kiedy powiedziec sympatii o problemach ze zdrowiem?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Zupapomidorowa 23 sie 2013, 23:55
Poznalam niedawno kogos przez internet. On bardzo chce sie spotkac. Ja w tej chwili jestem w rozsypce. Z jednej strony pragnelabym kogos miec ale boje sie ze nie podolam. Ostatnio zyje terapia i nawrotem depresji. Czy warto nowo piznanej osobie sugerowac ze mamy ze soba problem. Strach przed tym ze ta osoba nie zrozumie i ucieknie jest wielki. Ludzie unikaja osob z problemami natury psychicznej.
Dawniej Luktar

przez anna.anakaia 24 sie 2013, 00:00
Luktar, ja pierwszemu facetowi powiedziałam od razu, że jestem chora. Jakby miał mnie skreślić z tego powodu to by była marna strata.
Czytałam Twój temat dot. szpitala. Myślisz, że teraz to dobry czas na budowanie nowej relacji?
anna.anakaia

przez Zupapomidorowa 24 sie 2013, 00:18
Kochana to kiepski czas. Chlopakowi dalam do zrozumienia ze mam sklonnosci do melancholii i mam kiepski czas. Uparl sie zeby sie spotkac. Nadal sie zastanawiam.
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anna.anakaia 24 sie 2013, 00:23
Jeśli czujesz się na siłach to może warto. Możliwe, że facet będzie w porządku. Spotkanie do niczego nie zobowiązuje. Może uda Ci się miło spędzić czas.
anna.anakaia

przez monk.2000 24 sie 2013, 00:30
Większy problem to chyba z tobą, czy dasz radę utrzymywać ten związek. Bo postronne osoby mają dar "niezauważania" problemów psychicznych. Mu wszystko jedno, pewnie nawet nie uwierzy jak powiesz.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Zupapomidorowa 24 sie 2013, 00:46
Monk. Ciekawe co mowisz. Ja sie boje ze on zobaczy jaka jestem zwichrowana chociaz nie zachowuje sie na co dzien miedzy ludzmi jak wariat. On widzi po tym co piszemy ze z natury raczej jestem roztrzepana i chyba mu sie to podoba bo jak mowi nie lubi zimnych kobiet. Sama nie wiem. Przepraszam dzis mam chaos w glowie.
Dawniej Luktar

przez Gods Top 10 24 sie 2013, 00:53
Luktar napisał(a):Czy warto nowo piznanej osobie sugerowac ze mamy ze soba problem. Strach przed tym ze ta osoba nie zrozumie i ucieknie jest wielki. Ludzie unikaja osob z problemami natury psychicznej.
Myślę, że warto mówić o swoich problemach... o ile ta osoba wykazuje chęć słuchania, wspierania, troskę o 'nas'... o ile potrafi być nie tylko interesująca, ale również interesować się 'nami'.

Co do tego, że ludzie raczej unikają osób z problemami natury psychicznej, nie byłbym tak do końca pewny. Myślę, że często nieświadomie 'ciągnie swój do swego'.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Saraid 24 sie 2013, 00:56
Nie ma sie co spieszyc z ta szczeroscia i tak w koncu zauwazy
powiedziec raczej powinnas ale w miare jak najmniej drastycznie przekonasz sie przy okazji jaki to czlowiek.Powodzenia zycze.
Saraid

przez Zupapomidorowa 24 sie 2013, 01:08
Dziekuje Wam wszystkim za rady. To forum i ludzie niosa nieoceniona pomoc. Jestescie wspaniali.
Chlopakowi powiem za jakis czas o chorobie.
Dawniej Luktar

przez refren 24 sie 2013, 07:41
Jeżeli te problemy są u Ciebie aktualne, to ja bym akurat doradzała powiedzieć o nich w miarę szybko, jeśli się będziecie spotykać. Oszczędzi Ci to niepotrzebnego stresu i konieczności udawania, że się dobrze czujesz, żeby nie zauważył, kiedy masz gorszy dzień, a z kolei jeśli będziesz smutna czy w kiepskiej formie, on nie będzie brał tego do siebie (nie będzie się zastanawiał co robi nie tak) i nie pomyśli, że jesteś taka zawsze. Według mnie depresja, to nie jest słowo, które brzmi strasznie, to dość powszechny problem. Nie musisz mówić dokładnie w jakiej fazie leczenia jesteś, choć gdyby się dowiedział, to pewnie by zadawał pytania - ale możesz powiedzieć tyle, ile uznasz za stosowne.

przez sebastian86 24 sie 2013, 09:45
ja jako facet mam gorzej z ujawnianiem choroby nerwicowo-depresyjnej bo niestety ale to wplywa na moja atrakcyjnosc jako mezczyzny.kobieta szuka oparcia a jakie oparcie znajdzie w zaburzonym chlopaku.
We Are The Champions 2016(L)

przez Gods Top 10 24 sie 2013, 15:37
sebastian86 napisał(a):kobieta szuka oparcia a jakie oparcie znajdzie w zaburzonym chlopaku.
Kobieta może znaleźć u zaburzonego chłopaka takie wsparcie, na jakie będzie go stać. Na dłuższą metę trudno o szczęśliwy związek, w którym wspierać ma wyłącznie jedna strona, a druga ma z tego tylko czerpać. :roll: Im bardziej obie strony będą dążyły do 'zdrowego związku' (daję, ale i oczekuję), tym szczęśliwszy będzie to związek.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez sebastian86 24 sie 2013, 16:20
Gods Top 10, Gods Top 10, tak czy siak w oczach kobiety moja atrakcyjnosc spada w momencie przyznania sie do zaburzenia.przewaznie chyba tak to wyglada.nie oszukujmy sie , dzis trudno o wyrozumialego partnera.kobieta ma mniejszy tzw przypał gdy sie przyznaje chlopakowi do "problemu".facet zawsze moze uznac ze taka natura kobiet ze wpadaja w nerwice czy depresje.
We Are The Champions 2016(L)

przez socorro 24 sie 2013, 16:44
nie oszukujmy sie , dzis trudno o wyrozumialego partnera.kobieta ma mniejszy tzw przypał gdy sie przyznaje chlopakowi do "problemu".facet zawsze moze uznac ze taka natura kobiet ze wpadaja w nerwice czy depresje.

sebastian86, to wszystko kwestia podejścia i stereotypów, które są w głowie. Teraz coraz częściej mówi się o ,,równouprawnieniu,, i takie schematy społeczne, które kiedyś miały duże znaczenie, teraz powoli zaczynają tracić na wartości. wydaje mi się, że ważniejszą kwestią jest wzajemna akceptacja i zrozumienie między partnerami, bo jeśli to jest, to fakt, kto jest zaburzony, albo kto jest ,,bardziej,, zaburzony traci kompletnie na znaczeniu ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg