Chłopak młodszy o 6lat czy to źle?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez jetodik 16 sty 2014, 16:37
deader,

Tak, dlatego nikt nie powinien wsadzać nosa w łóżko i patrzeć czy dwoje ludzi uprawia seks "klasyczny" czy może kręci ich sikanie na siebie. Ale jak idziesz do łóżka z kimś z kim nie łączy cię żadne uczucie, a jedynie zwierzęcy instynkt, to tym właśnie dla mnie jesteś - zwierzęciem. A to chyba nie jest wzorzec godny naśladowania.

A to sobie mogę być zwierzęciem czy nawet kosmitą. Twoje opinie na mój temat to nie moja sprawa, byleś nie przyszedł pod moje okna z naostrzonymi widłami, transparentami i grupką podobnych sobie ludzi.

Myślałeś, że podporządkujesz innych, ich życie swojemu "marzy mi się"? wielu już próbowało...

I co jak taki człowiek się posłucha tych rad, napiętnowania, a wielka miłość aż po grób nie nadejdzie, spotkasz go w wieku 70lat to oddasz mu młodość, podczas, której jak pisałeś 'że powinien' siedzieć przed kompem, zamiast sobie sypiać z ładnymi kobietami, bo krzywdzi tym ciebie i społeczeństwo?

społeczeństwo mu odda?

społeczeństwo go wypluje, bo nie jest już w wieku produkcyjnym i jest słaby.

zapyta się taki człowiek siebie, 'czemu nigdy nie żyłem', powie sobie że mógł iść za własnym pragnieniem, wykreować siebie, a nie słuchać moralizatorów, którzy dla własnych celów i ideałów odebrali mu jego 'ja', narzucają swój model życia, ale będzie już za późno.

"nie wypada, powinno się, potępiać, napiętnować" - strasznie epatujesz takim słownictwem i to w kontekście seksu bez zobowiązań - jakaś paranoja.

nie rozumiem słów, które napisałeś, że wszyscy wymrzemy, jak ludzie będą preferowali luźne związki.

umrzesz nie mój problem, ja umrę, mój problem, przyjdą bliscy, a nie społeczeństwo, w którym każdy każdemu chce nogę podstawiać i narzucać swoje "wypada nie wypada".

mam swoje cele, i chyba po to społeczeństwo powstało, by każdy mógł realizować swoje życie, piekarz chleb upiecze szewcowi, a szewc piekarzowi naprawi buty. jeden drugiego nie okradnie, bo tego zabrania społeczna umowa, wolność się kończy na czyjejś, piekarz nie powie szewcowi, że ma szkolić innych szewców, dla dobra społeczeństwa - przekroczyłby granicę.
bo szewc jest obywatelem, ale przede wszystkim jednostką autonomiczną.

to po to społeczeństwo jest, by ludziom było realizować swoje życie, ale indywidualnie, a nie żeby im to życie odbierać, pod pretekstem swojego status quo.

niech dają bonusy dla wzorowych małżeństw i rodzin, spoko, pozytywna motywacja, a nie negatywna, jakimiś restrykcjami dla tych, którzy nie chcą się mnożyć.
Ostatnio edytowano 16 sty 2014, 16:40 przez jetodik, łącznie edytowano 1 raz
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Kalebx3 16 sty 2014, 16:40
Jetodik , jakie zawiłe te Twoje wywody.Jaśniej prosze , bo nawet na Metylo cięzko mi zajarzyć ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez jetodik 16 sty 2014, 16:41
zawiłym językiem ale sens zachowany
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 16 sty 2014, 16:45
Przeciez jasno napisal
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Zupapomidorowa 16 sty 2014, 16:48
deader, nie zatrzymasz tego procesu. To przez globalizację, przez to, że większość z nas nie ma "korzeni", żyjemy na walizkach, przemieszczamy się za pracą. To też dlatego ludzie szukają prostych rozwiązań w postaci seksu na kilka nocy. Człowiek potrzebuje bliskości ale świat w jakim żyjemy jest wrogi dla stałych związków.

-- 16 sty 2014, 16:49 --

Ludzie może udają, że im się to podba - kontakty szybie i łatwe jak żarcie w barze szybkiej obsługi, ale co mają z tym zrobić? Dostosowują się.
Dawniej Luktar

przez Reiben 16 sty 2014, 16:51
Oj dobrze, że biorę to fluo, niedługo 'problem' sam się rozwiąże, byle hydraulika działała 8)
Reiben

przez Zupapomidorowa 16 sty 2014, 16:55
Reiben, ?
Dawniej Luktar

przez libertynka 16 sty 2014, 16:58
deader napisał(a):
veganka napisał(a):a poza tymi sytuacjami seks jest tylko seksem, ludzie to robią i z czasem cała ta magiczna otoczka znika. jak masz stałego partnera i robicie to regularnie to chyba nie oczekujesz, że za każdym razem będą fajerwerki na miarę 'pierwszego razu'

Widać że masz coś nie halo w tej kwestii, bo jest dokładnie na odwrót - z każdym kolejnym seksem lepiej poznajesz swojego partnera/kę, intymność się pogłębia, odchodzi wstyd, wiesz gdzie lubi żeby wsadzić a gdzie polizać - każdy kolejny seks jest lepszy od poprzedniego. To właśnie "pierwsze razy" są zazwyczaj nijakie bo obie strony jeszcze są "niezgrane" ze sobą.

owszem mam coś nie halo, mam małe doświadczenie i przez ostatnie 3,5 roku z nikim nie spałam, a wcześniej też nie było tego jakoś dużo, chodzi mi o samo pozwolenie sobie na takie relacje a nie pierdolenie się z kim popadnie 7 razy w tygodniu. jakbym teraz poznała kogoś, z kim nie byłoby przyszłości, ale byłaby całkiem dobra teraźniejszość, to bym pewnie chciała pogłębić intymność między nami. czekam już na "tego jedynego" 10 lat i to nie znaczy, że mam przez ten czas odrzucać każdą interesującą znajomość.
deader napisał(a):
veganka napisał(a):ludzie mają potrzeby i mają prawo je realizować bez wyrzutów sumienia

Mam odmienne zdanie. Ludzie tworzą pewną grupę, opierającą się na pewnych zasadach. Im więcej zasad jest łamanych, tym gorzej społeczeństwo funkcjonuje. Ty chcesz żeby każdy mógł się bez wyrzutów sumienia tylko rżnąć i nie mieć obowiązku zakładania rodziny. Tyle że to jest zajebiście egoistyczne podejście, bo, jak już pisałem, w szerszej perspektywie - to doprowadzi do wymarcia naszej cywilizacji. Naprawdę, dla ciebie to tylko "pójść do łóżka czy nie pójść", ale w szerszej perspektywie to jest część walki o przetrwanie gatunku.
nie ma obowiązku zakładania rodziny. rodzinę się zakłada z potrzeby i chęci a nie z obowiązku. zasady zawsze były i zawsze były łamane. każdy sam podejmuje decyzje i ponosi konsekwencje, nic na to nie poradzisz. kto chce, ten będzie się rżnął z kim popadnie, kto chce poczeka na kogoś wyjątkowego.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Reiben 16 sty 2014, 17:02
chuć, czucie - z prawej strony do 0 dążą ;)
byle maszt stawał jak kiedy potrzeba będzie :lol:
Reiben

przez Zupapomidorowa 16 sty 2014, 17:18
Reiben dobrze siedzis czujesz?
Dawniej Luktar

przez Kalebx3 16 sty 2014, 17:18
jakbym teraz poznała kogoś, z kim nie byłoby przyszłości, ale byłaby całkiem dobra teraźniejszość, to bym pewnie chciała pogłębić intymność między nami.

a nie pomyślałas o tej drugiej osobie ,że jej podejście do tego Związku miałoby byc może głębsze oczekiwania ?
I ,że wtedy mogłabyś tego kogos skrzywdzić,,, to są tylko takie hipotezy , rzecz jasna ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez libertynka 16 sty 2014, 17:29
Kalebx3 napisał(a):
jakbym teraz poznała kogoś, z kim nie byłoby przyszłości, ale byłaby całkiem dobra teraźniejszość, to bym pewnie chciała pogłębić intymność między nami.

a nie pomyślałas o tej drugiej osobie ,że jej podejście do tego Związku miałoby byc może głębsze oczekiwania ?
I ,że wtedy mogłabyś tego kogos skrzywdzić,,, to są tylko takie hipotezy , rzecz jasna ;)

wystarczy rozmawiać, to nie takie trudne. zawsze najpierw się dużo rozmawia, zanim się coś więcej wykluje. hipotetycznie, jakby mi ktoś powiedział, że się we mnie zakochał, to czułabym się w obowiązku zerwać znajomość, żeby mu nie niszczyć paru miesięcy czy lat życia. chyba, że ja też byłabym zakochana, to już by skomplikowało sprawę. jednak nie wyobrażam sobie bawić się czyimiś uczuciami i wykorzystywać dla swoich celów. i nie umiałabym okłamać że też coś czuję, jakbym nie czuła. ani pakować się w układ bez jakichkolwiek emocji.
od paru tygodni znajomy z pracy namawia mnie na romans. wiem, że ma żonę i ją regularnie zdradza. mi wprost oferował, że "zrobi mi dobrze" bo skoro jestem sama to na pewno potrzebuję. owszem, mam potrzeby, ale będę je realizować tylko z kimś wyjątkowym. wolę być sama niż z byle kim, i wolę być z kimś wyjątkowym "tu i teraz" niż być sama czekając na tego jedynego.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez deader 16 sty 2014, 17:36
OK, wróciłem do domu, łyknąłem co trzeba, ochłonąłem. Dla mnie temat drażliwy ze względu na osobiste doświadczenia. Niniejszym więc, mimo że poglądów nie zmieniam, to przestaję je wam "prezentować" w takiej formie:

Obrazek

i zanim na dobre opuszczę ten temat, podsumuję krótko:

Pieprzcie się! ...jak chcecie, ile chcecie i z kim chcecie :P
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Candy14 16 sty 2014, 17:47
od paru tygodni znajomy z pracy namawia mnie na romans. wiem, że ma żonę i ją regularnie zdradza. mi wprost oferował, że "zrobi mi dobrze" bo skoro jestem sama to na pewno potrzebuję.

Obrzydliwe.Oczywiscie dla mnie ...nie rozumiem jak ktos kto ma meza/zone partnera/partnerke z ktorym mieszka, dzieli przestrzen i szuka podniet gdzie indziej. Jak jest niszczesliwy to niech odejdzie a nie przyprawia rogi.Najgorszy typ tchorzostwa jaki znam... byc z kims i szukac kochasiow
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg