Partner zakochany w swoim dziecku

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Conessa 18 gru 2013, 12:56
Czy jest możliwe uzależnienie od własnego dziecka? Tak wielka miłośc i fascynacja, że nie potrafi zbudować innej relacji z drugą osobą?

Jestem partnerką mężczyzny, który ma dziecko z poprzedniego związku.
Wszystko jest okej, często mówi o dziecku, opowiada co dziś robiło, jak się zachowało, co powiedziało, jakie jest słodkie... (ma prawie 6 lat)
Z dzieckiem widuje się w tygodniu ze 2-3 razy oraz w niektóre weekendy. Jednak gdy jest ze mną i mijają np 2-3 dni dopada go totalny dół. Na nic nie ma ochoty, jest smutny, ma spuszczoną głowę, minę cierpiętnika... kiedy pytam co się dzieje odpowiada szczerze, że tęskni do dziecka i ma poczucie, że musi być przy nim - i nie dlatego, że to dziecko go potrzebuje, bo już wcale tak się nie klei do taty, choć relacja między nimi jest cudowna, to mój partner chce być przy nim, po to by mu towarzyszyć, ubierać, myć, zmieniać skarpetki, patrzeć jak się bawi, jak je, jak mówi, chce by siedział blisko, wzrusza się jak dziecko coś śmiesznego powie, czy zrobi.... totalne zapatrzenie. Nie zauważa wtedy nic dookoła.
Mówił mi, że szczęśliwy byłby w momencie, kiedy miałby i dziecko i mnie jednocześnie, a to niemożliwe.

Martwię się, bo chciałabym aby potrafił żyć ze mną i nie popadał w takie doły. Przez to, żadne z nas nie jest szczęśliwe.
Dodam, że cierpię na borderline i ta sytuacja też nie jest dla mnie komfortowa, nie sprzyja. Potrzeba mi dużo ciepła, bezpieczeństwa, miłości a on co jakiś czas miewa wątpliwości. Ciężko mi. Staram sie być wyrozumiała, cierpliwa.

Jak mu pomóc by pomóc nam?
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez Stakatela 18 gru 2013, 13:50
Nie uwazam ze Twoj partner jest uzalezniony od swojego dziecka. Chyba po to miedzy innymi ma sie dzieci zeby uczestniczyc w ich wychowaniu. Nie wiem co Ci poradzic bo pewnie opcja zebyscie zamieszkali z jego dzieckiem nie wchodzi w gre.

przez Candy14 18 gru 2013, 13:55
Twoj partner ma rzadki dar w zasadzie niespotykany u facetow...instynkt rodzicielski. To raczej duzy plus a niee minus jezeli chcecie mec dzieci. Jako border pewnie z trudem to znosisz bo nie zabierasz calej jego uwagi ale to jest cena bycia z czyims ojcem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Conessa 18 gru 2013, 15:40
To prawda. Rzadko spotykane, tym bardziej dla mnie gdyż mój ojciec nie uczestniczył w moim wychowaniu.
Mój partner właśnie wyjechał i przez najbliższe 6-7dni się nie zobaczymy. Święta spędza z rodziną i dzieckiem, w obecności oczywiście swojej byłej. J
Jak jako border sobie radzić? sama zachowuje sie jak małe dziecko, wyję , nie zjadłam nic od rana. On szczęśliwy wleciał tylko po walizkę i pojechał i widać było w nim już podekscytowanie, że jedzie do dziecka. On przy mnie chyba umiera. Chwilami nie wiem czy się w tym męczyć czy dać spokój pomimo miłości.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez khaleesi 18 gru 2013, 15:44
Conessa, a jakie masz kontakty z córką partnera. Są poprawne dobre czy złe?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez monk.2000 18 gru 2013, 15:46
Nie widzę tu jakiegoś problemu w tej sytuacji. Partner jest zainteresowany swoim dzieckiem, więc to chyba dobrze. Często problem nie leży w sytuacji, tylko w tym jak to widzimy.

Jedyne co możesz zrobić, to chyba tylko tak traktować go, żeby widział, że tobie zależy.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez khaleesi 18 gru 2013, 15:49
monk.2000, dla mnie o bardzo dobrze, że facet nie wypiął się na własne dziecko tylko wręcz chce być z nim. To naturalne. Dla mnie Conessa powinna to zaakceptowac albo się rozstać bo wiążąc się z facetem z zobowiązaniami to niestety musi to zaakceptować pozostaje jej rozstanie. Przede wszystkim dla tego faceta zawsze będzie dziecko wazniejsze.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Conessa 18 gru 2013, 15:54
khaleesi, to syn. Nie mam z nim kontaktu, bo jego poprzednia partnerka na to nie pozwala. Na razie. Gdybyśmy mogli się wszyscy spotykać byłoby pewnie prościej i nie miałam takich akcji.

monk.2000, wiem.... staram się tak mocno, ale brakuje mi wsparcia. Nie ukrywam, że jestem pewnie trochę zazdrosna o to, że tam przebywa, że nie jest tylko dla mnie itd, ale wiem, że to zła cecha i nie mogę tak.
Ile razy tłumaczę sobie, że dziś już nie będe o tym mówić, pytać ani pokazywać, że jest mi smutno, to zawsze nie wychodzi mi.

przez khaleesi 18 gru 2013, 15:54
Conessa napisał(a):To prawda. Rzadko spotykane, tym bardziej dla mnie gdyż mój ojciec nie uczestniczył w moim wychowaniu.
Mój partner właśnie wyjechał i przez najbliższe 6-7dni się nie zobaczymy. Święta spędza z rodziną i dzieckiem, w obecności oczywiście swojej byłej. J
Jak jako border sobie radzić? sama zachowuje sie jak małe dziecko, wyję , nie zjadłam nic od rana. On szczęśliwy wleciał tylko po walizkę i pojechał i widać było w nim już podekscytowanie, że jedzie do dziecka. On przy mnie chyba umiera. Chwilami nie wiem czy się w tym męczyć czy dać spokój pomimo miłości.

To mnie niepokoi. On jest po rozwodzie? Trochę to dziwne, że bierze walizy i zabiera się do byłej partnerki a Ciebie zostawia samą na święta.
Wygląda to mocno niepokojąco. :shock: Czy Ty związałaś się z nim wtedy kiedy był ze swoją poprzednią partnerką ?
Mistrz Avatara

przez Conessa 18 gru 2013, 16:00
khaleesi, nie śpi tam (śpi u rodziców) ale musi brać rzeczy bo mieszkamy w innym mieście. A my ze sobą pomieszkujemy tylko więc póki co jeszcze święta spędzamy oddzielnie. To trochę skomplikowane jest.

Wiem, że jego była partnerka chciałaby aby wrócił do niej ale wiem też, że dla niego ona nie ma znaczenia, więc jej próby, groźby i prośby na niego nie działają. Mimo to obawa lekka we mnie jest, choć mu wierzę i ufam.

przez khaleesi 18 gru 2013, 16:04
Conessa, Jeśli mam być szczera to kiepsko widzę Waszą wspólną przyszłość skoro w święta nie chce z Tobą być. Czyli wrogie stosunki z byłą i z dzieckiem brak jakikolwiek kontaktów. nie jest za dobrze. Wkopałas się dla mnie w relacje z facetem który może jeszcze wrócić do byłej. Bezsensu.
Mistrz Avatara

przez Conessa 18 gru 2013, 16:11
On nie chce wrócić do byłej. Dla niego mogłaby nie istnieć, aby tylko miał dziecko. Gdyby chciał z nią być, to by był i tworzył patologię, ale próbował i nie chce tak żyć. Jego była partnerka dużo komplikuje. Niestety należy do tych kobiet, które za wszelką cene robią na złość partnerowi, przez co ja cierpię, on cierpi i jego dziecko też. Ona z pewnością też.
Ostatnio edytowano 18 gru 2013, 16:16 przez Conessa, łącznie edytowano 1 raz

przez khaleesi 18 gru 2013, 16:16
Conessa, dla mnie to dziwne, że sobie jedzie na święta do rodziny a Ciebie zostawia całkiem samą na tyle dni. Nie jest to normalne i pokazuje, że za wazna dla niego nie jesteś. Byłą ma gdzieś skoro tak twierdzisz ale i Ciebie bo olewa Cię na całe święta. Czy on Cię traktuje powaznie?
Mistrz Avatara

przez Candy14 18 gru 2013, 16:17
khaleesi, to syn. Nie mam z nim kontaktu, bo jego poprzednia partnerka na to nie pozwala. Na razie. Gdybyśmy mogli się wszyscy spotykać byłoby pewnie prościej i nie miałam takich akcji.

A on co z tym robi? W ogole dziecko nie przebywa u nego?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg