Problemy w sferze seksualnej

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Artemizja 29 lis 2013, 20:14
Temat stanowi wstęp do działu seksuologia. Na razie trzeba poczekać z utworzeniem całego działu, więc zacznę od pojedynczego tematu. Można w nim opisywać problemy, które dotyczą sfery seksualnej. Wciąż jest to temat delikatny i drażliwy. Ponadto, nie wszyscy chcą się dzielić swoimi problemami, mają odwagę, by się z nimi ujawnić, porozmawiać o rzeczach, które bolą i martwią. Sfera seksualna jest niewątpliwie bardzo ważną częścią związku i bardzo wpływa na relacje partnerów. Zachęcam, żeby spróbować powiedzieć, jeśli ma się problem, ponieważ może cudze rady okażą się pomocne.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Autodestrukcja 29 lis 2013, 20:32
to jest szafa ktorej wole publicznie nie otwierac ;d

(ciekawe czy temat sie rozkreci ;ppp)
Autodestrukcja

przez Artemizja 29 lis 2013, 20:34
Autodestrukcja, zobaczymy. Między innymi na tej podstawie stwierdzę, czy tak naprawdę jest zapotrzebowanie na dział "seksuologia".

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 29 lis 2013, 21:01
Jako hmm zbokol z lekko wyższej półki niż przeciętnie tu na forum przełamię trochę tabu. Miałem na pewno problem z za wczesnym orgazmem w pierwszym roku współżycia, tj. 19-20 lat, bo dla mnie 5 min seksu i bum! to zdecydowanie nie to. Nie wiem na ile to naturalna sytuacja a na ile masturbacja nastawiona jednak głównie na przyjemność a nie trening ramion ;p ratowałem się wówczas wcześniejszym szlifowaniem stalagmitu, albo i razy 2. Ale jest też dobra wiadomość dla tych, których dotyka ten problem- po około roku dopiero postanowiłem trenować mięśnie Kegla, no i nie napalać się tak na cipkę jak szczerbaty na suchary. Trening m. Kegla naprawdę usuwa tą dolegliwość, choć jest to niełatwe, na pewno równie dobre jest też regularne współżycie ale tu wiadomo, że trzeba stałej partnerki. A na SSRI to już w ogóle, można startować w zawodach na tytuł uber kochanka wsi, to była chyba wenla kiedy musiałem zejść z pozycji bez oddania strzału po kilku godzinach walk ;o
Reiben

przez Lux24 12 gru 2013, 15:33
Nefertari, ja bym chętnie zobaczyła i poczytała wątek o obniżonym libido, a lekach. Wiadomo, że większość leków to libido obniża, więc jestem ciekawa jak Panie /sama jestem kobietą, więc interesują mnie wypowiedzi Pań/ sobie z tym radzą. Czy może są sposoby na zwiększenie popędu? Nie chodzi mi tu o osoby z natury bardziej chłodne, tylko konkretnie o osoby, które widzą wyraźnie, że przyczyną są leki. Zauważam to u siebie i trochę mnie niepokoi taki stan rzeczy, wolałabym, żeby było normalnie.

przez wiejskifilozof 12 gru 2013, 21:19
Ludziska,problemy w seksie to są takie :roll: macie 36 lat i jesteście prawiczkami :roll: to są problemy.

przez Kalebx3 12 gru 2013, 21:27
macie 36 lat i jesteście prawiczkami to są problemy.

moja siostra jest lepsza od Ciebie , skończone 38 iii problemu nie widzi.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Artemizja 12 gru 2013, 21:40
Lux24, wątek "leki a sex" istnieje już od dawna na forum.

Administrator

przez Arhol 12 gru 2013, 22:28
O,poprawię sobie tu herezji parę.

Jako singiel (jak zakładam,raczej permanentny),ta sfera życia mnie cholernie irytuje,jest zbędna,do niczego nie potrzebna,dekoncentruje żywot w innych tematach,które są ważniejsze,mają większe znaczenie,na szczęście jako tako obecnie moje "potrzeby" są dosyć przytępione (nie będę się wdawał w szczegóły),jednak 3-4 miesiące temu "ciśnienie" było takie że niewiele czasu by minęło a zacząłbym łazić mówiąc wprost - na k**wy,byle mechanicznie tą potrzebę spacyfikować,wyzbyć się i mieć święty spokój,jednak na szczęście owe reakcje/potrzeby organizmu czy mózgu się uspokoiły,jednak byłoby znacznie wygodniej,gdyby jako tako popęd,czy libido całkowicie z mojego życia wyparowało.
Denerwuje mnie też "wszędobylskość" owego tematu,gdzie człowiek się czasem nie obejrzy,tam aluzje,podteksty i inne bzdury,odechciewa się,czasem to wręcz to wygląda tak,że ludzie mają jądra,nie mózgi w głowach,albo że mózg mieści się tam poniżej,w gaciach.
No cóż,z czasem jednak liczę że owe potrzeby zanikną do cna,ewentualnie trzeba będzie szukać rozwiązania w chemii czy lekach,lolz.
Mimo że to i tak jest u mnie temat,czy raczej potrzeba mocno przytępiona.

to jest szafa ktorej wole publicznie nie otwierac ;d

(ciekawe czy temat sie rozkreci ;ppp)

Jeśli poleci w stronę OT, i debilizmu,sam zadbam by się rozkręciło w kierunku kosza i banów,no worries :pirate:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez mark123 12 gru 2013, 22:47
Mnie ciekawi, czy pojawi lub ujawni się kiedyś na forum osoba z tak pokręconą seksualnością, jak moja.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez MalaMi1001 12 gru 2013, 22:59
Mam podobnie jak Kestrel. Ja również uważam, że seksualność jest człowiekowi zbędna. To dla mnie chory instynkt na podstawie którego często wybieramy swojego oprawcę, tracimy majątki, swoje ja, lądujemy u psychiatry. Trzeba to niestety przyznać, ale życie w "parach" jest zdominowane nieświadomie przez instynkt prokreacji, który nieodłącznie wiąże się z seksem. Ale od kiedy jestem na lekach mam ten problem z głowy, seks może nie istnieć, nawet nie ma chwili żebym o tym myślała, kompletnie wyłączona potrzeba. I bardzo mi z tym dobrze.

przez anna.anakaia 12 gru 2013, 23:35
Od długiego czasu nie mam problemów w tym temacie (na samym początku były lekkie - wina wcześniejszych przeżyć) ale... no właśnie.... łaskotki.
Ja wiem, że to się może wydawać błahe i głupie ale cholera jasna, u mnie to jest coś co utrudnia sytuację. Na co dzień nie jestem fanką przesadnie delikatnego seksu itd no ale czasem bym tak chciała, tylko nie za bardzo mogę. Jak mnie facet zacznie kiziać, miziać to zamiast czerpać z tego przyjemność to zaczynam kwiczeć i się śmiać :shock: Wiem jak to brzmi i że to nie jest jakiś poważny problem, ale kurde ma tak ktoś jeszcze?
Jakieś porady jak się tego pozbyć? Da się jakoś uniewrażliwic ciało żeby to nie przeszkadzało, bo to serio mało komfortowe :(
anna.anakaia

przez jazzowa 13 gru 2013, 00:08
ja mam taki problem że za bardzo lubię seks :)
wszystko mi się kojarzy, tak jak kiedyś w temacie o facetach było, jak widzę faceta to oceniam go pod względem seksualnym od razu
generalnie cały czas prowokuje, kokietuje, gadam zboczone rzeczy eee? przez to jestem źle odbierana
poza tym zatraciłam już dawno coś takiego jak 'chęć seksu z miłości' zezwierzęciłam się
lubie tzw. rape - ale to chyba akurat nie jest nienormalne, tylko fetysz jak każdy inny
wydaje mi się że cały świat kręci się wokół seksu :hide:
seks z mężczyznami, z kobietami, whatever ... lubię i już.

do tego pojawia się zaje*iste poczucie winy ze wzgl. na moją osobowość paranoiczną, boję się oceny, boję się poniżenia, wstydu itp itd.
szkoda, że większość ludzi jest tak bardzo zamknięta w tym temacie
nad tym też pracuję ze swoim psychoterapeutą. :shock:
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez monk.2000 13 gru 2013, 00:24
Dla mnie śmieszną rzeczą w seksie jest to że technicznie rzecz biorąc, chodzi w nim jedynie o płodzenie dzieci. A tu wokół tego wielka otoczka. Człowiek kuszony jak ćma do żarówki. Oczywiście nic mu się nie dzieje zazwyczaj. Taki ogólnie podstęp matki natury, żeby przekazywać życie dalej. Jak widać na przykładzie rozwiniętych społeczeństw niezbyt się sprawdza. Bo jak życie mami orgazmami, tak człowiek był bardziej chytry i wymyślił antykoncepcję. Kto teraz jest górą? Obyśmy potem nie żałowali, księża biją na alarm. :pirate:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg