Jak pogodzić się z samotnością?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez jetodik 01 wrz 2013, 19:58
torres, właśnie abstrakcje to te myśli o jakiejś partnerce, a na bieżąco świat się dzieje.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez torres 01 wrz 2013, 20:09
Ale jaki świat się dzieje skoro nic mnie w nim nie cieszy właśnie przez te myśli? Dlatego trzeba się pozbyć tych myśli żeby móc się na czymś skupić.

przez jetodik 01 wrz 2013, 20:10
torres, to na odwrót działa, najpierw świat późnie myśli odpadają ;)
trzeba się trochę przemęczyć.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez torres 01 wrz 2013, 20:26
Nie da rady w ten sposób. To tak jakby leczyć migrenę, która uniemożliwia wykonywanie ciężkiej pracy właśnie pracą mimo migreny. I co samo przejdzie? Nie, właśnie się nasili. Przecież cały czas żyję w tym świecie, spotykam się z ludźmi, a myśli dalej są takie jak były.

przez rotten soul 01 wrz 2013, 21:06
socorro,
Nie bardzo wiem o co pytałaś. :bezradny: , bo miałem na myśli dokładnie to co napisałem. Zamienniki są bani. Jak kroplówki nie chce zamiast żarcia. Trzymanie się życia pazurami za wszelką cenę nie do końca pojmuję. No chyba, że tu tylko instynkt gra pierwsze skrzypce. Takie coś doświadczyłem na własnej skórze. Ciężko się jemu przeciwstawić. Dlatego do samobójstwa potrzeba wiele odwagi i determinacji, chociaż wiem, że wielu to postrzega jako tchórzostwo.

Tak po za tym to jestem egoistą i to dość dużym. Jak każdy człowiek.
rotten soul

przez Abbey 01 wrz 2013, 21:29
Temat: Jak pogodzić się z samotnością?

A to się da? :shock:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez socorro 01 wrz 2013, 21:33
rotten soul, właśnie chciałam zahaczyć o ten instynkt przetrwania, ale mnie uprzedziłeś ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez rotten soul 01 wrz 2013, 21:41
Vett
A to się da?

Ja obstaję, że nie, ale torres nadal szuka i czeka na porady i sposoby aby to zrobić.

socorro,
Bywa i tak :smile: . Możesz z resztą zahaczyć, bo może masz odmienne zdanie, albo coś chciałabyś dodać po prostu do moich wypocin.
rotten soul

przez socorro 01 wrz 2013, 21:48
rotten soul, chodziło mi po prostu o to, że niektórzy daliby wszystko, albo prawie wszystko, żeby znaleźć się w sytuacji, którą inni gardzą.
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...

przez rotten soul 01 wrz 2013, 21:50
socorro,
Czyli w jakiej dokładnie? Podaj przykład, proszę.
rotten soul

przez socorro 01 wrz 2013, 21:57
rotten soul, mówisz- substytuty są do dupy. osoba, która czeka na przeszczep przykładowo wątroby, nery czy serca - ma absolutnie odmienne zdanie, za ,,substytut,, ich własnego narządu gotowi by byli zrobić bardzo wiele. nie chodzi mi tu konkretnie o Ciebie, nie uderzam w Twoje zdanie, podałam taki ekstremalny przykład, żeby jak najlepiej móc wyrazić co mi chodzi mi po głowie ;)

przez jetodik 01 wrz 2013, 22:58
Przecież cały czas żyję w tym świecie, spotykam się z ludźmi, a myśli dalej są takie jak były.

żyjesz, ale nie masz kontaktu, jesteś wyizolowany przez te myśli.
przykład z migreną nieadekwatny, zupełnie inna sytuacja.

przez torres 02 wrz 2013, 09:55
socorro, myślę, że to nie o taki substytut chodziło bo po przeszczepie można żyć normalnie.

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że życie nie ma wartości samo w sobie. Lepiej umrzeć niż leżeć pod respiratorem.

jetodik, właśnie analogia z migreną jest idealna. Ból głowy przeszkadza w wykonywaniu różnych czynności i tak samo te myśli w tym przeszkadzają dlatego radą nie może być skupienie się na czymś bo właśnie ta myśl to uniemożliwia.

przez jetodik 02 wrz 2013, 17:30
torres, można się skupiać na czymś z początku ze słabym skutkiem, ale przy nieustawaniu, później się okazuje, że koncentracja rośnie i ten kontakt z daną sytuacją jest coraz lepszy, samo przekierowanie się powoduje, że myśli odpadają, bo uwaga jest ograniczona.

a migrena i wykonywanie różnych czynności nie wpływają na siebie wzajemnie w ten sposób, migrena sobie, robienie czegoś sobie.
przykład jest nieadekwatny.

Sortuj wg