Czy miłość do mojego faceta przyjdzie z czasem?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Dama_Kier 23 lis 2013, 12:19
Witajcie. Piszę tutaj, bo mam problem, który od trzech tygodni nie pozwala mi normalnie myśleć i spać.
Z moim facetem jestem od pięciu miesięcy. Było naprawdę fantastycznie, po raz pierwszy w życiu czułam, że to jest TO. On nie tylko pociąga mnie fizycznie, ale w dodatku jest wprost idealny pod względem charakteru. Tym bardziej nie potrafię zrozumieć tego, co się ze mną dzieje. Znalazłam faceta swojego życia, a z jakiegoś powodu czuje, że moje zauroczenie się wypala :(
Na jakiejś stronie przeczytałam, że "w trakcie wypalania się uczucia, odczuwa się bardzo silny stres, a nawet stany depresyjne". To jest właśnie to, co odczuwam ja! Rzeczywiście, od tych trzech tygodni prawie nie mogę spać, z powodu ogromnego stresu, że będę musiała się z nim rozstać. Często miewam ataki niekontrolowanego płaczu. I już nie zawsze odczuwam przy nim to samo, co czułam wcześniej, euforia i szczęście zostały zastąpione przez uczucie stresu. Bardzo chcę znowu czuć szczęście i miłość, ale coś mnie blokuje. Ale nadal za nim tęsknie. Nadal chcę, żeby był obok. Zrywanie z nim, to ostatnia rzecz jakiej chcę, bo naprawdę mi na nim zależy, czuję, że nigdy nie spotkam już takiego wspaniałego faceta jak on. Czy to możliwe, że po wygaśnięciu zauroczenia, po jakimś czasie przyjdzie miłość?
Proszę, pomóżcie, bo ja naprawdę zbzikuję z tego smutku :(

przez kotyk 23 lis 2013, 12:24
piszesz, że stresujesz się tym, że będziesz musiała się z nim rozstać. co to właściwie dla Ciebie znaczy, że 'będziesz musiała'? co takiego się stanie?

przez Dama_Kier 23 lis 2013, 12:28
Bo odczuwam straszne przygnębienie i straszny stres z tego powodu, że chyba nie odwzajemniam jego uczuć. Poza tym, mam chyba bardzo silnie rozwiniętą podświadomość, która mnie ciągle dobija myślami, że "nie uda się, nie uda się". Sama nie wiem jak to opisać, ale w związku z tą relacją czuje straszne napady lęku i smutku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kokojoko 23 lis 2013, 12:40
Dama_Kier, nie nie wiem co Ci poradzić. Ja w takich sytuacjach się po prostu rozstawałam. Albo się kogoś kocha i chce być z tą osobą, albo nie. 5 miesięcy to krótki okres czasu. Jeśli już się wypaliło, to może to po prostu nie TO? Może podświadomie czujesz, że do siebie nie pasujecie?
Kokojoko

przez pczdz 23 lis 2013, 12:42
Czy to nie aby o mnie mowa ... ;-(

-- 23 lis 2013, 11:47 --

Wszystko idealnie pasuje ...
Mężczyźni kochają się w kobietach, które interesują się nimi. Kobiety wręcz przeciwnie

przez Dama_Kier 23 lis 2013, 12:49
Kokojoko - Ja to czuję nawet bez udziału podświadomości. Różnimy się od siebie bardzo mocno, ale nie jest to (albo nie był) dla nas problem. I tak, ja też miewałam takie sytuacje w przeszłości i też się bez większego problemu rozstawałam, ale tym razem trafiłam na faceta tak niesamowitego i o tak podobnych do mnie zainteresowaniach i podejściu do miłości, że sama myśl o rozstaniu jest dla mnie katorgą. Jeszcze nigdy kogoś takiego nie spotkałam i dlatego tak bardzo nie chcę się rozstawać :(

-- 23 lis 2013, 11:51 --

pczdz - Nie wszystko pasuje idealnie, bo zupełnie nie pasuje miejscowość. Masz podobny problem?

przez pczdz 23 lis 2013, 12:58
Dama_Kier napisał(a):Kokojoko - Ja to czuję nawet bez udziału podświadomości. Różnimy się od siebie bardzo mocno, ale nie jest to (albo nie był) dla nas problem. I tak, ja też miewałam takie sytuacje w przeszłości i też się bez większego problemu rozstawałam, ale tym razem trafiłam na faceta tak niesamowitego i o tak podobnych do mnie zainteresowaniach i podejściu do miłości, że sama myśl o rozstaniu jest dla mnie katorgą. Jeszcze nigdy kogoś takiego nie spotkałam i dlatego tak bardzo nie chcę się rozstawać :(

-- 23 lis 2013, 11:51 --

pczdz - Nie wszystko pasuje idealnie, bo zupełnie nie pasuje miejscowość. Masz podobny problem?

Tak , można powiedzieć idealny . Pisałem do Ciebie na pw . Jak masz na imie ??
Mężczyźni kochają się w kobietach, które interesują się nimi. Kobiety wręcz przeciwnie

przez Dama_Kier 23 lis 2013, 13:21
Już Ci odpisałam na PW, że to nie ja jestem Twoją dziewczyną. Taki zbieg okoliczności byłby niebywały xD

A kontynuując temat, moja podświadomość rzeczywiście nie daje mi żyć, obawiam się, że to z jej powodu mam te ciągłe ataki lęku i smutku, podświadomość ciągle wysyła sygnały, że "to nie to i mam się rozstać", ale ja nie chcę jej słuchać! To jest tak cudowny facet, że chyba się zapłaczę na śmierć, gdy się z nim rozstanę :(

przez Candy14 23 lis 2013, 13:39
Dama_Kier, mniej czytaj bzdetow na necie. Ze stan zakochania mija to przeciez normalne. Nie moze byc caly czas ach i och i do bolu. Ludzie dojrzali zakochanie przekuwaja w milosc i wchodza na wyzszy poziom.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Dama_Kier 23 lis 2013, 13:44
Candy - nie chodzi o to, że nie jest "och" i "ach", bo mogłoby tak być, gdyby tylko uspokoiły się moje lęki, a nie mogą, coś ciągle dobija się do mojej głowy i mi w niej mąci :(

przez libertynka 23 lis 2013, 13:44
Dama_Kier, może się po prostu boisz miłości i poważnego związku, zobowiązań, tego że jak już się zdecydujesz na tego jednego to coś innego Cię ominie. i ze strachu się wycofujesz.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Dama_Kier 23 lis 2013, 13:51
Veganka, chciałabym tak myśleć, dziękuje. To rzeczywiście mój pierwszy, poważny związek i rzeczywiście czasami miewam przebłyski "a co by było gdzie indziej? Z kimś innym?" Oczywiście nie są to jakieś częste przebłyski. Ten związek spadł na mnie jak z nieba, tyle że w czasie tych 5-ciu miesięcy bardzo się nim cieszyłam i naprawdę odczuwałam "motylki w brzuchu". Może rzeczywiście winny jest ten dziwny lęk, bo przecież jak mogło mi to tak nagle przejść?

przez libertynka 23 lis 2013, 14:02
mogło, mogło, ja poznałam moją pierwszą miłość jak miałam 21 lat i po pół roku on coś zaczął wspominać o ślubie, w sensie, że nie teraz ale kiedyś w przyszłości, jak mnie to przerażało wtedy! i też na początku motyle w brzuchu a później patrzyłam na niego i myślałam, że kurcze przecież go nie kocham, a poza tym całe życie przede mną, może poznam innego, może bardziej pasującego, takiego że będę pewna na 100%.
no i 8 lat minęło a ja nie poznałam :) ale nie żałuję, że się z tamtym rozeszliśmy.
proponuję wyluzować i co ma być to będzie, ciesz się wspólnymi chwilami, jeszcze się dużo w życiu może zmienić, a jeśli się w końcu rozpadnie to mówi się trudno i żyje dalej.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Candy14 23 lis 2013, 14:20
gdyby tylko uspokoiły się moje lęki,

znajdz zrodlo tych lekow. Dlaczego boisz sie porzucenia chociaz nic na to nie wskazuje? Jaki wzorzec zwiazku wynioslas z domu? Jak wyglada Twoja samoocena?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg