Niechciany trójkąt.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Niechciany trójkąt.

przez khaleesi 24 lut 2014, 04:42
jolantka, barsinister, to on nie ona ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Niechciany trójkąt.

przez jolantka 24 lut 2014, 04:42
-zował
jolantka

Niechciany trójkąt.

przez Kokojoko 24 lut 2014, 04:46
jolantka, widac, nie wylapuje ironii kolo 4 nad ranem :pirate:
Kokojoko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Niechciany trójkąt.

przez sadin 24 lut 2014, 04:46
Jestem dobrze sytuowany intelektualnie, ale finansowo jestem gołodupcem. Taki mam zawód, że raz na wodzie a raz pod wodą. Teraz akurat pod wodą. Więc wszystko co złe się na mnie nałożyło.

@Barsinister, dobrze dedukujesz pewne rzeczy. Mam na tyle silny umysł, że świadomie potrafię znieść różnego rodzaju upokorzenia, ale niestety ciało daje znać o sobie. Fizycznie jestem wychudzonym wrakiem człowieka. I masz rację, tkwię w tym, bo liczę, że wszystko minie i będzie jak dawniej. Mam wrażenie, że jak się wycofam teraz o być może wystarczyło poczekać tydzień i byłby przełom. Pewnie za miesiąc też będę myślał, że jak jeszcze miesiąc przetrzymam to będzie dobrze.

Żona mi opowiada o tych sprawach, bo ja też wolę o tym wiedzieć. Mam wrażenie, że jestem jakby spokojniejszy, bo wiem na czym stoję. Wolę dowiadywać się o przykrych rzeczach, gdy spodziewam się ich i mogę się skupić na słuchaniu, niż gdyby dotarło coś do mnie przypadkowo... Bez względu na to jaka jest sytuacja, zawsze wolę, czysto pragmatycznie, znać prawdę.

Niechciany trójkąt.

przez khaleesi 24 lut 2014, 04:47
sadin, mylisz sie za miesiac będzie to samo. Będziesz nadal miał rogi :roll:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Niechciany trójkąt.

przez tahela 24 lut 2014, 04:48
dla mnie to kurestwo jest trzeba umiec wybrać i sie trzymać tego, zycie polega włąsnie na tym,ze to jest trudne , na tym polega tez dorosłosc i dojrzałosc a takie cos to układanie sobie zycia tylko zeby było mi dobrze ,takie cos co ona odwala jest szybkie, łatwe i przyjemne i proste, jak wybieramy to bierzemy za to odpowiedzialnosc , wiemy ,ze nie ma ludzi idealnych , ze kazdy ma wady ,ale godzimy sie na nie , mamy cos za cos , w taki sposob jak ona odwala i mowi , ze kocha to ja bym obecnie mogła kochac jeszcze 5, tylko ze to niema nic wspólnego z miłoscią tak naprawdę,
wiem,że niektóre laski mysla,ze jak maja dwóch facetów to są bardziej atrakcyjne i podnosza sobie tymi facetami wartosc własną, ale to dalej jest kurestwo niestety
Ostatnio edytowano 24 lut 2014, 04:51 przez tahela, łącznie edytowano 1 raz
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Niechciany trójkąt.

przez Kokojoko 24 lut 2014, 04:50
sadin, wiedzac, ze masz takie podejscie ona bedzie korzystac i zabawiac sie do woli z bylym. Dajesz jej na to ciche przyzwolenie.

Dzieci podrosna i zauwaza co sie w domu dzieje... A jak nie koledzy doniosa z kim widzieli mame ;)
Kokojoko

Niechciany trójkąt.

przez khaleesi 24 lut 2014, 04:52
sadin, konkretnie :psycholog, rozwód i nowa miłość.
Mistrz Avatara

przez Aneczak 24 lut 2014, 05:07
Myślę, że taka sytuacja jest bardzo zła dla dzieci, one są jak radary , wyczują, że coś jest nie halo (wiem po swoich dzieciach). Gdzie w tym jest ich dobro, takich rzeczy nie da przecież przed nimi ukryć. Widzą jak wyglądasz, jak się zachowujesz, myślę, że to nie budzi w nich poczucia bezpieczeństwa. Ona moim zdaniem, po prostu Cię wykorzystuje, emocjonalnie też.

Niechciany trójkąt.

przez a1_beRT 24 lut 2014, 08:48
Ona uzależniona od niego.Ty od niej.Podobieństwo widoczne gołym okiem.A co z godnością?A co z męskością?Co z przyzwoitością i ...?Kurcze.Usprawiedliwiasz siebie,budujesz sobie teorie ale to wszystko Ciebie niszczy.
Kobiece łzy.Poczytaj w sieci o tym.Nie piszę więcej bo mnie osłabiło. :bezradny:

przez Aneczak 24 lut 2014, 09:37
Też pomyślałam o uzależnieniu ale nie chciałam używać tak mocnych sformułowań.

Niechciany trójkąt.

przez Saruś 24 lut 2014, 11:49
Nie chciałabym takiej rodziny :(
Dzieci są na tyle mądre, że czują, że jest źle i na tyle mało dojrzale, ze nie wiedzą czemu jest źle, nawet nie wiesz ile z tego złego biorą na siebie, ile z tego złego poczytują za swoją winę.
Słyszą, że tatuś kocha mamusię, mamusia kocha tatusia i widzą co się dzieje. Chcesz im taki wzorzec miłości zaszczepić?

Niechciany trójkąt.

przez sadin 24 lut 2014, 12:04
Uzależnienie to faktycznie dobre sformułowanie. Ona doczepiona do niego a ja do niej, taki pociąg z wagonikami. Tylko że lokomotywa prowadzi donikąd :-)

A jeśli chodzi o dzieci, to widzę, że one to odczuwają. Maluchy mają taki dodatkowy zmysł, za pomocą którego czują kiedy coś jest nie tak. Poza tym w ich zachowaniu widzę formę buntu. Starszy, sześciolatek, stał się niegrzeczny, opryskliwy i się Ani nie słucha za grosz. Młodszy idzie w jego ślady powoli. A byli zupełnie inni. Przyjadę teraz po miesiącu nieobecności i popatrzę na to z innej perspektywy. Tylko nie wiem co dzieciom da nasze rozstanie?

Niechciany trójkąt.

przez jolantka 24 lut 2014, 12:08
Nic dobrego nie da, to pewne, ale jeszcze mniej dobrego da im opcja funkcjonowania w takiej rodzinie. Musisz przestać rozpaczliwie szukać usprawiedliwień dla dalszego trwania przy tej kobiecie i śmigać na terapię w podskokach
jolantka

Sortuj wg