Jak się pogodzić raz na zawsze z brakiem faceta w życiu?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez torres 22 wrz 2013, 22:10
mozambik83, mi wszyscy mówią, że nie da się pogodzić z samotnością. Ty jednak jesteś w takiej sytuacji, że nie musisz być sama. Problemy jakie masz do rozwiązania to niska samoocena i pozbycie się przekonania, że w Twoim wieku będzie problem kogoś znaleźć - widzę, że niektórzy ludzie z forum też mają takie błędne przekonanie. Praca z samooceną to zadanie dla terapeuty, a to drugie sama jesteś w stanie zrobić i myślę, że nie potrzebujesz w tym pomocy :) A jeśli potrzebujesz to napisz jakie przekonania stoją za tym i zostaną tutaj obalone. W ogóle: jakie przekonania stoją za tym, że nie widzisz takiej możliwości żebyś kogoś znalazła? Napisz w podpunktach to też pomyślimy co z tym zrobić.

przez mozambik83 22 wrz 2013, 22:14
Mushroom ale co mam zrobić, skoro cierpię z tego powodu? Chyba lepiej zwalczyć to cierpienie. Inaczej wykończę się psychicznie na cacy.
Odrębną kwestią jest jednak w jaki sposób to cierpienie zakończyć. Nie wiem tego, stąd pytanie w temacie.

-- 22 wrz 2013, 22:19 --

torres napisał(a):mozambik83, mi wszyscy mówią, że nie da się pogodzić z samotnością. Ty jednak jesteś w takiej sytuacji, że nie musisz być sama. Problemy jakie masz do rozwiązania to niska samoocena i pozbycie się przekonania, że w Twoim wieku będzie problem kogoś znaleźć - widzę, że niektórzy ludzie z forum też mają takie błędne przekonanie. Praca z samooceną to zadanie dla terapeuty, a to drugie sama jesteś w stanie zrobić i myślę, że nie potrzebujesz w tym pomocy :) A jeśli potrzebujesz to napisz jakie przekonania stoją za tym i zostaną tutaj obalone. W ogóle: jakie przekonania stoją za tym, że nie widzisz takiej możliwości żebyś kogoś znalazła? Napisz w podpunktach to też pomyślimy co z tym zrobić.

Ok. Zastanowię się nad tym, bo tak teraz z marszu nie mogę pozbierać myśli. Jestem trochę w rozsypce. Myślę, że do jutra jakoś się ogarnę. Do pracy nad sobą podchodzę z dużą uwagą, toteż muszę pozbierać do kupy wszystkie przeciw i wtedy będziemy mogli je obalić. Albo i nie.

przez Pieprz 22 wrz 2013, 22:21
Mushroom ale co mam zrobić, skoro cierpię z tego powodu?

przecież rozmawiamy o tym od 3 stron
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mozambik83 22 wrz 2013, 22:58
Mushroom napisał(a):
Mushroom ale co mam zrobić, skoro cierpię z tego powodu?

przecież rozmawiamy o tym od 3 stron

Według Ciebie, konkretna odpowiedź co mam zrobić. Proszę i dziękuję ;)

przez Arhol 22 wrz 2013, 23:06
mozambik83, Wymyśliłem na poczekaniu :P (tzn samo gps już od dawna jest w obiegu)

mi wszyscy mówią, że nie da się pogodzić z samotnością

Nie da się z samotnością z przymusu,co innego ludzie którzy sami zdecydowali się żyć solo.
Co innego tutaj,jeśli jest się z przymusu z powodu splotów wydarzeń,ograniczeń w psychice i innych czynników.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Pieprz 22 wrz 2013, 23:06
Nie poddawać się.
Król Balu

przez Candy14 22 wrz 2013, 23:07
mozambik83, hmm a co jestes w stanie zaoferowac komus? Kogo zaoferujesz?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez rotten soul 22 wrz 2013, 23:29
mozambik83,
Myślałaś w ogóle nad tym, by założyć tutaj jakiś temat, o tym, że szukasz faceta? Lepiej poszukać go sobie, niż się próbować rozkminić jak tu się "pogodzić" z jego brakiem raz na zawsze, co?
Załóż temat (tylko napisz coś więcej niż jedno zdanie typu: "szukam faceta z Warszawy, mam 30 lat") wrzuć fotkę jeszcze najlepiej, a na pewno ktoś się zgłosi prędzej czy później, bo tu samotników nie brakuje.
rotten soul

przez zima 23 wrz 2013, 00:08
sądzę ze są inne czynniki,które zadecydowałyo samotności autorki, tylko nam nie mówi...
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Pieprz 23 wrz 2013, 00:10
zima, może kiepskie relacje z ojcem?
Król Balu

przez Alexandra 23 wrz 2013, 00:38
Ja mam 29 lat, niedługo 30 i też jestem sama - teraz w sumie od 2 dni, rozpadło się po 2 mcach, a wcześniej dłuuuugo byłam sama, praktycznie oprócz jakiegos tam spotykania się- cały czas.

To cudowne móc się do kogoś przytulić, czuć drugą osobę i miałam to całe 2 mce (heh!), ale pojawiły się inne sprawy ze strony tej osoby, przez które przestałam czuć się dobrze, inaczej patrzylismy na związek itd. Ale wbrew własnemu zdziwieniu, myślę sobie, że chcę spróbować z kimś innym.
Że w ogóle mam ochotę próbować dalej. Może to efekt terapii, na którą chodzę 3 rok? Parę lat temu po takiej syt. napadlyby mnie lęki, natręctwa i nieustanny płacz. Nie mówię, popłakałam przez weekend, ale z zaskoczeniem stwierdziłam, że ja dobrze o sobie myślę! I nie to, że sobie to wmawiam, tylko naprawdę dobrze myślę :D to niesamowite odkrycie, wypracowane na terapii.

I naprawdę mam gdzieś czy mam 30 lat, czy będę mieć 34- muszę spotkać kogoś wartościowego. I wierzę w to. Z 30stką życie się nie kończy.

Wierz mi, mam koleżanki w moim wieku- niektóre się właśnie porozstawały, inne zostały same z dzieckiem, jeszcze inny są w związkach, ale mają w nich dużo problemów, jeszcze inni z pewnością są szczęśliwi ze sobą... Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez hania33 23 wrz 2013, 11:30
mozambik83, Ja mam w głowie dwa tornada... :roll:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez mozambik83 23 wrz 2013, 14:40
hania33 napisał(a):mozambik83, Ja mam w głowie dwa tornada... :roll:

hania33 tu akurat Twoje słowa wsparcia mi poprawiły humor. Także szacun dla Ciebie ;)

-- 23 wrz 2013, 15:25 --

Alexandra gratuluję Ci tego, że to rozstanie mocno Cię nie zabolało. To zapewne efekt wypracowany na terapii. Jest to Twój sukces. Fajnie też, że masz chęć, by kontynuować poszukiwania nowego partnera.

Jeśli chodzi o mnie to ja mam klapki na oczach. Wiele razy mówiono mi, że nie tylko ja jestem sama. Jednak wciąż w okół widzę tylko same pary. Mam chyba jakąś obsesję na punkcie samotności. Mój cel w życiu żeby nie być samą (ale też nie za wszelką cenę). Wiem, że to jest jakieś posrane podejście i męczy mnie to totalnie, dlatego chciałabym się pozbyć tego uczucia. Lepiej już się pogodzić z tym losem niż całkowicie się wykończyć.

-- 23 wrz 2013, 15:28 --

Mushroom napisał(a):Nie poddawać się.

Ok. Jest to jakaś idea. Tylko czy chodzi o to, by się nie poddawać i szukać dalej czy nie poddawać się ogólnie w życiu?

-- 23 wrz 2013, 15:30 --

Kestrel wygląda na to, że ja jestem z przymusu. Chcę się z tym pogodzić. Myślę, że lepiej zrobić tak niż ciągle mieć nadzieję.

-- 23 wrz 2013, 15:35 --

rotten soul wiesz no ja do tej pory nie próżnowałam. Szukałam na portalach randkowych, ale też znajomi próbowali mnie swatać. Chyba tak ma być, że mam być już sama, więc lepiej się z tym pogodzić niż wciąż pogłębiać się w cierpieniu z samotności.
Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jak wyglądam to proszę podać maila na pw i wyślę swoje fotki. Nie ma żadnego problemu żeby tak zrobić. ;)

przez Pieprz 23 wrz 2013, 15:38
Ok. Jest to jakaś idea. Tylko czy chodzi o to, by się nie poddawać i szukać dalej czy nie poddawać się ogólnie w życiu?

Wszystko. Żadna z tych rzeczy w pojedynkę Ci nie pomoże. Plus na pewno terapia jest dobrym pomysłem, pomoże Ci lepiej poznać siebie, swoje słabości i jak z nimi wygrywać. :)
Król Balu

Sortuj wg