Facet, który chce a nie może pokochać.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Weronika1910 27 sie 2013, 14:06
Ale z trudem go przekonałam, boję się że będę go traciła kawałek po kawałku. Bo jest mega atrakcyjnym facetem i o powodzenie nie musi się martwić. Boję się że odstawi mnie na bok..
Ma fajnych znajomych.. ale nie wszyscy są wobec niego w porządku.. nie wszyscy są dobrym towarzystwem, ale nie mogę decydować za niego, nie chcę uruchomić wulkanu. Zależy mi na jego szczęściu, będę robiła wszystko by był szczęśliwy.. Obawiam się że to wszystko może się zawalić w każdej chwili.. jeśli będzie miał słabość. A ja przez odległość nie mam jak mu pomóc.

-- 27 sie 2013, 14:09 --

refren napisał(a):To, że problem się może brać z tego, że jest DDA wcale według mnie nie jest tym "lepszym" rozwiązaniem - wygląda na to, że chłopak ma problem z zaangażowaniem, terapia może pomóc, ale niekoniecznie musi, przynajmniej niekoniecznie na tyle szybko, żeby uratowało to Wasz związek - bo to może trwać lata, a może ten problem w jakimś stopniu na zawsze w nim zostanie. Rozumiem, że próbujesz, pewnie też bym tak robiła, ale może być różnie.
Znam niezbyt optymistyczne historie z DDA, spotkałam się z tym, że ktoś z takim problemem zostawił żonę z dzieckiem nagle, z dnia na dzień - bo "przestał ją kochać" - i znam co najmniej dwie takie historie - wszystko jest niby ok i pewnego dnia delikwent zawiadamia, że chce się rozwieść, bo się "dusi" i nie może już wytrzymać. Nikogo oczywiście nie można skreślać i uogólniać, ale moim zdaniem przede wszystkim nie bierz jego zachowania do siebie.

Boję się tego, nie wiem jak z Tym walczyć.. mimo że brakuje mi sił postaram się zrobić wszystko by jednak tak się nie stało.

przez hania33 27 sie 2013, 14:10
Weronika1910 Witaj.

Nie możesz patrzeć tak pesymistycznie , więcej optymizmu :D Jeżeli związek ma przetrwać , przetrwa nawet z 10 burz.Pozdrawiam.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez refren 27 sie 2013, 14:15
Weronika1910 napisał(a):Boję się tego, nie wiem jak z Tym walczyć.. mimo że brakuje mi sił postaram się zrobić wszystko by jednak tak się nie stało.

To nie Ty masz walczyć z jego problemem, tylko on, nie masz wpływu na jego decyzje. Na pewno dobra będzie wyrozumiałość i cierpliwość, ale nie możesz chcieć za niego - bo takie ciągnięcie związku na siłę może się źle skończyć. Ważne też, żeby nie przegapić swoich granic - ile możesz znieść, a ile już nie, żeby się to na Tobie źle nie odbiło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Weronika1910 27 sie 2013, 14:25
refren napisał(a):
Weronika1910 napisał(a):Boję się tego, nie wiem jak z Tym walczyć.. mimo że brakuje mi sił postaram się zrobić wszystko by jednak tak się nie stało.

To nie Ty masz walczyć z jego problemem, tylko on, nie masz wpływu na jego decyzje. Na pewno dobra będzie wyrozumiałość i cierpliwość, ale nie możesz chcieć za niego - bo takie ciągnięcie związku na siłę może się źle skończyć. Ważne też, żeby nie przegapić swoich granic - ile możesz znieść, a ile już nie, żeby się to na Tobie źle nie odbiło.

Czyli chcesz mi przekazać, że jeśli nie będzie chciał walczyć.. to dalej taki będzie nawet przy innych osobach? Bo ja nie popełniłam żadnego błędu.. problem siedzi w nim. I chciałabym mu pomóc.

przez Saraid 27 sie 2013, 14:30
Weronika1910, zastanawia mnie jedna sprawa czy Ty chcesz mu pomóc czy boisz się że Cie zostawi bo jest atrakcyjny i nie brak mu znajomych i powodzenia?
Saraid

przez hania33 27 sie 2013, 14:30
Weronika1910

Ja bym walczyła o osobę , którą kocham,pomagała mu , jak tylko bym mogla,gdyż z choroba nie ma żartów.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez refren 27 sie 2013, 14:30
Myślę, że takie zachowanie może się powtórzyć przy innych osobach - choć nie wiem tego na 100 procent i nikt nie może wiedzieć z góry- piszesz że nie popełniłaś błędu - i dobrze, że masz taką świadomość. Z obserwacji życiowej widzę, że mężczyźni, którzy mają problem z zaangażowaniem często zachowują się podobnie w kolejnych związkach, te same schematy - ale oczywiście nie jestem wszechwiedząca i nie wiem, jak będzie w tym wypadku. Jeśli chcesz mu pomóc, to ma szczęście, mam nadzieję, że to doceni.

przez socorro 27 sie 2013, 14:33
Ale z trudem go przekonałam, boję się że będę go traciła kawałek po kawałku. Bo jest mega atrakcyjnym facetem i o powodzenie nie musi się martwić. Boję się że odstawi mnie na bok.. Ma fajnych znajomych.. ale nie wszyscy są wobec niego w porządku.. nie wszyscy są dobrym towarzystwem, ale nie mogę decydować za niego, nie chcę uruchomić wulkanu. Zależy mi na jego szczęściu, będę robiła wszystko by był szczęśliwy.. Obawiam się że to wszystko może się zawalić w każdej chwili.. jeśli będzie miał słabość. A ja przez odległość nie mam jak mu pomóc.

Weronika1910, widzisz co piszesz? w Twoim poście ciągle przewija się STRACH. boisz się, że przez to że on jest atrakcyjny, to łatwo będzie mu poznać kogoś nowego, boisz się, że Cię zostawi, bo boisz się że może jednak Cię nie kocha, boisz się że jednak nie pójdzie do specjalisty, że się rozmyśli, boisz się że wszystko może się skończyć w jednej chwili, że on podejmie decyzję za Was obydwojga. czy nie za dużo na siebie bierzesz? to jest dorosły facet i TYLKO on może decydować o swoim życiu, TYLKO on może chcieć je zmienić albo nie. Ty możesz go wspierać, być przy nim, ale musisz pomyśleć też o sobie. Z tego co piszesz, jesteś bardzo zaangażowana w związek i bardzo Ci zależy na chłopaku. Powiedz, jak byliście jeszcze szczęśliwi, jak wyglądała Wasza relacja? czy wtedy też bałaś się, że nie będzie tak jak w bajce- że coś może się skończyć? że może nie wyjść? martwiłaś się o to, czy on nie pozna kogoś innego? jak to było Weronika?

Weronika1910, jak jest u Ciebie z samooakceptacją? jak traktujesz siebie? co o sobie myślisz? lubisz siebie?
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Weronika1910 27 sie 2013, 14:48
socorro napisał(a):
Weronika1910, widzisz co piszesz? w Twoim poście ciągle przewija się STRACH. boisz się, że przez to że on jest atrakcyjny, to łatwo będzie mu poznać kogoś nowego, boisz się, że Cię zostawi, bo boisz się że może jednak Cię nie kocha, boisz się że jednak nie pójdzie do specjalisty, że się rozmyśli, boisz się że wszystko może się skończyć w jednej chwili, że on podejmie decyzję za Was obydwojga. czy nie za dużo na siebie bierzesz? to jest dorosły facet i TYLKO on może decydować o swoim życiu, TYLKO on może chcieć je zmienić albo nie. Ty możesz go wspierać, być przy nim, ale musisz pomyśleć też o sobie. Z tego co piszesz, jesteś bardzo zaangażowana w związek i bardzo Ci zależy na chłopaku. Powiedz, jak byliście jeszcze szczęśliwi, jak wyglądała Wasza relacja? czy wtedy też bałaś się, że nie będzie tak jak w bajce- że coś może się skończyć? że może nie wyjść? martwiłaś się o to, czy on nie pozna kogoś innego? jak to było Weronika?

Weronika1910, jak jest u Ciebie z samooakceptacją? jak traktujesz siebie? co o sobie myślisz? lubisz siebie?

Było wszystko Ok, z Tym że miał konta na erotycznych portalach typu seks fotka, wybaczyłam mu i usunęłam razem z nim te konta. Wtedy o nic się nie martwiłam.. zawsze na wszystko mieliśmy ochotę.. nie widziałam w niczym problemu.

A ze mną? Ja.. zacznę od tego że znajomi wyrzekli się mnie. Zbyt pochopnie mnie oceniali nie chcąc mnie poznać bardziej.. niewielu mam znajomych z którymi mogę pogadać. A jedyną przyjaciółką jest moja mama.. nie dogaduje się z rodziną..
Ja.. byłam zakompleksiona zanim go poznałam.. nienawidziłam siebie. Byłam dla siebie zerem, nie wiedziałam jak żyć. Nie lubiłam siebie. Miałam co chwilę myśli samobójcze.

Dla niego przestałam tak myśleć, uwierzyłam mu że jestem śliczna. Że jestem coś warta.. poczułam się doceniona.. dlatego chcę by on się czuł bezpieczny i kochany przeze mnie. Pokochałam go. Bo on pokochał mnie. Nie wierzę że to jest zauroczenie.. wiem że szybko zaczynam się angażować, to prawda on może mieć z Tym problem. Ale robiłam to bo widziałam w jego oczach jak bardzo jest szczęśliwy.

przez refren 27 sie 2013, 14:50
Weronika1910 napisał(a):Ale z trudem go przekonałam, boję się że będę go traciła kawałek po kawałku. Bo jest mega atrakcyjnym facetem i o powodzenie nie musi się martwić. Boję się że odstawi mnie na bok..

Weronika1910, to że jest atrakcyjny, to nie znaczy wcale, że potrafi uszczęśliwić kobietę w związku.
Ostatnio edytowano 27 sie 2013, 14:52 przez refren, łącznie edytowano 1 raz

przez Weronika1910 27 sie 2013, 14:51
refren napisał(a):Weronika1910, to że jest atrakcyjny, to nie znaczy wcale, że potrafi uszczęśliwić kobietę w związku.

Dla mnie jest atrakcyjny i czułam się przy nim w pełni szczęśliwa.. chcę jego szczęścia.

przez Saraid 27 sie 2013, 14:53
Weronika1910, Wyglada na to,ze się to bycie z nim Cie dowartosciowało?a to nie tak ma być widac facet sobie niezle radzi ...a Ty pomyśl dziewczyno lepiej o sobie,ze jestes cudowna taka jaka jestes a nie dlatego że jestes z nim.Od niego uzalezniasz swoją samoocene...tak nie mozna
Saraid

przez Weronika1910 27 sie 2013, 15:03
Saraid napisał(a):Weronika1910, Wyglada na to,ze się to bycie z nim Cie dowartosciowało?a to nie tak ma być widac facet sobie niezle radzi ...a Ty pomyśl dziewczyno lepiej o sobie,ze jestes cudowna taka jaka jestes a nie dlatego że jestes z nim.Od niego uzalezniasz swoją samoocene...tak nie mozna

Masz rację. Bardzo mi na nim zależy że nawet nie patrzę na siebie. Po prostu ujrzałam w nim faceta mojego życia. To nie tak że przy nim się dowartościowuję.. ale to dzięki niemu mam więcej odwagi spojrzeć ludziom w oczy. Dzięki niemu powstałam, a ja nie chcę pozwolić by on znów upadał.

przez Saraid 27 sie 2013, 15:08
Weronika1910 napisał(a):
Saraid napisał(a):Weronika1910, Wyglada na to,ze się to bycie z nim Cie dowartosciowało?a to nie tak ma być widac facet sobie niezle radzi ...a Ty pomyśl dziewczyno lepiej o sobie,ze jestes cudowna taka jaka jestes a nie dlatego że jestes z nim.Od niego uzalezniasz swoją samoocene...tak nie mozna

Masz rację. Bardzo mi na nim zależy że nawet nie patrzę na siebie. Po prostu ujrzałam w nim faceta mojego życia. To nie tak że przy nim się dowartościowuję.. ale to dzięki niemu mam więcej odwagi spojrzeć ludziom w oczy. Dzięki niemu powstałam, a ja nie chcę pozwolić by on znów upadał.

Nie chcesz pozwolić także czuć sie bez niego tak jak przedtem tego się tez obawiasz?
Saraid

Sortuj wg