyce i ma problemy z ciśnieniem dlatego ja ograniczam swoje złości... Ale moja matka potrafi po kłótni przez cały tydzień mieć na mnie focha a mi przechodzi po kilku minutach.

student i matka

przez Dusiorek 01 mar 2014, 16:48
Arni, tak jak wyżej Ci piszą. Zachowuj się jak dorosły, masz do tego prawo mimo cukrzycy Twojej matki. Olej jej kary, swoje ważne rzeczy zamknij w jakimś sejfie by Ci nie grzebała tam, a jak nie idzie z nią wytrzymać, to cóż... konsole możesz sobie darować, wracaj do domu późnym wieczorem by się wykąpać i położyć spać i jakoś dotrwasz do końca studiów i wyprowadzki. Starszej kobiety niestety już nie zmienisz.
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

student i matka

przez Arni93 01 mar 2014, 17:11
to jeszcze 4,5 lata męczarni :(

student i matka

przez Dusiorek 01 mar 2014, 17:48
Arni, ja mieszkam z ciotką, która również jest starsza, w dodatku staropanieństwo dało się jej we znaki i jakoś wytrzymałam ;). To chyba nie problem uczyć się w czytelniach, a bawić się u znajomych, czy na mieście? Jak będziesz wracać do domu tylko spać, ew coś zjeść, Twoja mama raczej nie będzie miała jak zatruć Ci życia. Pokombinuj i w końcu się postaw względem absurdalnych kar.
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

student i matka

przez Bukowski 01 mar 2014, 17:52
Ale z ciebie maminsynek. :time:
Bukowski

student i matka

przez Arni93 01 mar 2014, 18:27
raz się mocno postawiłem i mnie udeżyła w policzek więc nastawiłem drugi i powiedziałem żeby poprawiła i wtedy wyszła a później wróciła z płaczem i przepraszała... Nieraz jej nie rozumiem...

student i matka

przez Bukowski 01 mar 2014, 18:38
Arni93 napisał(a):raz się mocno postawiłem i mnie udeżyła w policzek więc nastawiłem drugi i powiedziałem żeby poprawiła i wtedy wyszła a później wróciła z płaczem i przepraszała... Nieraz jej nie rozumiem...

Mnie tez kiedyś matka policzkowała za stawianie się, wszystko przyjmowałem z męskim honorem a potem zawsze przepraszała. Rozumiem twoje niezrozumienie. ;)
Bukowski

student i matka

przez Arni93 01 mar 2014, 23:15
za młodych czasów w ogóle nie mogłem spotykać się z rówieśnikami bo się zgubie itp. (szkoła - dom i tak w kółko) Teraz przez to odczuwam trudności w nawiązywaniu kontaktów z dziewczynami. Jestem za poważny w rozmowach innymi słowy jestem strasznie sztywny.

-- 01 mar 2014, 22:21 --

zastanawiam się czy nie zapisać mojej rodziny na terapie rodzinną u psychologa

Sortuj wg