Czy dla kobiety ważne jest słowo "kocham" od partnera?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Czy ważne jest dla Ciebie słowo "kocham" usłyszane od partnera?

Tak
36
78%

Nie ma dla mnie znaczenia
10
22%

Liczba głosów : 46

przez elo 24 sty 2014, 18:49
jetodik nie bylam w stanie bo poplakalam sie ze szczescia
ale mozesz miec racje ze go zawiodlam i dlatego drugi raz tego nie powtorzyl wiec pretensje moge miec tylko do siebie... frajer ze mnie :great:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez jetodik 24 sty 2014, 18:53
a to wcale nie tak źle wyszło ;)

myślałem, że raczej pytającym wzrokiem spoglądałaś na te słowa.
wtedy by się faktycznie 2 razy zastanowił przed kolejnym takim wyznaniem.
jest ok!
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez bittersweet 24 sty 2014, 19:19
Kurde czytam te wasze rozkminy i dziwne to jest dla mnie, zastanawianie sie ile powiedziec, co powiedziec itd. jakby to była rozmowa kwalifikacyjna :? jesli jakas osoba jest dla nas bardzo bliska /bo takiej mówimy kocham/ to w jej towarzystwie powinniśmy się czuć swobodnie, bezpiecznie, zachowywac spontanicznie i okazywac bez zażenowania swoje uczucia...
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 24 sty 2014, 19:28
bittersweet, można kochać i się wstydzić tego, mieć wewnętrzny opór przed okazywaniem uczuć :-|

powinno być jak piszesz, ale nie dla każdego taki luksus :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elo 24 sty 2014, 19:30
bittersweet napisał(a): jesli jakas osoba jest dla nas bardzo bliska /bo takiej mówimy kocham/ to w jej towarzystwie powinniśmy się czuć swobodnie, bezpiecznie, zachowywac spontanicznie i okazywac bez zażenowania swoje uczucia...

no pewnie ze tak
to oczywiste prawie jak to ze dzieciaki wychowywane w patologii maja problemy z tym co dla innych jest norma
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez bittersweet 24 sty 2014, 19:48
Hmm, nie wiem jak mozna kogos kochac, byc z nim w związku i nie mieć do niego zaufania na tyle, żeby to powiedziec... nie ma innej opcji, wtedy musi byc bliskośc i poczucie bezpieczeństwa... inaczej do bani z taką relacją. Tzn teoretycznie rozumiem, że ktos moze miec zahamowania w tym obszarze, tak jak rozumiem, ze ktos może miec fobię. Ale intuicyjnie tego kompletnie nie czuję... współczuję takich blokad.

przez mark123 24 sty 2014, 19:55
jetodik napisał(a):bittersweet, można kochać i się wstydzić tego, mieć wewnętrzny opór przed okazywaniem uczuć :-|

Ja, gdybym kogoś pokochał, to bym się raczej wstydził do tego przyznać. Wyznawanie uczuć drugiej osobie to w moim postrzeganiu w pewnym sensie takie rozczulanie się na tą osobą. A ja rozczulania się nie znoszę.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez socorro 24 sty 2014, 19:56
ja bałabym się powiedzieć że kocham. ze względu na to, że takimi słowami mogę kogoś skrzywdzić. nie wiem czy jestem w stanie rozróżniać ciepłe uczucia, odróżnić zakochanie od zwykłej mieszanki sympatii, szacunku, wdzięczności do drugiej osoby.
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez jetodik 24 sty 2014, 19:58
bittersweet, gdy podmiot miłości ma niskie poczucie własnej wartości, czuje się fundamentalnie niegodnym jej obiektu, tym samym niegodnym nie tylko do wyrażania takich uczuć, ale także partnerskiej relacji - bardziej chcą dawać niż brać, więc taka relacja musi być faktycznie trochę do bani :/

-- 24 sty 2014, 20:12 --

dla kogoś zakochanego z niskim poczuciem własnej wartości, powiedzieć "kocham" do swojego oszałamiająco cudownego obiektu miłości, jest jak dla trędowatego rozsmarowywać olejek do opalania, po plecach Jolanty Kwaśniewskiej.

przez tosia_j 24 sty 2014, 21:32
Kokojoko napisał(a):tosia_j, Po co jestescie razem, skoro nic nie czujesz?

Starych drzew sie nie przesadza.
outsider

przez Candy14 24 sty 2014, 21:56
tosia_j, ja sie przesadzilam :D warto bylo :105:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez bittersweet 25 sty 2014, 00:11
socorro napisał(a):ja bałabym się powiedzieć że kocham. ze względu na to, że takimi słowami mogę kogoś skrzywdzić. nie wiem czy jestem w stanie rozróżniać ciepłe uczucia, odróżnić zakochanie od zwykłej mieszanki sympatii, szacunku, wdzięczności do drugiej osoby.
to brzmi jak opis przyjazni, takie letnie... zakochanie zawiera dla mnie intensywne pozytywne emocje i ukierunkowane ta osobę potrzeby seksualne, do tego stałą potrzebe kontaktu.
bittersweet, gdy podmiot miłości ma niskie poczucie własnej wartości, czuje się fundamentalnie niegodnym jej obiektu, tym samym niegodnym nie tylko do wyrażania takich uczuć, ale także partnerskiej relacji - bardziej chcą dawać niż brać, więc taka relacja musi być faktycznie trochę do bani :/
heh, gdyby ten uwielbiający dawca miłości trafił na obiekt, który dobrze się czuje jako przedmiot uwielbienia, to może obie strony byłyby zadowolone ;)

przez zmęczona_wszystkim 25 sty 2014, 00:48
bittersweet napisał(a):

heh, gdyby ten uwielbiający dawca miłości trafił na obiekt, który dobrze się czuje jako przedmiot uwielbienia, to może obie strony byłyby zadowolone ;)

Myślę, że to jednak nie działa tak prosto. Po pierwsze, osoba z niskim poczuciem własnej wartości będzie się bała okazać swoje uczucia (a czasem wręcz okazywać coś przeciwnego, jeśli relacja jeszcze nie zaistniała), więc automatycznie obiekt uwielbienia nie będzie wiedział, jak się w owej sytuacji zachować. Jeśli taka osoba będzie miła, cudowna, to ktoś czujący się jak jednostka bezwartościową, może się poczuć jeszcze bardziej niegodny, a jeśli wymarzona osoba nie sprosta oczekiwaniom i będzie mieć dość kogoś tak nisko się oceniającego i nie będzie nawet w stanie właściwie ocenić uczuć tej osoby, to też nie skończy się dobrze. Znam to z autopsji.

przez Midori 25 sty 2014, 00:56
Ważne pod warunkiem, że będzie to po pierwsze: szczere uczucie (a nie zwykłe słowo), a po drugie: odwzajemnione. Aczkolwiek mnie samej raczej by przez gardło nie przeszło. Na pewno nie pierwszej w każdym bądź razie. :P
Midori

Sortuj wg