Zerwana znajomość n-ty raz. Czy ją odnowić?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Zerwana znajomość n-ty raz. Czy ją odnowić?

przez barikello 31 sty 2014, 19:49
AdrianR, może kiedyś kogoś sam zagadam :P W przeciągu lat robiłem to raczej sporadycznie... chyba tylko wtedy kiedy widziałem, że ktoś ma równie duży problem z wychodzeniem z jakąś inicjatywą jak ja.

Na razie jest jak jest, bo pewnie być tak musi.I tak chyba mam za dużo zaległości w swoim życiu, żeby teraz móc się w pełni zaangażować w jakieś znajomości, tak aby ktoś się nie czuł z czasem 'olany'. W sumie po części sam sobie zawaliłem sprawę a za błędy się płaci :) W ubiegłym roku z własnej winy też straciłem kumpla, bo byłem w dość głębokiej depresji :P Postanowiłem, że odizoluję się od wszystkich, skupię się na sobie a jak się uporam ze swoimi problemami to wtedy zacznę szukać znajomych. Wysłał mi sms'a po ponad miesiącu niekontaktowania się z nim. Przeprosiłem, ale powiedział 'że teraz to się mogę wypchać i życzy mi, żeby mnie kiedyś ktoś naprawdę skrzywdził'. Może to i racja. Może nie zasługuję na jakieś bliższe ludzkie kontakty.

Już i tak trochę zgorzkniałem przez te lata (szczególnie przez 2-3 ostatnie, kiedy się przekonywałem jak podli potrafią być ludzie), były momenty, że sam sobie wmawiałem, że nie potrzebuję nikogo...później doszło wypalenie się, niechęć do ludzi. Wszytkich zacząłem wrzucać do jednego worka - wszyscy źli i tylko liczący na realizację własnych interesów. Ale mimo wszystko, gdzieś tam jeszcze pozostało marzenie o grupce zaufanych ludzi. Nikt nie chce być sam w życiu i mimo, ze na razie czarno widzę kwestię różnych spraw w kontekście przyszłości, to trzymam się resztek jakichś nadziei :P Swoje też odpokutuję...zresztą cały czas to robię. Od pójścia do gimnazjum jestem sam, może już wystarczy... No tyle... będzie co będzie, żeby tylko było ciut lepiej.
barikello

Sortuj wg