Mieszkanie z rodzicami

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Mieszkanie z rodzicami

przez NieznanySprawca 05 lis 2013, 22:50
No nie, nie zrozumiałaś ironii

Ludzie z zespołem aspergera nie rozumieją przenośni, metafor (czyli też ironii), ponieważ mają zaburzone pewne obszary mózgu odpowiedzialne za te procesy. :zzz:
NieznanySprawca

Mieszkanie z rodzicami

przez MalaMi1001 05 lis 2013, 22:53
kaja123 napisał(a):MalaMi1001, Idąc Twoim tokiem myślenia stwierdzam że sobie swój problem wymyśliłaś bo ja uważam że taki problem to nie problem. Mam rację?
Mnie to nic nie robi i dla mnie to nie jest problem więc dlaczego Ty z tym masz problem?
Bo każdy ma inne problemy. Dla mnie Twoje problemy to nie problemy mogłabym powiedzieć a dla Ciebie są mega ważne. Twoja reakcja jest arogancka emanująca wściekłością i pogardą – to się składa na obraz Twojej osoby gdzie napisałam że jak się tak zachowujesz w Realu to możesz zrażać ludzi.

-- 05 lis 2013, 21:47 --

Jeszcze jedno może faktycznie autorka nie jest tak inteligentna jak Ty i nie zrozumiała ironii ? Co w tym złego?

Może i jestem w tej chwili arogancka, ale Ty na prawdę nie dostrzegasz absurdu wypowiedzi tej dziewczyny? Dla mnie to brzmi jak naigrywanie się z chorych ludzi założeniem tematu w stylu "a ja jestem zdrowa i plażuję się teraz na Bahama, a wy zdychajcie z tymi swoimi lękami". Mój 13letni chrześniak ma więcej oleju w głowie i logiki myślenia niż dziewczyna na studiach, a ma niejedno za uszami.

Przeczytaj kilka postów wyżej. Autorka chwali się swoją ponadprzeciętną inteligencją, więc niech się zachowuje tak jak opisuje.

Mieszkanie z rodzicami

przez Annie_Wilkes 05 lis 2013, 22:54
NieznanySprawca napisał(a):Ludzie z zespołem aspergera nie rozumieją przenośni, metafor (czyli też ironii), ponieważ mają zaburzone pewne obszary mózgu odpowiedzialne za te procesy. :zzz:

No ale autorka tamtego postu nie zrozumiała, że chciałam jej przekazać dokładnie to samo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mieszkanie z rodzicami

przez MalaMi1001 05 lis 2013, 22:54
NieznanySprawca napisał(a):
No nie, nie zrozumiałaś ironii

Ludzie z zespołem aspergera nie rozumieją przenośni, metafor (czyli też ironii), ponieważ mają zaburzone pewne obszary mózgu odpowiedzialne za te procesy. :zzz:

Ale ta dziewczyna TYLKO PODEJRZEWA, że ma Aspergera!

Mieszkanie z rodzicami

przez Annie_Wilkes 05 lis 2013, 22:55
MalaMi1001 napisał(a):Dla mnie to brzmi jak naigrywanie się z chorych ludzi założeniem tematu w stylu "a ja jestem zdrowa i plażuję się teraz na Bahama, a wy zdychajcie z tymi swoimi lękami".

Podziwiam za bujną wyobraźnię !

-- 05 lis 2013, 22:56 --

MalaMi1001 napisał(a):Ale ta dziewczyna TYLKO PODEJRZEWA, że ma Aspergera!

czytaj wszystkie posty ze zrozumieniem

Mieszkanie z rodzicami

przez zmęczona_wszystkim 05 lis 2013, 22:58
Annie, w odpowiedzi na to, co mnie uderzyło w Twoich wypowiedziach, to właśnie brak wychwytywania ironii, a to akurat jest typowe dla Asp. Znam jeszcze dwie osoby, które pomimo swej inteligencji, nie sa w stanie załapać prostej ironii, sugestii, złosliwości. W swoich dziedzinach są to osoby dobrze wykształcone, znające się na tym, co robią. Nie można im zarzucić braku inteligencji, a jednak nie łapią czegoś, co wydaje się dziecinnie proste. Trochę mi te osoby przypominasz w sposobie wyrażania się, przekazywania myśli, itp.

Mieszkanie z rodzicami

przez MalaMi1001 05 lis 2013, 22:59
Annie_Wilkes napisał(a): moimi ideałami są ludzie o niesamowitej, ogromnej wiedzy, geniusze w jakiejś dziedzinie np. ludzie z Aspergerem (którego sama u siebie dostrzegam kilka elementów) .

Ja mam czytać ze zrozumieniem? Najpierw ty przeczytaj swoje posty ze zrozumieniem :D

Mieszkanie z rodzicami

przez NieznanySprawca 05 lis 2013, 22:59
zmęczona_wszystkim, również zwrócilem na to uwagę.
NieznanySprawca

Mieszkanie z rodzicami

przez zmęczona_wszystkim 05 lis 2013, 23:00
MalaMi1001 napisał(a):

Napisała, że jest zdiagnozowana.

Mieszkanie z rodzicami

przez MalaMi1001 05 lis 2013, 23:02
zmęczona_wszystkim napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):

Napisała, że jest zdiagnozowana.

No przecież wkleiłam post gdzie napisała, ze dostrzega kilka elementów.

Mieszkanie z rodzicami

przez Annie_Wilkes 05 lis 2013, 23:03
a ja znam osobę bez aspergera która nie dostrzega ironii w tekście pisanym , bo jest bardzo skupiona na tym co chce przekazać innym

-- 05 lis 2013, 23:04 --

MalaMi1001 napisał(a):
No przecież wkleiłam post gdzie napisała, ze dostrzega kilka elementów.

było czy nie było oto jest pytanie :why: lustereczko powiedz przecie, gdzie było to zdanie :blabla:
Ostatnio edytowano 05 lis 2013, 23:06 przez Annie_Wilkes, łącznie edytowano 1 raz

Mieszkanie z rodzicami

przez kaja123 05 lis 2013, 23:06
MalaMi1001, ja czytałam posty wyżej jak i wiele innych na tym forum ale Twoje przykuły moją uwagę właśnie Twoja osoba. Ty sama widzisz drzazgę w oku innych a nie dostrzegasz belki w swoim oku. Wielu ludzi ma tu swoje problemy dla nich ważne. Dlaczego ich obrażać i pluć jadem? Szczerze mówiąc Twoje problemy dla mnie są pestką ale zdaję sobie sprawę że dla Ciebie stanowią one duży problem. Piszę tylko z moich obserwacji tego co Ty tu piszesz jak mogą Cię inni postrzegać skoro ja tak widzę a nie znam Cię osobiście. Jeżeli dajesz się poznać z takiej własnie strony to wybacz ale nie dajesz się lubić. Pisze to nie dlatego żeby Ci dowalić tylko dlatego żebyś wiedziała jak mogą Cię ludzie odbierać. Co z tym zrobisz Twoja sprawa. Byle by się ta Twoja wściekłość nie obróciła przeciwko Tobie.

Mieszkanie z rodzicami

przez MalaMi1001 05 lis 2013, 23:16
Annie_Wilkes napisał(a): moimi ideałami są ludzie o niesamowitej, ogromnej wiedzy, geniusze w jakiejś dziedzinie np. ludzie z Aspergerem (którego sama u siebie dostrzegam kilka elementów) .

Proszę Annie, masz to zdanie.

kaja123 napisał(a):MalaMi1001, ja czytałam posty wyżej jak i wiele innych na tym forum ale Twoje przykuły moją uwagę właśnie Twoja osoba. Ty sama widzisz drzazgę w oku innych a nie dostrzegasz belki w swoim oku. Wielu ludzi ma tu swoje problemy dla nich ważne. Dlaczego ich obrażać i pluć jadem? Szczerze mówiąc Twoje problemy dla mnie są pestką ale zdaję sobie sprawę że dla Ciebie stanowią one duży problem. Piszę tylko z moich obserwacji tego co Ty tu piszesz jak mogą Cię inni postrzegać skoro ja tak widzę a nie znam Cię osobiście. Jeżeli dajesz się poznać z takiej własnie strony to wybacz ale nie dajesz się lubić. Pisze to nie dlatego żeby Ci dowalić tylko dlatego żebyś wiedziała jak mogą Cię ludzie odbierać. Co z tym zrobisz Twoja sprawa. Byle by się ta Twoja wściekłość nie obróciła przeciwko Tobie.

Śledzę ten wątek od początku. Prześledź go może jeszcze raz i zadaj sobie pytanie czy nie masz wrażenia, że pisze to wszystko znudzona gimnazjalistka? Mnie chodzi tylko o to. Gdy ktoś przedstawia rzeczowe argumenty w dyskusji wszystko o czym pisze jest ważne, natomiast jeśli ktoś sam gubi się w swoich zeznaniach (a autorka się gubi!) nie mam dla takich litości. Ja wiem, że w Internecie każdy może być anonimowy i może pisać co chce, ale bez przesady. Dziękuję za Twoje uwagi, ale naprawdę nie uważam, że pluję jadem. Zwyczajnie na pewne rzeczy mam uczulenie i nic na to nie poradzę. Jednym z tcyh rzeczy jest trollowanie. Ale chyba każdy ma takie tematy, które doporowadzają go do szału.

Mieszkanie z rodzicami

przez zmęczona_wszystkim 05 lis 2013, 23:22
Annie_Wilkes napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):
Trzyzet napisał(a):MalaMi1001, Autorka studiuje, więc niczego takiego nie ma.

no bo studiujemy na jednym roku i kierunku żebyś wiedziała czy miałam ataki histerii czy nie. :roll:
Owszem, miałam czasem takie ataki, jakich sobie nie jesteś w stanie wyobrazić, ale jeden z moich wykładowców naprawił mi relacje z grupą w 1 dzień.

Czy fobia czy nie fobia nie mnie oceniać. 4 specjalistów powiedziało osobowość histrioniczna, diagnoza Aspergera została postawiona przez 1 lekarza.

MałaMi: to chyba post, który ominęłaś.

i może jednak przydałoby ci się trochę o aspergerze przeczytać. Jesli ktoś jest faktycznie chory, to trudno mu o rzeczowe argumenty, bo dla kogos takiego np. fakt, że sprzedawca w sklepie źle go potraktował a jakas wieksza tragedia, będa często odbierane na tym samym poziomie, bo nie potrafi nawet stopniowac emocji. Stad też być moze wynika sposób pisania i relacjonowania swoich myśli i problemów. To tak jakbyś daltonistę posądzała o brak inteligencji i głupotę, bo ma problemy z kolorami. to, co dla Ciebie jest proste, dla kogoś jest megaproblemem. Ludzie z aspergerem są denerwujacy, przyznaję. Irytuje ich bezradność, myślenie głównie o sobie, itp.
Ostatnio edytowano 05 lis 2013, 23:28 przez zmęczona_wszystkim, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg