Problem z ojcem.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Problem z ojcem.

przez jessepinkman 13 wrz 2013, 18:01
Witam. Nie sądziłem, że będę musiał szukać porad na takich forach. Niestety. Od jakiegoś czasu po prostu nienawidzę mojego ojca. Jest totalnym gnojem, alkoholikiem bez pracy, poniża wszystkich i zgrywa "fajnego kolesia" tylko przy nieznajomych lub moich siostrach. Mam 20 lat i jeszcze się uczę. Mam straszny problem, ponieważ jestem tak znerwicowany i zestresowany przez niego, że to głowa mała. Nawet najmniejszy problem wydaje mi się zbyt wielki do przezwyciężenia. Wracam późno z zajęć i jestem zmęczony. Ojciec zabrania mi jeść tego co on kupuje. Nie mam pieniędzy, ponieważ nie pracuję, więc skąd miałbym je mieć? Całymi dniami chodzę głodny. Czasami pojadę do dziadka i coś zjem, ale nie mogę robić tego codziennie. Obrażania są na porządku dziennym. Ostatnio stwierdził, że długo tu nie pomieszkam i żebym "wypi******ł", bo jeżeli sam się nie wyprowadzę to on mnie wymelduje. Nie wiem co robić. Dla mnie on już jest totalnym zerem i nie czuję do niego nic. Mógłby być dla mnie martwy i z pewnością nie przyszedłbym na jego pogrzeb.

Problem z ojcem.

przez khaleesi 13 wrz 2013, 18:20
jessepinkman, jeśli się jeszcze uczysz możesz zwrócić sie o alimenty do ojca albo zwyczajnie do opieki społecznej. A do dziadka nie możesz się przeprowadzić? Powinieneś zgłosic sprawę na policji.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Problem z ojcem.

przez jessepinkman 13 wrz 2013, 18:27
No tak z dziadkiem kiedyś mieszkałem, lecz jest on już bardzo stary i po prostu czasem jak to wiadomo starszym ludziom również odwala (z tego powodu m.in. musiałem się od niego wyprowadzić). Mimo wszystko jest on wobec mnie bardzo w porządku, ostatnio z nim rozmawiałem i właśnie chciał abym się na nowo wprowadził, ale nie widzi mi się to. Co do alimentów to chyba nic z tego nie będzie, ponieważ dostaję rentę rodzinną po mamie, gdy zmarła w 2004 roku. Niestety są to grosze na dzisiejsze czasy i po opłaceniu rachunku za telefon, internet + kupienie biletu miesięcznego na życie zostaje bardzo mało i nie jestem po prostu w stanie przetrwać 30 dni. Nie wiem również, czy policja to jest jakaś kolejna pomoc. Wiemy niestety jak w dzisiejszych czasach funkcjonują komisariaty i jak wiele jest takich spraw. Czasami, gdy on coś do mnie mówi (a raczej obraża, bo inaczej nie potrafi rozmawiać) mam naprawdę ochotę wziąc nóż lub coś ciężkiego i mu przywalić, lecz wiem, że nie ma sensu marnować sobie życia przez takiego idiotę...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem z ojcem.

przez khaleesi 13 wrz 2013, 18:30
jessepinkman, załóz niebieską kartę dla ofiar. Jesli masz rentę po mamie to przede wszystkim ukrywaj te pieniądze przed ojcem co zapewne robisz. Jeśli ojciec nie pracuje tylko pasożytuje a z tego co piszesz masz jeszcze siostry to gdy one są nieletnie i się uczą powinniście zgłosić się o pomoc do opieki społecznej. Zawsze to przydziały żywnościowe/opłaty bieżące. Warto sie dowiedzieć.

-- 13 wrz 2013, 18:32 --

Ojciec powinien dostać przymusowe skierowanie na leczenie z alkoholizmu tylko musisz iśc na policję i założyć Niebieska Kartę która zapewnia bezpieczeństwo. W razie gdyby poniósł na Was rękę wykonujecie telefon i idzie siedzieć.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Problem z ojcem.

przez jessepinkman 13 wrz 2013, 18:34
Oczywiście mam swoje konto bankowe i tam trzymam pieniądze i nikt nie ma do nich dostępu jak tylko ja. Poza tym przydział tych pieniędzy jest pogrupowany na 4 osoby (ojciec, 2 siostry i ja). Siostry są starsze i już jakiś czas temu się wyprowadziły (jedna jest akurat teraz, przyjechała na jakieś 3 tygodnie i znowu ucieka). Nie wyobrażam sobie tego jak ona wyjedzie. Uczę się ostatni rok (teraz matura) i naprawdę nie wiem czy dam radę podołać temu wszystkiemu. Jest tego za dużo. Na lekcjach zamiast myśleć o przedmiocie myślę jak to będzie dziś w domu...

Problem z ojcem.

przez khaleesi 13 wrz 2013, 18:41
jessepinkman, to nawet nie masz a co czekać tylko iść na najbliższy komisariat i założyć niebieską kartę z przymusowym leczeniem ojca, gdyż znęca sie nad Tobą.
Mistrz Avatara

Problem z ojcem.

przez jessepinkman 13 wrz 2013, 18:44
khaleesi napisał(a):jessepinkman, to nawet nie masz a co czekać tylko iść na najbliższy komisariat i założyć niebieską kartę z przymusowym leczeniem ojca, gdyż znęca sie nad Tobą.

Ok. Dziękuję ci za wszystkie rady. Pójdę i dowiem się jak to wszystko wygląda i dam znać.

Problem z ojcem.

przez khaleesi 13 wrz 2013, 18:48
jessepinkman, ja bym tak zrobiła i daj znać.
Mistrz Avatara

Sortuj wg