Lęk przed związkami i bliskością

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez warrior11 16 lut 2014, 19:18
dream*, ehh przesadzasz...
musisz zmienić swoje myślenie,odkryć swoją wartość na nowo,polubić siebie,zaakceptować słabości,
i dopiero wtedy otwierać się na związki,
trudno Ci będzie naprawdę pokochać kogoś,jeżeli najpierw nie nauczysz się kochać siebie
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez aptasia 16 lut 2014, 19:48
warrior11 napisał(a):dream*, ehh przesadzasz...
musisz zmienić swoje myślenie,odkryć swoją wartość na nowo,polubić siebie,zaakceptować słabości,
i dopiero wtedy otwierać się na związki,
trudno Ci będzie naprawdę pokochać kogoś,jeżeli najpierw nie nauczysz się kochać siebie

to pozornie takie proste. Przecież ja to wszystko wiem.
No i kończę taki związek, żyję sobie sama więc nie mam już problemów z bliskością i wiesz, realizuję się na wielu polach, uwielbiam siebie taką jaką jestem, wydaje mi się, że wszystko przepracowałam już w sobie, że jestem bardziej świadoma, a później, gdy komuś już uda się przedostać przez mój mur, odpychanie, dystans, emocjonalną fosę z rekinami przykrych słów i mimo to nie ucieknie a ja się zaangażuję to znów to samooo. Mimo, że naprawdę długo potrafię być sama, nie zależy mi na związkach, nie czuję potrzeby zapychania dziury bo skupiam się na sobie, realizuję, robię sobie kursy i szkolenia, jestem wolontariuszem, spotykam się ze znajomymi i nawet nie myślę, że czegoś mogłoby mi brakować. naprawdę cieszę się życiem i sobą. problem pojawia się gdy zacznie mi zależeć i wychodzą wszystkie mroki i słabości.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez warrior11 16 lut 2014, 20:16
może to nie jest jeszcze Twój czas,
dobrze,że się realizujesz i rozwijasz siebie,
nie śpiesz się,nie rób nic na siłę,
bądz cierpliwa,
myślę,że gdy spotkasz tę właściwą osobę,to wystarczy Ci sił,
aby pokonać te lęki i bariery i stworzyć szczęśliwy związek;)
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 16 lut 2014, 21:25
warrior11, dzięki :) Obyś miał rację :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Sortuj wg