Partner zakochany w swoim dziecku

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Conessa 18 gru 2013, 16:17
Nie zostaję na święta sama. Jadę do swojej rodziny.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez khaleesi 18 gru 2013, 16:18
Conessa, dobrze ale czy on traktuje Cię powaznie? Bo dla mnie to co opisujesz to nie za bardzo. Długo ze sobą jesteście?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Conessa 18 gru 2013, 16:28
Candy14, zabiera na weekendy, ale ona nie pozwala na dużo. Sprawdza, kontroluje. Wiem, że jest o mnie zazdrosna.

khaleesi, traktuje mnie poważnie. Znamy się 5 lat. Już raz doszłam do wniosku, że lepiej będzie jak od niego odejdę i wyjechałam. Chciałam aby był z dzieckiem, bo sama nie miałam ojca i wiem jakie to ważne. Ciągle o sobie myśleliśmy. Ja próbowałam być z kimś innym, ale nadal kochałam jego- on podobnie. Nawet na odległość mi pomagał w każdej sytuacji jeśli była taka potrzeba. Dużo wtedy się działo, ale potem znowu zeszliśmy się bo ja bez niego nie potrafię a on beze mnie też.... tylko niestety tego dziecka mu tutaj brakuje. Jest z nim - tęskni do mnie, jest ze mną - tęskni do niego. Rozmawiamy szczerze. On mi wszystko szczerze mówi, nie ukrywa. Traktuje poważnie.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 18 gru 2013, 16:31
Conessa, to ja chyba pamiętam Twoją historie. Jeśli do tej pory jest tak jak to opisujesz to czarno widzę to wszystko. to ten sam od którego byłaś uzależniona destrukcyjnie. Wiedziałam, ze skąś kojarze ten avek.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Conessa 18 gru 2013, 16:57
To trudne jest bardzo. Nie wydaje mi się, że jestem od niego uzależniona, bo byłam prawie 2 lata bez niego i dawałam sobie radę.

przez Candy14 18 gru 2013, 17:07
Candy14, zabiera na weekendy, ale ona nie pozwala na dużo. Sprawdza, kontroluje. Wiem, że jest o mnie zazdrosna.

No kurcze ale facet ma prawo do swojego zycia i nowej parterki. Nech sie jej postawi w koncu
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Conessa 18 gru 2013, 17:23
Candy14, ma prawo, ale ona tego nie zrozumie i jeśli tylko on cokolwiek próbuje to ona zaraz albo nie daje mu dziecka, albo czymś straszy. Ostatnio powiedziała, że wyjedzie i on nie zobaczy dziecka, że będzie płacić po pare tysięcy alimentów. Długo by opowiadać... naprawdę najgorszy przypadek się trafił, ale dlaczego do cholery to ja zawsze muszę rezygnować z czegoś co kocham i pragnę.

przez khaleesi 18 gru 2013, 17:25
Twój poprzedni temat post397920.html#p397920
Jesli do tej pory się nic nie zmieniło to i nadal tak będzie
Mistrz Avatara

przez Candy14 18 gru 2013, 17:48
Candy14, ma prawo, ale ona tego nie zrozumie i jeśli tylko on cokolwiek próbuje to ona zaraz albo nie daje mu dziecka, albo czymś straszy. Ostatnio powiedziała, że wyjedzie i on nie zobaczy dziecka, że będzie płacić po pare tysięcy alimentów. Długo by opowiadać..

Przerabialam to z eks mezem... tez mnie straszyl ze zablokuje mi dzialalnosc i z glodu zdechne, robil pod gorke itd. Ale bylam uparta i bronilam nowego zwiazku..w koncu przyjal do wiadomosci ze jestesmy po rozwodzie i mam prawo do nowego zycia. Nie mozna sie poddac szantazowi

-- 18 gru 2013, 17:50 --

I dlaczego do licha nie moze tak zorganizowac swiat zeby byc i z dzieckiem i z Toba?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez 0Rh+ 18 gru 2013, 17:53
Conessa,
ale ona tego nie zrozumie i jeśli tylko on cokolwiek próbuje to ona zaraz albo nie daje mu dziecka, albo czymś straszy. Ostatnio powiedziała, że wyjedzie i on nie zobaczy dziecka, że będzie płacić po pare tysięcy alimentów.

Twój partner ma prawnika ? Powinien konsultować z nim swoje działania . W innym wypadku , zawsze będzie występowało ryzyko szantażu ze strony matki dziecka .
Czy Ty , lub Twój partner korzystacie z pomocy psychoterapeuty ? Zachowanie Twojego partnera ,nie do końca można uznać za dojrzałe.Miłość do dziecka nie powinna przeszkadzać mu w kształtowaniu prawidłowych relacji z tobą .
Ostatnio edytowano 18 gru 2013, 17:59 przez 0Rh+, łącznie edytowano 1 raz

przez Conessa 18 gru 2013, 17:57
khaleesi, dużo się zmieniło ...

Candy14, wszystko do tej pory szło pod górkę, ale coś ruszyło, więc też cierpliwie czekam, myślę sobie jednak, że będzie to wymagało dużej siły bo ona to typ okropnego złośliwca.

-- 18 gru 2013, 18:03 --

0Rh+ napisał(a):Twój partner ma prawnika ? Powinien konsultować z nim swoje działania . W innym wypadku , zawsze będzie występowało ryzyko szantażu ze strony matki dziecka .
Czy Ty , lub Twój partner korzystacie z pomocy psychoterapeuty ? Zachowanie Twojego partnera ,nie do końca można uznać za dojrzałe.Miłość do dziecka nie powinna przeszkadzać mu w kształtowaniu prawidłowych relacji z tobą .

Radził sie prawników, ale to nie takie proste. On chce bez wojny dojść do porozumienia, dogadać się z nią by dziecko nie cierpiało i aby on nie stracił kontaktów, bo ma teraz duże. Ja korzystałam z pomocy psychologa, troche pomogło, teraz chyba znowu powrócę bo się więcej dzieje.

Twoje ostatnie zdanie daje mi sporo do myślenia. Też tak uważam....

przez Candy14 18 gru 2013, 18:03
0Rh+, dokladnie tak jak piszesz

przez 0Rh+ 18 gru 2013, 18:33
Conessa,
Radził sie prawników, ale to nie takie proste.

W jaki sposób korzysta z tej wiedzy ? Zbiera rachunki , monitoruje spotkania , zna swoje prawa ?
Ja korzystałam z pomocy psychologa, troche pomogło, teraz chyba znowu powrócę bo się więcej dzieje.

A Twój partner ?

przez Conessa 18 gru 2013, 18:37
0Rh+, w sumie to tylko z nimi rozmawiał, radził się.
Niestety, ale prawda jest taka, że póki sąd nie orzeknie separacji mało możemy zrobić..... Partner nie korzysta z pomocy. Chyba tylko mogę czekać.

Sortuj wg