Problem z mamą

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Problem z mamą

przez essprit 07 lip 2013, 21:28
To nie jest miłość co oferuje Ci twoja rodzina.

Z tego co piszesz Darija, bardzo potrzebna jest Ci profesjonalna pomoc - najlepiej psychoterapeuty.
Prawie każde zdanie jakie piszesz, można by rozczłonkować na częsci i pokazywać CI chory tok myślenia.
Ot, choćby ostatnie - rodzice wychowują dzieci dla świata, a nie dla siebie.
Nie umiem uwierzyć nawet w takie teksty - że matka jeżdzi z Tobą na studia, czy że razem śpicie/mieszkacie w pokoju.
Jest to bardzo CHORE ... i trudno będzie Ci samej mentalnie z tego wyjść.

Veganka, no i co z tego że matka wezwie policję/pogotowie ?

Problem z mamą

przez libertynka 07 lip 2013, 22:06
essprit, to z tego, że przepadnie jej termin terapii, po co ma się stresować, powinna tam chodzić w spokoju i wszystko przepracować, a nie myśleć czy matka policji nie wezwała. w ogóle uważam, że to matka ma problem i powinna sobie zacząć uświadamiać, że córka jest dorosła. po co ukrywać skoro można powiedzieć i zmusić matkę do zaakceptowania tego. im szybciej tym lepiej.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Problem z mamą

przez essprit 07 lip 2013, 22:21
Veganka, nie mówię że ma robić z tego tajemnicę ;)

Ale ... właśnie - sama tak piszesz. Ma powiedzieć bo matka coś tam zdziała ... a to nie tak ma wyglądać !
Bo cały czas - ustawia się w stosunku do niej !
A skoro ma zacząć funkcjonować jak niezależna dorosła kobieta to ... mówienie i uprzedzanie mamy, bo może ewentualnie coś zrobi, jest dokładnie działaniem odwrotnym.

A ona nie musi matki do niczego zmuszać ! Nie w tym rzecz przecież ... Ona ma zająć się sobą, a nie matką - uświadamianiem jej problemów, zmuszaniem do akceptowania czegoś, leczenia etc.
Nie o to chodzi !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem z mamą

przez vifi 07 lip 2013, 22:31
A jest możliwość żebyś np. pracowała i coś wynajmowała albo studiowała zaocznie?
W pewnym momencie musicie albo podjąć terapię rodzinną, albo musisz się wyprowadzić i zacząć psychoterapię. Dalsze życie w ten sposób może cię zadusić. Możesz jej też podsunąć jakieś artykuły o nadopiekuńczości (np. udając że chowasz coś "osobistego" w pokoju).

Problem z mamą

przez Candy14 07 lip 2013, 23:57
. A na terapii nigdy nie udało się dojść do sedna problemu.

sednem pronlemu sa dziwne relacje z Twoja matka. Zaden psychoterapeuta z Toba tego nie przerabial?
Ona mnie kocha. Martwi się. Naprawdę dużo dla mnie poświęca.

Po pierwsze milosc nie polega na poswiecaniu. Po drugie osoba , ktora kocha nie mowi
Ciągle mówi mi, że jestem za gruba i, że nikt mnie nie pokocha, że zawsze będę sama.

Sama mam corke i mowie jej , ze jest sliczna, madra i osiagnie co zechce. Nie mowie, ze mama Cie nie kocha ale na pewno nie jest to zdrowa milosc
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg