Czujecie się na siłach zakładać rodziny?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez cyklopka 31 paź 2014, 15:32
Loopy'7 napisał(a):Ja bym się czuł, gdyby się dało bez seksu :shock:

Da się. Białe małżeństwo + adopcja. A jakby ci nie dali dzieci, to ewentualnie kotki, małpki, świnki.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Loopy'7 31 paź 2014, 15:35
mio85 napisał(a):nie wiem, jak ludzie z depresja szczegolnie endogenna i nawracajac moga myslec o zakladaniu rodziny, ktora oznacza zadbanie o los przynajmnie dwoch osób, koro nie są w stanie sobie poradzić sami z soba. Niektorym naprawde brakuje rozsadku,

Kolego ... przepraszam bardzo, ale uważasz, że osoby chore nie mają prawa do szczęścia ??? A jeżeli jest taka sytuacja, że się im przez wiele lat nie poprawi to co, mają czekać do późnej starości na znalezienie sobie partnera i wstąpienie w poważny związek ? Wiesz co ... śmieszy mnie takie podejście ... Jasne, że trzeba myśleć o konsekwencjach, przewidywać, ale bardzo często podczas choroby percepcja i postrzeganie świata jest w pewien sposób zaburzone :? I to nie jest powód, żeby takie osoby miały się z własnej woli izolować od uczuć, tylko dlatego, że się leczą i nie wiadomo, czy kiedyś w ogóle wyleczą ( bo czytając inne wątki o lekach, to nie widzę, żeby te antydepy jakoś specjalnie komuś pomagały :? ) ? A może się przecież i tak zdarzyć, że właśnie prawdziwe uczucie i związek z drugim człowiekiem będzie takim impulsem do zmiany, do wzięcia się za siebie, a jeżeli nawet nie, to wprowadzi trochę barw do szarej egzystencji takiej osoby.

Poza tym bardzo często jest tak, że zdrowe osoby zakładają rodziny, a potem różne sytuacje sprawiają, że im się wszystko pier ... i w zasadzie nie ma różnicy, bo wedle Twojej opinii, ofiary i tak są ...

przez mio85 31 paź 2014, 15:56
Loopy'7 napisał(a):A jeżeli jest taka sytuacja, że się im przez wiele lat nie poprawi to co, mają czekać do późnej starości na znalezienie sobie partnera i wstąpienie w poważny związek ?

Ty tez nie wiesz co to depresja? No to mi uwierz osoby dotkniete ta przypadloscia nie mysla o zakladaniu rodzin. Ja w tej chwili leze i patrze w sufit - mam w dupie sex i dziewczyny, bo lęk mnie paraliżuje i odbiera chęci na wchdozenie w jakiekolwiek interakcje z ludzmi, a my mowimy o zakladaniu rodziny! Jesli ktos sie nie czuje tak okropnie to znaczy, ze nie jest to depresja/nerwica w klasycznym wydaniu i mozna normalnie funkcjonowac, w tym zakladac rodziny. Ja nikomu nie odbieram prawa do szczescia, osoby z depresja sa tego szczescia z gory niesprawiedliwie pozbawione. Sorry moze ludzie z adhd, atakami paniki, natrectwami moga myslec o zwiazkach, bo nie sa zaburzeni 24 h, badz zaburzona jest tylko okreslona sfera ich zycia. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy wiedza czym jest pieklo depresji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 31 paź 2014, 16:06
vista napisał(a):Czy macie już rodziny albo planujecie założyć rodziny i mieć dzieci? Jest ktoś w udanym satysfakcjonującym go związku z drugą osobą...

Jestem w satysfakcjonującym związku już długo, bo ponad 7 lat. Ślub zaplanowany, na dziecko też przyjdzie pora :) Jak najbardziej czuję potrzebę, by założyć własną rodzinę. To jedno z moich największych marzeń, które mam nadzieję, że się ziści. ;)
Psycholog

przez Arasha 31 paź 2014, 17:02
mio85 Jednak na coś masz siłę, bo w końcu na forum piszesz ;) Ale rozumiem co masz na myśli. A z atakami paniki to myślę, że również ciężko :? To dopiero może zniechęcić drugą osobę do Ciebie, nie mówiąc już o tym jak jest upokarzające dla osoby przeżywającej takie stany :roll:

Ooo ... ekspert po raz pierwszy napisał coś o sobie :great: Jestem zaskoczona ... Ale pozytywnie :D
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Druid 31 paź 2014, 18:54
nie... brrrrr
Druid

przez Nicholas1981 31 paź 2014, 20:40
Nie potrafiłem trzech dni mieszkać razem z kobietą normalnie, :why: więc jasne że się nie nadaję do założenia rodziny :bezradny:
Nicholas1981

przez lojantka 31 paź 2014, 20:44
Rzadko kiedy mam siłę założyć spodnie dresowe jak się trzeba przebrać z piżamy, więc rodzina, ekhem, rodzina, no tak. Może jutro.
lojantka

przez carlosbueno 01 lis 2014, 12:50
Teraz to nikt już prawie zakładać rodziny nie chcę i nie tylko osoby z problemami psychicznymi ale nawet proste dziewczyny ze wsi które jeszcze do niedawno płodziły się mocno. Polska wyginie bez dwóch zdań :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez hania33 01 lis 2014, 13:13
Ja założyłam rodzinę , mam meza i syna i nie żałuje.. :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez carlosbueno 01 lis 2014, 13:20
hania33 napisał(a):Ja założyłam rodzinę , mam meza i syna i nie żałuje.. :D

No ale mieszkasz za granicą. :mrgreen:

przez cyklopka 01 lis 2014, 13:31
Mnie się nie udało założyć rodziny ani za granicą, ani w Polsce.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez carlosbueno 01 lis 2014, 13:39
cyklopka napisał(a):Mnie się nie udało założyć rodziny ani za granicą, ani w Polsce.

Za granicą jest na pewno łatwiej ją utrzymać ale ze znalezieniem partnera jeśli nie opanowało się dobrze języka jest trudniejsze zwłaszcza w przypadku mężczyzn bo Polki są rozchwytywane przez tubylców i innych nie Polaków. No chyba że się poznało partnera w Polsce i z nim wyjechało tam.

przez hania33 01 lis 2014, 13:41
carlosbueno, Tak , ale rodzine zalozylam w Polsce , tam urodzilam syna , a za granica nie jestem dlugo 2 lata dopiero ;)
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg