Czujecie się na siłach zakładać rodziny?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez carlosbueno 01 lis 2014, 13:45
hania33 napisał(a):carlosbueno, Tak , ale rodzine zalozylam w Polsce , tam urodzilam syna , a za granica nie jestem dlugo 2 lata dopiero ;)

Zauważyłem ze w ostatnich kilku latach wielu ludzi tak robi zaraz po urodzeniu dziecka emigruję bo w Polsce nie da się rodziny utrzymać. Kiedyś wyjeżdżali głównie single albo faceci którzy zostawiali rodziny w Polsce dziś od razu z rodzina się jedzie. :mrgreen: A w Polsce nie długo pozostaną tylko starcy, niepełnosprawni albo bojący się podjąć ryzyka wyjazdu.
Największy Forumowy Maruda

przez hania33 01 lis 2014, 13:49
carlosbueno, Ja syna wychowałam w Polsce, nie bylo latwo , ale sie udalo. Pozniej niestety oboje z mezem stracilismy prace, wiec nie bylo wyjscia :roll:

-- 01 lis 2014, 13:51 --

carlosbueno, Ja do meza tez dojechalam pozniej , swoja droga nie jest latwo opuscic miejsce w ktorym mieszkalo sie tak dlugo :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez carlosbueno 01 lis 2014, 13:56
Ja nie założę rodziny i tak bo sprawy damsko- męskie są mi obce ale jak już to pewnie tylko za granica byłaby szansa na przeżycie na jako takim poziomie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 01 lis 2014, 13:57
czujemy ale nie chcemy
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 01 lis 2014, 13:58
Ja do meza tez dojechalam pozniej , swoja droga nie jest latwo opuscic miejsce w ktorym mieszkalo sie tak dlugo
jak ja wyjeżdżałem to nie był to dla mnie większy problem, bo nic mnie w Polsce nie trzymało inie trzyma nadal, ale tu np pomagają mi rodzice a tam byłem skazany sam na siebie i często nieciekawe towarzystwo i najgorsze prace z możliwych bo umiejętności żadne a i język słaby i lenistwo w jego nauce.

przez cyklopka 01 lis 2014, 14:04
carlosbueno napisał(a):
cyklopka napisał(a):Mnie się nie udało założyć rodziny ani za granicą, ani w Polsce.

Za granicą jest na pewno łatwiej ją utrzymać ale ze znalezieniem partnera jeśli nie opanowało się dobrze języka jest trudniejsze zwłaszcza w przypadku mężczyzn bo Polki są rozchwytywane przez tubylców i innych nie Polaków. No chyba że się poznało partnera w Polsce i z nim wyjechało tam.

Niedoszły mąż był tamtejszy, świetnie mówił po angielsku, ale jego rodzina i znajomi już niestety nie, więc mnie traktowali jak trochę niedorozwiniętą. Na dodatek nie była to opanowana przez Polaków stolica, tylko nieduże robotnicze miasto, w którym mój dyplom ze studiów w Polsce mogłam sobie oprawić w ramkę i powiesić w kiblu. Inna na moim miejscu pewnie wprowadziła by się do faceta znosząc jego starokawalerskie i małomiasteczkowe przyzwyczajenia, zapisała na państwowy kurs języka oraz państwowy kurs dla sprzątaczek tfu, konserwatorek powierzchni płaskich sklepu, znalazła sobie znajomych i lansowała się na fejsie, że mieszka ZAGRANICO, zarabia w przeliczeniu 5000zł, ale również w przeliczeniu wydaje 20zł na mocno przesoloną margarynę, a masła już od dawna nie jada.
Niestety u mnie ta perspektywa nie zagrała ani z moją depresją ani z moimi wyobrażeniami o małżeństwie i rodzinie.

-- 01 lis 2014, 13:13 --

Chociaż i tak muszę przepracować z terapeutką, czy to nie jest syndrom kwaśnych winogron. W sensie sądzę, że facetowi za mało na mnie zależało, no to rysuję, że wszystko u niego (w mieszkaniu, w mieście, w kraju) było do dupy. Ale jego mamę lubiłam :cry:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez hania33 01 lis 2014, 14:15
carlosbueno, Mnie w Polsce tez nic nie trzymalo, bracia poumierali , moja mama zawsze moze byc tutaj , chociaz ona nie chce opuscic juz kraju.Ale w Polsce to zawsze u siebie , :roll:

-- 01 lis 2014, 14:17 --

Moja kolezanka mi kiedys napisala , ze do PL kazdy wraca nawet po latach , nie wiem czy ma racje.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez carlosbueno 01 lis 2014, 14:18
cyklopka, Co to za kraj że margaryna była po 20 zł na pewno nie UK, Niemcy ani Holandia bo tam wiele rzeczy jest nawet tańsze niż w Polsce a Polaków jest pełno nawet w największych dziurach. Tak myślę że połowa Polaków urodzonych w latach 80-tych nie mieszka już w Polsce.

przez cyklopka 01 lis 2014, 14:31
carlosbueno, bo istotnie nie było to UK, Niemcy ani Holandia. Wysyłam PMkę, bo nie chcę się rozwalać z prywatą na cały topic.
I Miss Forum

przez Arasha 01 lis 2014, 14:36
carlosbueno napisał(a):Tak myślę że połowa Polaków urodzonych w latach 80-tych nie mieszka już w Polsce.

O cholera ... ja wciąż jeszcze mieszkam :hide: Sorry, że wam statystyki psuję :roll: , ale nie ciągnie mnie do żadnych wyjazdów.
A gdyby tak jeszcze na Kaszubach się żyło to już w ogóle :105: Aczkolwiek takiej przeprowadzki w przyszłości nie wykluczam.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez carlosbueno 01 lis 2014, 14:52
Arasha napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Tak myślę że połowa Polaków urodzonych w latach 80-tych nie mieszka już w Polsce.

O cholera ... ja wciąż jeszcze mieszkam :hide: Sorry, że wam statystyki psuję :roll: , ale nie ciągnie mnie do żadnych wyjazdów.
A gdyby tak jeszcze na Kaszubach się żyło to już w ogóle :105: Aczkolwiek takiej przeprowadzki w przyszłości nie wykluczam.

Ja nie utrzymuje za bardzo kontaktów z ludźmi z podstawówki czy szkoły średniej ale wiem że mnóstwo wyjechało, inni też mi mówili że np z 30 osobowej klasy tylko 1 czy 2 osoby zostały w Polsce i to od wielu osób słyszałem zwłaszcza w małych miejscowościach czy niektórych regionach Polski tak jest bo raczej nie Warszawce.

przez Arasha 01 lis 2014, 15:10
carlosbueno Ale ja nie Warszawka :lol: he he
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez wiejskifilozof 01 lis 2014, 16:06
Ale piszecie tylko w kwestii finansowej, a kwestia odpowiedzialność i dorosłości :?:

przez cyklopka 01 lis 2014, 16:14
Bo teraz ludzi powstrzymują kwestie utrzymania, a nie np. światopoglądowe.

Kiedyś sobie wyobrażałam, że będę świetną Żoną i Mamą, najlepszą ze wszystkich żon i mam jakie w życiu widziałam. Ale cóż, człowiekowi się różne rzeczy roją.
I Miss Forum

Sortuj wg