Lubię to forum.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Lubię to forum.

przez Schwarzi 01 lut 2014, 02:17
mark123

Chyba,że tak. No to też tak mam ale zazwyczaj te tematy olewam.
Np. nie wchodzę w dział dla wegetarian,bo bym się tylko wkurzyła pewnie.

lunatic

Tutaj wszystko praktycznie jest.
Inne tematy też są jakby zbędne ale jednak według mnie dobrze,że są.
A socjologia pozwala zrozumieć problemy całych społeczeństw od strony psychologicznej i nie tylko.

Bree

Ja bym chciała chodzić na terapię,nawet grupową, bo mam niskie umiejętności społeczne.. No ale jakoś nikomu do tej pory nie przyszło na myśl,że osoba,która nie umie zagadać do drugiego człowieka i jest konfliktowa powinna nauczyć się tego poprzez przebywanie z ludźmi. Po co. Leki wszystko załatwią xd

No bo społeczeństwo źle rozumie definicje choroby psychicznej. Po części przed zidiociałe filmy ale wpływ na to ma także historia. Kiedyś faktycznie zamykano w zakładach osoby niepoczytalne, które dziwacznie się zachowywały i miewały halucynacje,natomiast ci z "lżejszymi" zaburzeniami raczej byli traktowani jak niegroźni dziwacy i nikt nie zaprzątał sobie nimi głowy.

Lubię to forum.

przez lunatic 01 lut 2014, 02:25
Schwarzi napisał(a):Tutaj wszystko praktycznie jest.
Inne tematy też są jakby zbędne ale jednak według mnie dobrze,że są.
A socjologia pozwala zrozumieć problemy całych społeczeństw od strony psychologicznej i nie tylko.

hmmm a czemu tak mało wypowiedzi w jednej z najważniejszych spraw ostatnich lat?i Twojej zero :nono:
wydaje się to sprawa poważniejsza od przykładowo śmiecenia
czyżby na forum tez cenzura jak w telewizji?

Lubię to forum.

przez Schwarzi 01 lut 2014, 02:34
lunatic

hmmm a czemu tak mało wypowiedzi w jednej z najważniejszych spraw ostatnich lat?i Twojej zero :nono:
wydaje się to sprawa poważniejsza od przykładowo śmiecenia
czyżby na forum tez cenzura jak w telewizji?

Oświeć mnie o jaką sprawę dokładnie chodzi, gdyż nie posiadam aktualnie telewizora i jestem dość zamknięta na świat XD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lubię to forum.

przez mark123 01 lut 2014, 02:37
Schwarzi napisał(a):mark123

Chyba,że tak. No to też tak mam ale zazwyczaj te tematy olewam.
Np. nie wchodzę w dział dla wegetarian,bo bym się tylko wkurzyła pewnie.

W moim przypadku nie chodzi o temat, tylko o posty w różnych tematach, w których piszę. Bardzo łatwo sprawić, że poczuję się atakowany, więc nie uniknę tych odczuć.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Lubię to forum.

przez Saraid 01 lut 2014, 02:38
Candy 14 witaj w "raju" ja tez zaspana przeczytlam Ludzie z forum :D tylko cos mi tych postow malo bylo...chyba kazdy jak tu jest to dlatego ze wynosi cos dobrego dla siebie z forum.
Saraid

Lubię to forum.

przez lunatic 01 lut 2014, 02:40
Schwarzi,
sprawa się już od prawie 4 lat ciągnie :D

Lubię to forum.

przez Schwarzi 01 lut 2014, 02:49
mark123

No ciężko być spokojnym jak ktoś obraża Twoje wartości czy np. cechy charakteru.

lunatic

Serio nie wiem.. Smoleńsk ? Katarzyna W ? Kurde no... : (

Lubię to forum.

przez lunatic 01 lut 2014, 02:52
Schwarzi,
alez te media skutecznie działaja zeby odwracac uwage od powaznych spraw

-- 01 lut 2014, 01:53 --

brakuje mi w tym dziale socjologicznym tematu manipulacja mediów i ich wpływ na świadomość społeczną, chyba ze juz gdzies taki jest, ale nie widziałem

Lubię to forum.

przez mark123 01 lut 2014, 02:55
Schwarzi napisał(a):mark123

No ciężko być spokojnym jak ktoś obraża Twoje wartości czy np. cechy charakteru.

Raczej nikt mnie nie obraża, tylko mój odbiór emocjonalny jest niewłaściwy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Lubię to forum.

przez Candy14 01 lut 2014, 14:08
lunatic, oswiec nas bo tez ne wiem co masz na mysli

Saraid, ja sie zdziwilam ze Schwarzi, fote wrzucila i pzybieglam obadac...i cos mi nie pasowal :P
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Lubię to forum.

przez lunatic 01 lut 2014, 15:04
Candy14, Schwarzi,
chodziło mi o katastrofę smoleńską, swego czasu mocno śledziłem rózne wypowiedzi i badania na ten temat i widziałem jak ogromna jest manipulacja największych mediów w przekazywaniu informacji na ten temat, nie chce byc od razu posądzony ze jestem w jakiejs sekcie smolenskiej czy jak to tam niektórzy nazywają bo po pierwsze nie znam się na lotnictwie a po drugie nie kojarze zadnych koncowych ekspertyz jednego czy drugiego zespołu naukowego które by definitywnie przesądzały ze było tak a nie inaczej i tylko z powodu jakichs swoich przekonan twierdze ze jest inaczej niz tam ktos podaje,moze się ostatnio jakieś nowe pojawiły bo od kilku miesięcy nie jestem w temacie

ale po prostu jak się temu głębiej przyjrzałem to widziałem masę rożnych nieścisłości i sprzecznych informacji z jednej i drugiej strony, ale tak jak mowie najbardziej uderzylo we mnie zachowanie sie mediów, kiedyś była tzw konferencja smoleńska z udziałem róznych profesorów polskich i zagranicznych, tak się składa ze oglądałem ją całą na internecie a potem widziałem jak w wiadomościach przedstawiają z niej relacje, fakty zupełnie pomijane a skupiali się po prostu na ośmieszeniu tego wszystkiego co tam było, robili to dziennikarze którzy pojęcia o tym nie mają ale na jakiejś podstawie upoważniają siebie do osądzania ze ten profesor jest idiota i mowi brednie a inny nie, widziałem tez jak wyglądają wywiady z członkami komisji rządowej a jak z profesorami którzy podważają oficjalną wersje, w pierwszym przypadku jest spokojna dyskusja, dziennikarz zadaje pytania a gość odpowiada, w drugim przypadku dziennikarz jedynie skupia się na próbie skompromitowania gościa i pokazaniu społeczeństwu ze jest to osoba niekompetentna której słów nie należy brać na poważnie
I to nie podlega zadnej dyskusji bo kazdy moze sobie sprawdzic np na youtubie jak wygladaja takie rozmowy dziennikarzy z przeciwnymi grupami naukowców albo jak wiadomości podawane przez np TVP czy TVN przedstawiają informacje związane z tym tematem w porównaniu do rzeczywistego przebiegu danego wydarzenia

-- 01 lut 2014, 14:12 --

a totalną kpiną jest np. rozmowa Olejnik i Palikota w jakimś programie na ten temat, ale ktoś bierze odpowiedzialność za taką farsę ze tworzy program i porusza dyskusje na dany temat pomiędzy dziennikarką czy kim ona tam jest i politykiem, którzy pojęcia o technicznych rzeczach nie mają a transmituje się ich debatę na ten temat, która niby co ma wnieść jezeli nie kpinę z tak poważnej sprawy

Lubię to forum.

przez Schwarzi 01 lut 2014, 16:48
mark123

A,to już ty sam musisz nad tym popracować ;p

Candy14

Jestem za bardzo wstydliwa,żeby foty swoje tutaj wrzucać xD

lunatic

Ja powiem tak. Nie wypowiem się na temat katastrofy smoleńskiej,gdyż ma ona zbyt dużo wspólnego z polityką,a polityka mnie nie interesuje.
Różne wersje zdarzeń słyszałam: że samolot się po prostu rozbił,że to wina Rosjan, drzew, ufoludków itp. xd
Są pewne dziedziny,w których chciałabym się wypowiadać i mieć jakiekolwiek pojęcie ale mój mózg ich niestety nie ogarnia. Wśród nich są dwie główne,z których jedną mam na studiach -___-
Mam tu na myśli politykę i ekonomię. Choćby się waliło,burzyło,choćbym przeczytała grube księgi, czy brała osobiście udział w różnego typu sytuacjach za cholerę nie zrozumiem tych dziedzin życiowych.
Kiedyś interesowałam się polityką, a raczej próbowałam... Dużo czytałam, oglądałam programy dokumentalne, starałam się wyrobić swoje własne poglądy i dupa. Zawsze w dyskusji się ośmieszałam,bo znaleźli się ludzie,którzy zaginali mnie samym słownictwem,którego nie znałam, teoriami spiskowymi,których nie zauważałam, hipokryzją itp. To nie dla mnie. Jestem człowiekiem prostym i dla mnie np. inflacja popytowa,czyli sytuacja,gdy pieniądza jest za dużo na rynku sprawia,że na LOGIKĘ powinno się zaprzestać drukować tych debilnych pieniędzy i tyle. Napisałam tak na kolokwium i oczywiście miałam źle. Sorry ja nic innego nie wymyślę. Normalne,że jak człowiek,który chce schudnąć i przy tym je za dużo to powinien przestać jeść. Po co szukać rozwiązać na około ? A polityka i ekonomia tak robi,dlatego nie rozumiem tych dziedzin.
Wiem, to może wydać się przerażające i tutaj nie ma czym się chwalić ale niestety mam bardzo upośledzone myślenie abstrakcyjne i dla mnie pojęcie pieniądza na koncie bankowym, pieniądza,który nie jest namacalny,fizyczny,którego nie mogę dotknąć jest czystą abstrakcją, nie rozumiem tego. To samo właśnie z inflacją. Kurde,mam 20 zł dzisiaj i mogę coś za to kupić ale jak mam zrozumieć sytuacje,że to 20 zł jutro może być mniej warte niż dzisiaj ? Przecież to ten sam pieniądz, ten sam papier O.o Nie ogarniam..
Z polityką jest identycznie,pewnie dlatego,że te dwie dziedziny często się łączą.
Ja mogę poczytać o Smoleńsku ale co z tego skoro zaraz znajdzie się osoba,która zaserwuje mi teorię,o której nigdy wcześniej nie słyszałam?
Trzeba mieć smykałkę moim zdaniem,żeby podejmować rozmowy na takie tematy. A ja się tylko ośmieszam.
Dla mnie zostają dyskusje na tematy czysto humanistyczne, psychologiczne,czy społeczne. Bo mam wiedzę i potrafię się do niej odnieść.

A co do polityków to oglądam tylko na youtube bójki w sejmie lub awantury. Ostatnio coś z Palikotem właśnie znalazłam XD

Lubię to forum.

przez Candy14 01 lut 2014, 17:38
Schwarzi, dlatego tez z otwartymi szeroko oczami pobieglam bo myslalam ze moze jednak :D :105:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Lubię to forum.

przez Schwarzi 01 lut 2014, 17:44
Candy14

Weź tej, ja mam ryj jak niewypał XD
Nie no,żartuję ale wstydzę się pokazywać swoje zdjęcia po latach naśmiewania się z mojej urody.

Sortuj wg