Czujecie się na siłach zakładać rodziny?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez wiejskifilozof 12 kwi 2014, 16:29
Ja też uważam,że za głupi jestem.

przez carlosbueno 12 kwi 2014, 20:40
detektywmonk napisał(a):Ja też uważam,że za głupi jestem.

Im głupsi ludzie tym więcej mają dzieci zwykle :mrgreen: Afryka ze średnią IQ na poziomie lekkiego upośledzenia umysłowego mnoży się mimo wysokiej śmiertelności niebywale, a i nasza tzw patologia też słynie z dziecioróbstwa.
Największy Forumowy Maruda

przez Pimpuś 17 kwi 2014, 19:39
O tak, bardzo się czuję na siłach :)) Mam cudownego mężczyznę, za którego bardzo chcę wyjść i wiem też, że nie najgorsza matka ze mnie będzie ;) Mam w końcu praktykę, siostrzenice 7 lat w czerwcu kończą - wychowywałam je od kiedy przyszły na świat, a dziś są pogodnymi, mądrymi, cudownymi dziewczynkami, napawającymi mnie dumą :smile: I jedynymi istotkami, które w jakiś sposób widzą we mnie swoją bohaterkę <3
If you're searching out for something -
Don't try so hard
If you're feeling kinda nothing -
Don't try so hard
When your problems seem like mountains
You feel the need to find some answers
You can leave them for another day
Don't try so hard

- Freddie Mercury

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez toiowo 05 maja 2014, 15:59
Witam, mam synka, wyczekiwanego i kochanego.
Mam dla kogo się starać, ale nie zawsze potrafię. Czasami dopadają mnie doły, że nie daję rady, i nie jestem dobrą matką. Nie jestem zaradna, ciekawa świata, odważna. A tego potrzebuje dziecko, odważnego rodzica by z nim poznawać świat.
Nie, dziś nie czuję się na siłach by mieć kolejne dziecko. Bałabym się, że odziedziczy coś po mnie i tak jak ja nie będzie szczęśliwe - a tego bym nie zniosła.

przez Hitachi 05 maja 2014, 20:11
Nie wiem czy taka osoba mego pokroju w ogóle nadaje się żeby mieć dzieci xD Mam 24 lata ale co najmniej za 10 planuję. Może jeśli będzie jakiś cud się stanie to tak w moją 30tkę będę mogła mieć jak znajdę tego jedynego. Ale w sumie ja nie przepadam za dziećmi... Chociaż 5miesięczny synek mojej kuzynki jest śmieszny :P Ale nie wiem bardziej mnie koty rozczulają niż dzieci xD Chociaż takie w wieku dajmy na to 12lat, jak już rozum mają i takie są mądre i fajne to są ciekawe dzieci. Nie wiem czy na serio będę chciała mieć dzieci. Boję się, że poznam faceta i on będzie chciał a ja nie. Moja mama powiedziała kiedyś podczas spotkania rodziny że ona nie chce mieć wnuków tak btw. Ona ogólnie nie lubi dzieci :P Jak byłam bardzo mała to czasem to odczuwałam, że była zmęczona opieką i wkurzona jak coś niechcący zrobiłam, albo jak jeśc nie chciałam bo byłam niejadkiem. Ale mój tata uwielbia dzieciaki. Jak byłam np. 10-latką to lubiłam się opiekować dziećmi takimi np. 4lata czy coś. Mojej koleżance jak miałą 13lat urodziła się siostra i woziłyśmy ją wózkiem :P Kiedyś byłam taka jak tata, a teraz robię się coraz bardziej do mamy podobna pod pewnymi względami. Nie wiem czemu. Boję się, że poznam faceta, a on mnie rzuci bo nie będę chciała mieć dziecka xD Po za tym ja się boję małych dzieci, jak siostra dawała potrzymać to nie wiedziałam jak go dobrze trzymać xD I ten jej synek to taki mały grubasek ciężki był. Tak go nieporadnie trzymałam, ale nie na stojąco tylko na siedząco, bałam się poprawić żeby lepiej posadzić xD Ja się boję małych dzieci. Straszne jak mój facet będzie cchiał dzieci... Ale tak myślę, jeśli oszaleję na punkcie swojego faceta, to będę chciała, żeby jego geny zostały przekazane nowemu pokoleniu. Żeby nie zanikły, więc chciałabym mieć z nim dziecko. Ale nie wiem, musiałabym szaleć za nim xD A na moich genach mi nie zależy bo są kijowe :D Ani IQ nie mam wysokiego, ani ładna nie jestem, e tam....

przez cyklopka 25 paź 2014, 18:58
Stwierdzam, że nieposiadanie dzieci, to bardzo dobry sposób, żeby się wyeliminować z puli genowej, o wiele mniej drastyczny niż samobójstwo.

Do tego osobom niepowołanym na ten świat oszczędzi się bycia wychowywanym przez wariatów, a jak dorosną emigracji, wojny światowej i zarazy.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez ladywind 25 paź 2014, 20:36
np. wirusem ebola :mrgreen:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez cyklopka 25 paź 2014, 20:41
Tak, terroryści, HIV, syf, ebola i korniki. Taki mam aktualnie klimat.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez carlosbueno 25 paź 2014, 21:26
Ja się nie czuję na siłach być w związku a co dopiero zakładać rodzinę. Zresztą zostało mi może parę lat życia
Największy Forumowy Maruda

przez Lenka30 25 paź 2014, 21:36
Dla mnie to największa porażka w życiu, w sumie jedyna. Brak rodziny, a myślałam że będę miała chociaż trojkę. Myślę też, że to co czuję może zrozumieć tylko jakiś wykastrowany facet bo dla mnie znaczy on właśnie tyle co kobieta bez dzieci, rodziny.
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przez lucy1979 25 paź 2014, 21:51
Lenka30 napisał(a):Dla mnie to największa porażka w życiu, w sumie jedyna. Brak rodziny, a myślałam że będę miała chociaż trojkę. Myślę też, że to co czuję może zrozumieć tylko jakiś wykastrowany facet bo dla mnie znaczy on właśnie tyle co kobieta bez dzieci, rodziny.

To zrób sobie dziecko.
Tez mi problem :roll:
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Lenka30 25 paź 2014, 22:02
lucy1979, Kurcze, nie jesteś pierwszą kobietą, która rzuca mi takie rozwiązanie, a znowu mnie to zaskakuje... Dla mnie jednak rodzina to ojciec, matka i dzieci. A dzieci to owoc miłości. I inaczej być nie może. I dla mnie to nie problem tylko porażka :-)

przez Renya 25 paź 2014, 23:20
Nie wiem, czy moja wypowiedz na cokolwiek komus sie przyda, ale co tam :)
Na forum jestem nie z powodu problemow psychicznych, ale szukalam innych ludzi obarczonych toksycznymi rodzicami, a wlasciwie matkami.
Moja matka wybrala samotnosc po smierci ojca.
Ja (nie planujac tego) jestem po 2 przyjaznych rozwodach, obecnie z partnerem, chyba niebawem mezem i chyba juz wiecej rozwodow nie bedzie :) Dodam, ze kazdy z moich 3 stalych partnerow jest innej narodowosci.
3 dzieci, bo przeciez jestem jedynaczka i nie skaze potomstwa na ten smetny los.
Wyrobilam sie z tym wszystkim w 37 lat.
Nie zaluje niczego i jest dobrze!

przez Lenka30 26 paź 2014, 00:33
Renya, Woow tak to było naprawdę mocne. Jak różne mogą być wizje szczęśliwej rodziny ;-)

Sortuj wg