Jak odzyskać zaufanie kolegi?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez MrEagle 19 maja 2013, 22:39
Mam problem, tego typu, że kolega z którym mieszkam w pokoju, stracił do mnie zaufanie. Niestety, podczas robienia wspólnie projektu, "wykorzystałem" sytuację jak wyszedł i sprawdziłem w jego komputerze historię przeglądarki. Niestety, przyłapał mnie na tym. Powiedział, że stracił do mnie zaufanie, chociaż go przekonywałem, że nie wiem co mnie podkusiło oraz nic nie zobaczyłem. Po pierwszej rozmowie, szczerej, wybaczył mi, nawet wspólnie robiliśmy dalej projekt. Ale po paru godzinach, gdy chciałem zagadać i wyczuć jak sytuacja, okazało się, że dalej jest na mnie zły. Jeszcze raz z nim porozmawiałem, bardziej powiedziałem mu, co myślę, ale on dalej widać że jest zdenerwowany? Co powinienem zrobić? Czy mam znowu z nim porozmawiać? Jeśli tak to, to jak przeprowadzić rozmowę? Czy mam mu coś zaproponować? A może po prostu poczekać na jego inicjatywę?

Z góry dziękuję.

przez *Monika* 21 maja 2013, 23:55
MrEagle, Nic na siłę, myślę, że kolega potrzebuje czasu, żeby przegryźć temat.
Obrazek
Główny Moderator

przez MrEagle 22 maja 2013, 00:26
No właśnie, najgorsze jest to, że byłem niecierpliwy i zadawałem mu pytania tak dla "rozluźnienia" atmosfery. Niestety, ale za każdym razem, gdy się odzywałem wydawało mi się, że coraz pogarszam sytuację. Jednak postanowiłem, że nie będę go już zadręczać, tak przez tydzień. Jedynie jakieś "służbowe sprawy" jak uczelnia, albo mieszkanie.
Dzięki za odpowiedź ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 22 maja 2013, 00:28
MrEagle, :D
Obrazek
Główny Moderator

przez Candy14 22 maja 2013, 11:49
MrEagle, naruszyles jego prywatnosc..nic dziwnego, ze trzyma Cie teraz na dystans. Minie pewnie troche czasu az odbudujesz jego zaufanie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez MrEagle 23 maja 2013, 00:35
Ale jest szansa, aby móc stworzyć te same relacje co kiedyś? No cóż, wspólne mieszkanie ma kilka perełek i nie raz zdarzało się, że jeden z nas totalnie wkurzył drugiego. I zawsze było jakoś spoko. Ale wiem, że ingerowanie w czyjąś prywatność, a dokuczenie, to całkiem dwie różne rzeczy...

Sortuj wg