Początki w związkach

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Początki w związkach

przez refren 26 maja 2015, 14:12
jetodik napisał(a): kobiecie się należy kwiatek jak psu buda i trzeba je dawać.

:!:

:105:

Początki w związkach

przez NN4V 26 maja 2015, 17:49
Artemizja napisał(a):Semir, to naturalne, że ludzie wnoszą doświadczenia z poprzednich relacji. Nie zawsze są one pozytywne i niejednokrotnie wiążą się z dużą dozą lęku. Niemniej jednak, skoro wiemy, z czym może być problem, to warto obserwować siebie i sytuację. Jeśli uda się wyodrębnić schemat, to być może uda się również go przerwać ;)

Raczej popularne niż naturalne. W każdym razie niezbyt rezolutne, bo nie mozna oceniać jednej osoby na podstawie doświadczeń z inną osobą. Nie można - to moja świadomosć wie. Tak tez mówiłem mojej obecnie przyszłej pani. Mówiłem jej, że nie wnoszę przeszłych doświadczeń do obecnych relacji. Okazało się to nieprawdą, gdy nasze koleżeńskie stosunki niespodziewanie ewoluowały, gdy zagrały emocje.

Myślałem, że przeszłe urazy nie mają znaczenia, bo tak postanowiłem. Okazało się, że muszę włożyć spory wysiłek w kontrolę reakcji, by skutecznie ograniczyć wpływ fatalnej przeszłości, by niedopuścić do niszczenia teraźniejszości. Na szczęście nie ma między nami durnowatych gierek. Ona pomaga mi w wyłapywaniu lęków nabytych w ciągu przeszłego roku. Nabytych przez zaangażowanie w pannę totalnie zaburzoną. Czasem wyłapię lękowe reakcje na czas. Wówczas opowiadam o nich mojej pani i razem się z nich śmiejemy. Czasem Ona pokazuje mi, jak reaguję. Zamiast typowej kobiecej reakcji emocjonalnej, potrafi w kilku racjonalnych zdaniach wyłożyć mi mechanizmy działania. Niby mojego działania, a jednak nie mojego. Patrzę na to wszystko z dystansu i widzę jak moje zufanie dla Niej wzrasta. Widzę jak dzięki Niej przełamuję nabyte automatyzmy emocjonalne. To idzie w tempie błyskawicznym.

Jest między nami porozumienie, przyjaźń, dobre intencje. Jest tolerancja i wzajemna troska, a również mój wielki szacunek dla niej, za umiejętność argumentacji zdolnej zmienić moje zdanie. Nasze wzajemne zaufanie rośnie. Takiej kobiety szukałem i z Nią chcę budować związek. Czy to się uda? - nie wiadomo. Za wcześnie cokolwiek proroczyć.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Początki w związkach

przez Aurora88 26 maja 2015, 19:18
W takim razie powodzenia ^^ Wygląda na to, że trafiłeś na skarb :)
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Początki w związkach

przez bonsai 26 maja 2015, 19:21
NN4V, zazdroszczę, nie będę ukrywał. :)
bonsai

Początki w związkach

przez Aranjani 26 maja 2015, 19:30
NN4V napisał(a):
Gdy po kilkumiesięcznej znajomości netowej następuje spotkanie, to jest niesamowitą ulgą, gdy interlokutorka okazuje się ładną dziewczyną, nie wąsatym Edmundem. :twisted:

a facet nie jest psychopatycznym mordercą :mrgreen:
Aranjani

Początki w związkach

przez NN4V 26 maja 2015, 20:57
Aranjani napisał(a):
NN4V napisał(a):
Gdy po kilkumiesięcznej znajomości netowej następuje spotkanie, to jest niesamowitą ulgą, gdy interlokutorka okazuje się ładną dziewczyną, nie wąsatym Edmundem. :twisted:

a facet nie jest psychopatycznym mordercą :mrgreen:

Nosz mówię - wąsatym Edmundem Rozpruwaczem z Kielc. :twisted:

Początki w związkach

przez Evia 26 maja 2015, 21:42
NN4V napisał(a):Faceci, spotykając się pierwszy raz z panna poznaną w necie, najbardziej boją się, że jest gruba.
Kobiety, że gościu jest psychopatycznym mordercą.
Tylko grubych kobiet jest zdecydowanie więcej, niż psychopatycznych morderców, więc kto powinien swe lęki leczyć?

Tylko, że kobieta może dużo więcej stracić po takim spotkaniu z psychopatą

Początki w związkach

przez Wehmut 26 maja 2015, 21:44
A gruba kobieta może zmiażdżyć :D
Wehmut

Początki w związkach

przez Evia 26 maja 2015, 21:47
zanim go zmiażdży to facet musi wyrazić chęć dalszej znajomości 8)

Początki w związkach

przez SrebrnaSowa 26 maja 2015, 22:26
refren napisał(a):
NN4V napisał(a):
SrebrnaSowa napisał(a):...A zabrać to mnie może i na kebaba albo na pizzę , albo na zapiekanki.... byle by powiedział " chodź zjemy dziś tam i tam , nie gotuj "

Ostatnio zabrałem kandydatkę na partnerkę w góry i po drodze na pstrąga.
Dobry był - mniam.
A wcześniej pojechałem po nią 500km w jedna stronę, coby dziewczę nie musiało się z ludkami zadawać po drodze.
Co z tego, jak ona jest tak zaburzona, że mówi o widywaniu się 2h tygodniowo.
Ja nie wiem, co to jest za zaburzenie, a wy tu problem zielska wałkujecie.... :twisted:
To się śmieję, bo chyba tylko śmiech mi pozostał.

Kobiety tak mają, że nieraz bardziej zwracają uwagę na drobiazgi i nie widzą tego, że np. facet, żeby je gdzieś zabrać, musiał sporo wyłożyć na benzynę, a potem np. na naprawę auta. Jak to podsumował mój były chłopak, możesz wybudować kobiecie dom, a ona bardziej się przejmie tym, co jej przyniosłeś właśnie w torbie ze sklepu. Ale to nie znaczy, że te drobiazgi nie są zupełnie ważne, są.

Wiesz kiedy żyje się z facetem w domu , opłaty są podzielone na równo , zarabia się po tyle samo, to kwiatki czasem są mile widziane :)

Początki w związkach

przez Evia 26 maja 2015, 22:30
SrebrnaSowa napisał(a):Wiesz kiedy żyje się z facetem w domu , opłaty są podzielone na równo , zarabia się po tyle samo, to kwiatki czasem są mile widziane :)

Myślisz, że akurat to co napisałaś ma taki wpływ na chęć dostawania kwiatków?
Uważam, że kwestia zarobkowa itd raczej nie ma tu nic do rzeczy...

Poza tym dzielenie się po równo opłatami itd chyba zabija romantyzm, któremu i kwiatki nic nie pomogą :pirate:

Początki w związkach

przez NN4V 27 maja 2015, 06:43
SrebrnaSowa napisał(a):...
Wiesz kiedy żyje się z facetem w domu , opłaty są podzielone na równo , zarabia się po tyle samo, to kwiatki czasem są mile widziane :)

1. Nie potwierdzam. To, że dla Ciebie mile widziane, nie znaczy, że dla wszystkich kobiet. Znam takie, które nie lubią.
2. Już Ci napisałem gdzieś, ze Twoja zawiść jest widoczna nieuzbrojonym okiem. Popracuj nad tym.

Evia napisał(a):....Tylko, że kobieta może dużo więcej stracić po takim spotkaniu z psychopatą

Oboje moją zmarnować/stracić życie, tylko w inny sposób. ;)

Początki w związkach

przez Evia 27 maja 2015, 12:09
NN4V napisał(a):Oboje moją zmarnować/stracić życie, tylko w inny sposób. ;)

Nie zgadzam się. Jeśli facet zobaczy, że kobieta jest gruba od razu może zakończyć znajomość i nic na tym nie traci
Kobieta trafiając na psychopatę może od razu stracić życie lub zdrowie, może też dać się zmanipulować i nie zauważyć od razu, że jest z nim coś nie tak, co okaże się to dopiero po jakimś czasie
Facet od razu widzi, że kobieta jest gruba i wie na czym stoi :smile:
Poza tym przed spotkaniem raczej wymieniają się fotkami itd więc powinien wiedzieć jak ona wygląda

Początki w związkach

przez NN4V 27 maja 2015, 12:45
Evia napisał(a):
NN4V napisał(a):Oboje moją zmarnować/stracić życie, tylko w inny sposób. ;)

Nie zgadzam się. Jeśli facet zobaczy, że kobieta jest gruba od razu może zakończyć znajomość i nic na tym nie traci
Kobieta trafiając na psychopatę może od razu stracić życie lub zdrowie, może też dać się zmanipulować i nie zauważyć od razu, że jest z nim coś nie tak, co okaże się to dopiero po jakimś czasie
Facet od razu widzi, że kobieta jest gruba i wie na czym stoi :smile:

Ograniczmy się jednak do psychopatycznych morderców.
Spotkanie psychopatycznego mordercy jest wciąż mniej prawdopodobne od śmiertelnego wypadku faceta jadącego furą do grubej kobiety.

Evia napisał(a):...Poza tym przed spotkaniem raczej wymieniają się fotkami itd więc powinien wiedzieć jak ona wygląda

Ja się raczej nie wymieniam. Moja obecna przyszła również chyba nie.

Sortuj wg