Problemy z szwagierka.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Problemy z szwagierka.

przez Candy14 25 lip 2013, 12:51
no ale teraz wy i wasz związek na tym cierpi.

a ja nadal nie rozumiem tego "cierpienia"..
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Problemy z szwagierka.

przez anna.anakaia 25 lip 2013, 13:30
Candy14, też nie rozumiem.
vit27,
Twoja szwagierka odwiedza swoją matkę. Pewnie tak samo jak Twój mąż wychowała się w tym domu więc na zawsze pozostanie on jej domem rodzinnym, jest z nim tak samo związana jak Twój mąż.
Rozumiem, że Ty wyobrażałaś sobie to inaczej - dostała mieszkanie, więc jej wizyty ograniczą się do niedzielnego obiadu?
Nie wyobrażam sobie, że nie mogłabym odwiedzać własnej mamy kiedy mam na to ochotę, choćby codziennie :shock:
Wkurza mnie , ktoś do mnie przyjdzie a tu non stop szwagierka.

No ale co takiego się dzieje? Wcina Wam się w rozmowy? Przychodzi z Wami siedzieć nieproszona? Narzuca się Twoim znajomym?
Czyt to nie jest tak, że jej po prostu nie lubisz i wolałabyś jej w ogóle nie widywać?
Jak na jej wizyty reaguje Twój mąż?
anna.anakaia

Problemy z szwagierka.

przez pinezka2 26 lip 2013, 10:04
Candy14 napisał(a):
no ale teraz wy i wasz związek na tym cierpi.

a ja nadal nie rozumiem tego "cierpienia"..

Autorka postu jest niezadowolona, narzeka itd. zapewne mężowi też :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problemy z szwagierka.

przez Candy14 26 lip 2013, 10:05
pinezka2, i tego wlasnie nie rozumiem o co tak naprawde chodzi?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Problemy z szwagierka.

przez Rebelia 26 lip 2013, 11:12
Moim zdaniem problem tkwi w tym, że - tak jak ktoś wyżej wspomniał - nie mieszkacie totalnie sami, co jest odmianą w stosunku do tego, co było kiedyś. Są rodziny mniej lub bardziej ze sobą związane. Znam rodzinę, w której rodzeństwo i znajomi rodzeństwa wraz z mamą spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, w tym ich partnerzy/partnerki i nie stanowi to problemu - ot, radosna rodzina, zawsze coś się dzieje, jest z kim pogadać, wieczorami tłum się rozchodzi i jest wtedy trochę czasu prywatności. Ale, jeśli mam być szczera, nie traktowałabym tego, jako coś totalnie złego. Szwagierka przecież nie ma zamiaru waszej rodziny rozbić, podzielić was. Może warto wykorzystać fakt szwagierki w domu?

Do takiego stanu rzeczy też da się przyzwyczaić. Zadaj sobie pytanie, czy wasz związek faktycznie na tym cierpi. Bo szukanie dziury w całym to nie sztuka, a wykorzystanie sytuacji jest w waszym zasięgu i na dobrą sprawę negatywy możecie obrócić w pozytywy. Nie znam waszych ogólnych relacji ze szwagierką, ale jeśli są dobre to po co je psuć przez coś, co w sumie jest dość małym problemem. Pamiętaj, że kaszankę z relacji rodzinnych robi się szybko. Lepiej chyba dbać o to, żeby było między wami wszystkimi dobrze, co?

Może zacznijcie coś robić razem. Ty, teściowa, mąż, szagierka. Idźcie na spacer, ugotujcie coś dla siebie, pielęgnujcie relacje. Przyjdzie czas, że będziecie w stanie zmienić sytuację, a póki nie można mieć tego, czego się pragnie, trzeba ratować się innymi sposobami. Może nie będzie tak źle.

Problemy z szwagierka.

przez Candy14 26 lip 2013, 11:34
A moze to zwykla zazdrosc o dobre stosunki corki z matka bo samemu sie takich nie mialo?

Problemy z szwagierka.

przez pinezka2 30 lip 2013, 08:06
Candy14 napisał(a):pinezka2, i tego wlasnie nie rozumiem o co tak naprawde chodzi?

O co chodzi autorce tematu czy mnie? :)

Problemy z szwagierka.

przez Candy14 30 lip 2013, 11:45
pinezka2, autorce

Problemy z szwagierka.

przez depresyjny86 04 sie 2013, 01:12
LOL.córka do matki ma prawo przychodzić kiedy chce...
:)

Problemy z szwagierka.

przez khaleesi 04 sie 2013, 01:13
depresyjny86, amen ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg