Wtrącanie się innych

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Wtrącanie się innych

przez Artemizja 10 sie 2013, 19:06
Szczerze? Cholera mnie bierze, kiedy ktoś próbuje mieszać komuś w związku i jeszcze rości sobie do tego nie wiadomo jakie prawo :evil: Takie wtrącanie się bez pytania osób trzecich potrafi doprowadzić do potężnej kłótni miedzy partnerami, a nawet do rozpadu związku. Najgorzej, kiedy próbuje się wtrącać rodzina, bo wówczas jedno z partnerów jest między młotem a kowadłem. Mieliście taką sytuację? Jak sobie z tym poradziliście?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wtrącanie się innych

przez Ramanujan 10 sie 2013, 22:52
Z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu. :lol: Jeszcze tego brakowało, żeby mieszali się w moje życia.
Ramanujan

Wtrącanie się innych

przez Candy14 10 sie 2013, 22:53
Wyprowadzilam sie od rodzicow
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wtrącanie się innych

przez kafka 11 sie 2013, 00:33
Nefertari, miałam nieraz. Wyprowadzka to dobry pomysł, ale czasem nie wystarcza.
kafka

Wtrącanie się innych

przez deader 11 sie 2013, 00:47
Ja jak zwykle z innej perspektywy na to popatrzę. Macie znajomą/siostrę/kogokolwiek kto wiąże się z kimś ewidentnie dla niej nieodpowiednim? Z damskim bokserem, z recydywistą, z narkomanem? W takiej sytuacji też uważacie że czyjaś ingerencja w dobrych intencjach to zło? Miałem kumpelę która związała się z typem, z którym wiedziałem, że czeka ja piekło. Przez lata jej o tym mówiłem, dotarło do niej dopiero kiedy po raz pierwszy w ramach kłótni zafundował jej złamanie ręki.

Ja też się zawsze wkurzam jak ktoś mi się próbuje w coś wpieprzać, ale pamiętam dobrze jedną sytuację, gdzie mój kumpel powiedział mi: "stary, to nie jest dziewczyna dla ciebie". Powiedziałem mu żeby spadał, a miesiąc później stawiałem mu browary bo miał rację.

Nie przeczę, są sytuacje kiedy czyjeś wtrącanie się w czyjś związek jest bezsensowne, ale są też takie sytuacje że inni naprawdę i chcą i wiedzą lepiej co dla nas najlepsze. Nas czasem zaślepia obiekt westchnień i nie chcemy przyjąć do wiadomości pewnych faktów.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Wtrącanie się innych

przez Candy14 11 sie 2013, 01:20
Ja też się zawsze wkurzam jak ktoś mi się próbuje w coś wpieprzać, ale pamiętam dobrze jedną sytuację, gdzie mój kumpel powiedział mi: "stary, to nie jest dziewczyna dla ciebie". Powiedziałem mu żeby spadał, a miesiąc później stawiałem mu browary bo miał rację.

ja tego nie postrzegam jako wtracania sie. Kazdy ma prawo do wyrazenia wlasnej opinii ale na tym koniec.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Wtrącanie się innych

przez Artemizja 11 sie 2013, 10:46
deader, mówisz o skrajnościach. Ja miałam na myśli sytuację, gdzie związek już trwa, wszystko jest ok, para żyje sobie spokojnie i nagle rodzinka zaczyna się mieszać, nastawiać dziewczynę albo faceta przeciwko drugiej stronie. Z premedytacją, w rozmowach, o których partner ma się nie dowiedzieć. Stwierdzenia typu " a to Ona powinna to zrobić, dlaczego sobie na to pozwalasz", "a bo On nic nie robi, mógłby się wziąć do roboty", "a dlaczego Ona zużywa tyle wody, przecież Wy za to płaciecie", " ja nie chcę, żebyś miała takie życie", " a dlaczego Ona obiadu Ci dzisiaj nie ugotowała, przecież Tobie się to należy", "a dlaczego On wychodzi a nie siedzi z Tobą- pozwalasz Mu na to" i inne tego typu. No, ale wiadomo, że prędzej czy później to i tak wyjdzie. Wówczas zaczynają się kłótnie, spory. Ingerencja rodzinki sprawia, że zaczynają się ciche dni, atmosfera jest do bani, ciągłe sprzeczki o bzdury, na które wcześniej nie zwracało się uwagi.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wtrącanie się innych

przez Gods Top 10 11 sie 2013, 11:14
Na dłuższą metę osoby trzecie wtrącają się do nie swoich spraw tylko wtedy, gdy widzą efekty swoich działań i nie respektują cudzych granic. Czyli np. syn/córka jest pod (zbyt) silnym wpływem rodzica/ów, którzy sądzą, że 'wiedzą lepiej'.
Dlaczego osoby trzecie tak bardzo lubią się wtrącać? Często dlatego, że starają się kompensować braki we własnym życiu, 'naprawianiem' czyjegoś życia. :roll: Czy widział ktoś człowieka szczęśliwego i spełnionego, by narzucał innym jak mają żyć? Już prędzej człowiek szczęśliwy zaraża (często nieświadomie) swoim przykładem, a nie stosuje kazań, wywierania presji.
I tym różni się 'zdrowe' 'wtrącanie się' (można je określić jako zainteresowanie, troska) od 'toksycznego' - brakiem wywieranej presji.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Wtrącanie się innych

przez Candy14 11 sie 2013, 11:18
Często dlatego, że starają się kompensować braki we własnym życiu, 'naprawianiem' czyjegoś życia.

:uklon: trafna uwaga

Wtrącanie się innych

przez agusiaww 14 sie 2013, 20:06
Na takie teksty jest jedna odpowiedz, niecenzuralna, wiec nie napisze :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Wtrącanie się innych

przez Artemizja 24 sie 2013, 10:26
agusiaww, szkoda tylko, że nawet w realu tak rzadko można jej użyć :bezradny:

Administrator

Sortuj wg