Jak się pogodzić raz na zawsze z brakiem faceta w życiu?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez socorro 24 wrz 2013, 14:59
Jeśli kobieta ma problem z zawarciem związku albo np co chwilę zmienia to znaczy, ze jej sfera psychiczna również jest powaznie zaburzona.

socorro, z tego zdania w ogóle nie powinnaś takiego wniosku wysnuć ;)

khaleesi, po prostu dla mnie poważne zaburzenia psychiczne = F przed diagnozą. ;)
rozumiem że chodziło Ci o to, że taka kobieta ma problemy związane ze swoją samooceną, wchodzeniem w relacje, z zahamowaniami przed bliskością lub lękiem przed odrzuceniem? o to Ci chodziło?
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez khaleesi 24 wrz 2013, 15:01
socorro, jak mi dasz przykład kobiety ile ma lat i jaką ma przeszłość począwszy od narodzin wtedy mogę coś wiecej napisać. Tak to jest takie gdybanie. ;)
Mistrz Avatara

przez deader 24 wrz 2013, 15:05
khaleesi napisał(a):deader, może byc ktoś aseksualny zwyczajnie więc jest zdrowy ;)

Nie mieści się to w moim pojmowaniu "normalności" ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 24 wrz 2013, 15:06
deader, no więc widzisz. Dla mnie taka osoba jest zdrowa.
Mistrz Avatara

przez socorro 24 wrz 2013, 15:07
Każdy kto nie chce wchodzić w związki jest w jakiś sposób nienormalny, a czy to nazwiesz efką czy jakimś innym systemem klasyfikacji to już mało ważne.

deader, aj i tu wchodzimy na grząski grunt określania czegoś normą albo patologią, zdrowiem albo chorobą. wszystkie te pojęcia są nietrwałe i względne, zależne od różnych czynników i nie do końca dające się jednoznacznie skategoryzować ;) co zresztą było przedmiotem wielu badań, eksperymentów i prac naukowych
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...

przez Candy14 24 wrz 2013, 15:10
deader, może byc ktoś aseksualny zwyczajnie więc jest zdrowy ;)

aseksualnosc nie oznacza nie wchodzenia w zwiazki :) Tylko nie uprawiania seksu w zwiazku. Potrzebe bliskosci i przynaleznoscvi ma kazdy bez wzgledu na temperament seksualny
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez socorro 24 wrz 2013, 15:11
Jeśli kobieta ma problem z zawarciem związku albo np co chwilę zmienia to znaczy, ze jej sfera psychiczna również jest powaznie zaburzona.

khaleesi, jestem po prostu ciekawa, co miałaś na myśli pisząc zacytowane przeze mnie (chyba już 3 raz Obrazek) słowa ;)

przez khaleesi 24 wrz 2013, 15:18
Candy14, oczywiście tylko osób aseksualnych jest bardzo mało w porównaniu do innych orientacji i oni z reguły są samotni. Trafi swój na swego ale na pewno nie będzie tworzyć związku osoba z temperamentem wysokim z osobą która seksu w ogóle nie uznaje.
socorro, właśnie to o czym pisze teraz. Nie wiem co mam wytłumaczyć :bezradny:
Mistrz Avatara

przez Arhol 24 wrz 2013, 15:28
Dla mnie też jednostki antydupakowe są zdrowe,to że nie mają potrzeby kopulacji nic nie zmienia :mrgreen:

Co do "skazania na samotność" można czasem odnieść takie wrażenie i to nic dziwnego że jak człowiekowi nie wychodzi to zaczyna tak myśleć...prawda zapewne po środku.

Co do sympatyczności itp,można se ją o kant dupy rozbić,albo to moje subiektywne wrażenie. D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez socorro 24 wrz 2013, 15:28
khaleesi, no właśnie nie rozumiem tej sprzeczności :?
napisałaś, że
sfera psychiczna również jest powaznie zaburzona
u osób, które mają problem z wchodzeniem w związki (albo w ogóle nie wchodzą albo są to przelotne znajomości). nie wiem co dokładnie miałaś na myśli, więc dopytałam, a Ty mi odpisujesz że
właśnie to o czym pisze teraz
, czyli (
osób aseksualnych jest bardzo mało w porównaniu do innych orientacji i oni z reguły są samotni. Trafi swój na swego ale na pewno nie będzie tworzyć związku osoba z temperamentem wysokim z osobą która seksu w ogóle nie uznaje.
skierowane do Candy) . rozumiem to w ten sposób, że dla Ciebie poważne zaburzenia sfery psychicznej to jest właśnie aseksualność, co mi koliduje z Twoim wcześniejszym postem, że:
może byc ktoś aseksualny zwyczajnie więc jest zdrowy ;)

o co chodzi konkretnie, bo już się zgubiłam? :bezradny:

przez khaleesi 24 wrz 2013, 15:52
socorro, przeczytaj jeszcze raz ;)
Mistrz Avatara

przez deader 24 wrz 2013, 16:01
khaleesi napisał(a):deader, no więc widzisz. Dla mnie taka osoba jest zdrowa.

Ależ - "zdrowa" nie jest równoznaczne z "normalna" ;)

socorro napisał(a):
Każdy kto nie chce wchodzić w związki jest w jakiś sposób nienormalny, a czy to nazwiesz efką czy jakimś innym systemem klasyfikacji to już mało ważne.

deader, aj i tu wchodzimy na grząski grunt określania czegoś normą albo patologią, zdrowiem albo chorobą. wszystkie te pojęcia są nietrwałe i względne, zależne od różnych czynników i nie do końca dające się jednoznacznie skategoryzować ;) co zresztą było przedmiotem wielu badań, eksperymentów i prac naukowych

Tak, to jest sfera że tak to określę prywatnego wartościowania, dla mnie osoby aseksualne są nienormalne, dla was może być inaczej, nie miałem na celu wywoływania na ten temat dyskusji, tylko poczułem potrzebę dopowiedzenia swoich trzech groszy ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez socorro 24 wrz 2013, 16:45
dla mnie osoby aseksualne są nienormalne

dla mnie też ;) ale słowo ,,nienormalne,, nie ma tu znaczenia pejoratywnego. po prostu dla mnie normą jest seksualność, a aseksualność od tej MOJEJ normy odbiega :)
socorro, przeczytaj jeszcze raz ;)

no cóż, już nie będzie mi dane tego zrozumieć Obrazek

przez khaleesi 24 wrz 2013, 16:48
socorro, po prostu post do Ciebie a post do Candy i post do deadera to dotyczyły innych sytuacji i osób. Nie wiem czemu połaczyłaś to w jedno i zmienił się kontekst. ;)
Mistrz Avatara

Sortuj wg