Raniące opinie

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Raniące opinie

przez michalrr 04 wrz 2013, 08:44
Cześć

Nie umiem zrozumieć dlaczego tak jest i proszę o pomoc.

Gdy moi znajomi powyzywają mnie od h. k. itp to olewam to totalnie, nie przejmuje się traktuje jak żart a nawet gdy mówią całkiem serio to olewam śmieje się z tego. A gdy moja dziewczyna nazwie mnie marudą to robi mi się przykro, że tak mnie ocenia lub podnosi mi ciśnienie.

Dlaczego tak się dzieje?

Raniące opinie

przez khaleesi 04 wrz 2013, 08:48
michalrr, bo gdy robi to dziewczyna wiadomo, że jest to raniące bo jest to dla Ciebie bliska osoba. A na kolegów masz wyj&^&%&e
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Raniące opinie

przez michalrr 04 wrz 2013, 09:02
I to tak ma być? Tak jest już w życiu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Raniące opinie

przez Saraid 04 wrz 2013, 09:31
michalrr napisał(a):I to tak ma być? Tak jest już w życiu?

Różnie bywa w zyciu ,ale zwykle najbardziej bolą nas ostre słowa z ust bliskich osób.
Saraid

Raniące opinie

przez agat 7 04 wrz 2013, 12:52
michalrr, zupełnie normalna reakcja , pomyśl co by było , gdybyś przejmował się najmniejszą niepochlebna opinią czy przezwiskiem z ust każdej znanej bądź nieznanej Ci osoby. To dopiero jest problem. :hide:

Raniące opinie

przez EmInQu 05 wrz 2013, 06:18
michalrr napisał(a):Gdy moi znajomi powyzywają mnie od h. k. itp to olewam to totalnie
Wulgaryzmy są już tak powszechne w użyciu młodych ludzi, że na większości nie robią już wrażenia. W mowie potocznej są z reguły zupełnie inaczej interpretowane niż wymagałoby to ich faktyczne znaczenie. Podobnie jak np. określenie burak(tylko odwrotnie). Jest to warzywo, ale, gdy nazwiesz tak człowieka, to nie zareaguje on raczej pozytywnie. Wielokrotnie słyszałam, jak młodzi ludzie nazywają w pozytywnym znaczeniu kumpli ch..jami. Np. " Ty ch..ju, ale ci to zaj..biscie wyszło".
Druga sprawa, że widocznie wewnętrznie nie czujesz się w ten sposób i dlatego masz to gdzieś.

A gdy moja dziewczyna nazwie mnie marudą to robi mi się przykro, że tak mnie ocenia lub podnosi mi ciśnienie.

Często robi nam się źle na sercu, gdy podświadomie wiemy, że to co mówi bliska osoba jest w jakimś stopniu prawdziwe. ;)
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

Raniące opinie

przez diatas 05 wrz 2013, 07:11
Myślę, że prawdopodobnie masz zbyt mało bliższych koleżanek.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

Raniące opinie

przez kamysto 12 wrz 2013, 23:05
Faceci są kochliwi wbrew opinii, że "to świnie". Czasem idealizują swoją partnerkę. A gdyby ideał powiedział nam coś przykrego, to albo już nie jest ideałem, albo jego negatywna uwaga jest słuszna.
Jakiś czas temu zdiagnozowano mi schizofrenie, ale czuje się dobrze. A to mój blog

Sortuj wg