Odrzucanie, oburzenie, niechęć gdy ktoś chce mi pomóc

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez michalrr 19 cze 2013, 10:37
Witajcie

Mam problem z przyjmowaniem pomocy od innych.
Gdy chcą mi pomóc np moi rodzice odczuwam zamach na moją dorosłość, na to że ktoś uważa że sobie z czymś nie poradzę.
Gdy z pomocą wychodzi ktoś inny to odczuwam zamach na moją męskość na to że ktoś sobie pomyśli że temu nie podałam że jestem jakimś mięczakiem.

Nie potrafię sobie z tym poradzić, nie wiem jak myśleć na ten temat. Nie widzę granicy między pomaganiem a wtrącaniem się w moje życie i w to jak ja coś chcę wykonać, zrobić.

Proszę o jakieś sugestie.

przez deader 19 cze 2013, 10:55
Dla rodziców zawsze będziesz ich dzieckiem - nieważne, że dorosłym. Ich pomoc przyjmuj tłumacząc to sobie tym że robią to z miłości do ciebie a nie żeby udowodnić domniemaną "niedorosłość".

Co do pomocy innych ludzi - nie traktuj tego jako "zamach na męskość", przekuj to w drugą stronę - uznaj że skoro ktoś coś dla ciebie robi, to w sumie w pewnym sensie jesteś "szefem" tej osoby - stajesz się samcem alfa czyli przyjmujesz najbardziej męską z męskich ról :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Candy14 19 cze 2013, 11:19
michalrr, chyba musisz miec kompleksy skoro tak bardzo boisz sie o swoja meskosc i doroslosc. Popracuj nad samoocena a sam nauczysz sie prosic o pomoc. Po to ma sie rodzine i znajomych.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez michalrr 19 cze 2013, 11:29
Nie wiem czy to kompleks, bardzo często słyszałem od mojej dziewczyny że nie jestem mężczyzną i nie jestem dorosły. O dziwo zanim ją poznałem wszystko było Ok, pewność siebie, stanowczość, poczucie własnej wartości, a przy niej jakoś nie wiem wszystko prsyło a zamiast tego była tłumiona agresja, ostatnio przyznam że to powraca i zaczynam mieć wy***ne na tego typu komentarze.

Sortuj wg