Czy ja jestem za wymagająca/ za krytyczna wobec innych?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez SweterWPaski 15 lut 2014, 18:57
Witam!
Może Wy mi wyjaśnicie jak to jest...
Poznaje nową osobę. Zauważam u niej jakieś pozytywne cechy i po pierwszej z rozmów nie zauważam nic co przeszkadzałoby mi w tej osobie.
Dlatego też nastawiam się pozytywnie, cieszę się, że poznałam "w końcu" kogoś kto, moim zdaniem, myśli dobrymi kategoriami. A z biegiem czasu widzę u danej osoby jakiś negatyw. Na początek jest to jedna rzecz np. dajmy na to, dana osoba lubi się zabawić - po prostu wyjść w weekend na miasto, potańczyć w klubie i dobrze się napić... Wydawało by się normalne. W teraźniejszych czasach spora część społeczeństwa tak postępuje, jednak...
Ja jestem osobą wolną od używek i przyznaję, że nie lubię kiedy ktoś pije tyle, że zaczyna mu się plątać język, albo jeszcze gorzej.
Więc, automatycznie, kiedy zauważam u tej osoby coś co nie pasuje mi do jej wizerunku, to się po prostu zrażam.
Nie potrafię tego pojąć, że z jednej strony ktoś potrafi być optymistyczny, mieć dobre serce, pomagać potrzebującym, a z drugiej zachowuje się jak człowiek nieodpowiedzialny, mało rozgarnięty i dojrzały.
Przez to mam niewiele naprawdę bliskich mi osób. Oczywiście każdy ma wady, ale są takie, które nie gryzą się z zachowaniem danej osoby i z moimi poglądami. Ale później jestem zła na siebie, a nie na tych ludzi, bo to ja jestem za dojrzała jak na swój wiek i takie coś strasznie mnie razi. Co kończy się... po prostu smutkiem, bo nikt mi nie odpowiada.
A tym bardziej jeśli chodzi o płeć przeciwną.

Chciałabym coś z tym zrobić. Świata nie zbawię, ale zastanawiam się czy to jest normalna reakcja, czy tylko ja nie pojmuje takich, nazwijmy to, sprzeczności, u drugiego człowieka.

Co myślicie?

Pozdrawiam,
Paulina.

przez Znachor 15 lut 2014, 21:05
SweterWPaski, nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twojego posta, ale chyba oczekiwała byś od innych, żeby byli jednowymiarowi - albo dobrzy albo źli, abstynenci albo alkoholicy...skrajności. Trudno Ci przyjąć, że ludzie składają się z części i te części łączą się ze sobą w różny sposób, tworząc różne, ciekawe konfiguracje. Wobec siebie jesteś równie wymgającą osobą. Z poradą nie będę oryginalny...proponuję psychoterapię...
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...
Czekając na cud frustrujemy się staniem w miejscu...

przez SweterWPaski 16 lut 2014, 23:21
Dziękuje za odpowiedź.
Chyba coś w tym jest... Muszę to przeanalizować pod tym kątem. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg