Jak pogodzić się z samotnością?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez jetodik 21 wrz 2013, 14:18
jetodik, oczywiście, że nie chcę wchodzić w związek tylko dla siebie. Uważam, że to by było bez sensu i przeczy to mojej potrzebie miłości. Nie ma probleu umówić się z jakąś dziewczyną na seks, nie ma problemu znaleźć sobie partnerkę do związku ale mi chodzi o miłość. Mam potrzebę miłości, a nie związku czy seksu. Te dwie powinny wynikać jedynie z pierwszej i być jej oczywistą naturalną konsekwencją.

piszesz, że masz potrzebę miłości w której skład wchodzi troska o dobro partnerki, a gdy się znajdzie partnerka w której się zabujasz to nie ma tej troski :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Tube 21 wrz 2013, 14:34
jetodik napisał(a):piszesz, że masz potrzebę miłości w której skład wchodzi troska o dobro partnerki, a gdy się znajdzie partnerka w której się zabujasz to nie ma tej troski :bezradny:

jetodik, po mojemu to torres nigdy sie nie zakochał, więc nie rozumie tego mechanizmu tylko ciągle kalkuluje na chłodno
Tube

przez socorro 21 wrz 2013, 14:35
jetodik, po mojemu to torres nigdy sie nie zakochał, więc nie rozumie tego mechanizmu tylko ciągle kalkuluje na chłodno

:great:
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 21 wrz 2013, 14:37
no też mi tak to wygląda :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez 0Rh+ 21 wrz 2013, 14:39
Ja się nie wypowiadam ;)

-- 21 wrz 2013, 14:40 --

Tube napisał(a):
jetodik napisał(a):piszesz, że masz potrzebę miłości w której skład wchodzi troska o dobro partnerki, a gdy się znajdzie partnerka w której się zabujasz to nie ma tej troski :bezradny:

kalkuluje ,co by tu zrobić ,żeby się nie zakochać ;) Ups

przez socorro 21 wrz 2013, 14:42

i uchronić się przed możliwością odrzucenia?
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...

przez Tube 21 wrz 2013, 14:44
socorro napisał(a):

i uchronić się przed możliwością odrzucenia?

to chyba ten trop ;)
Tube

przez socorro 21 wrz 2013, 14:47
to chyba ten trop ;)

problem polega na tym że sam torres jeszcze o tym nie wie, albo raczej- wie, tylko takie wyjaśnienie mu nie pasuje ;)

przez Tube 21 wrz 2013, 14:52
socorro napisał(a):
to chyba ten trop ;)

problem polega na tym że sam torres jeszcze o tym nie wie, albo raczej- wie, tylko takie wyjaśnienie mu nie pasuje ;)

doskonale to ujęłaś :yeah:
Tube

przez torres 21 wrz 2013, 18:01
Nie, nie, nie! Kiedyś się zakochałem, miałem wtedy chya 13 lat i nie myślałem w ogóle o związku itd. Zakochanie to egoistyczny stan, ja piszę o miłości...

Uchronienia się przed możliwością odrzucenia w ogóle nie potrzebuję. Rany, jeśli nie ta to inna i nie wykluczam luźnego związku tylko na seks bez miłości - to jest całkiem możliwe ale nie o to mi chodzi. Szczerze mówiąc to ja nawet trochę nie rozumiem lęku przed odrzuceniem bo niby co się może najgorszego stać gdybym został odrzucony? W najgorszym wypadku zostanę w takim samym stanie jak obecnie, a gdybym nie spróbował to sam bym się skazal na samotność. Takie działania są sprzeczne z moim charakterem wojownika, który podejmuje wyzwania i raczej nie zważa na opinie innych o mnie. Własną samoocenę mam wysoką. Czynnik tutaj tkwi na zewnątrz, a konkretnie jest nim gust czyli niby wewnątrz ale nie do ruszenia. Dlatego chcę pogodzić się z samotnością, a nie rozkminiać ten problem na inne sposoby. Dlatego nie chciałem pisać o tym.

przez 0Rh+ 21 wrz 2013, 18:36
torres,
Dlatego chcę pogodzić się z samotnością,

Ciekawe ... fachowcy powiedzieli Ci ,że nie można pogodzić się z samotnością . Przyjmij to do wiadomości .
A może wiesz lepiej ,tzn masz gruntowną wiedzę z tego zakresu popartą np. publikacjami naukowymi i nie zgadzasz się z takim podejściem do kwestii samotności ?
W jednym i w drugim przypadku Twój temat wątku jest chyba lekko nie trafiony ;)

przez torres 21 wrz 2013, 20:10
No to myślę, że można zamknąć temat, skoro nie da się pogodzić z samotnością i mówią to wszyscy to widocznie tak jest (chociaż często jest tak, że wszyscy się mylą). Ale nie ma co pisać na ten temat jeśli nie ma tutaj osoby, która chce być sama i nie wynika to z negatywnych doświadczeń ze związkami lub tego, że ktoś tak sobie usprawiedliwia to, że nie może nikogo znaleźć.

przez 0Rh+ 21 wrz 2013, 21:04
torres,
przyjmij moją radę , pogadaj z dobrą terapeutką dlaczego tak mocno skoncentrowałeś się na wpływie gustów na tak nieprzewidywalną relację ,jak miłość . Każdy,kto choć raz kochał powie Ci,że miłość jest ponad wszystko i tego Ci życzę .

przez Powietrzny Kowal 21 wrz 2013, 21:12
Tu bym polemizował.... Obrazek Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg