"zimny drań"

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

"zimny drań"

przez ona* 01 maja 2013, 22:24
Czesc, moze ten temat gdzies juz jest jesli tak to bardzo prosze podrzuccie linka. Z gory przepraszam jesli zakladam temat, ktory jest ale nie mam sily szukac ...

Mam pytanie: czy wie ktos z Was skad sie bierze typ faceta "zimny dran" ? lub inaczej facet egoista, egocentryk, tzw. łamacz serc. Pytam bo cale zycie na takich trafiam i przez takowych lecze depresje.
Wiem, ze taki czlowiek jest tylko skupiony na sobie blabla.. czytalam o tym w necie, jednak nigdzie nie pisze jak to sie dzieje, ze tacy ludzie/faceci sa, skad taki stan rzeczy wynika. Interesuje mnie co dokladnie sprawia, ze tworzy sie taka osobowosc ?
Co musi sie dziac w dziecinstwie czy dorastaniu, w rodzinie czy nie wiem gdzie jeszcze, ze ksztaltuje sie taki charakter. Czy taki czlowiek moze sie w ogole zmienic ?
Jesli macie jakas wiedze na ten temat to prosze oswieccie mnie.
Pozdrawiam

"zimny drań"

przez Łapa 01 maja 2013, 22:30
Nie mam żadnej wiedzy podpartej naukowymi badaniami, ale mogę jako facet zdradzić tajniki "kuchni", że po prostu bycie "zimnym draniem" się najczęściej opłaca, bo działa jak magnes na sporą część kobiet. Później oczywiście pokazuje się danej wybrance swoje wrażliwe wnętrze et cetera, ale na początkowym etapie znajomości (która przecież nie musi się rozwinąć) często warto "wytworzyć" taką osobowość, maskę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

"zimny drań"

przez bittersweet 01 maja 2013, 22:37
ona*, to też był mój typ w który celowałam, na szczęscie /chyba/ wyleczyłam sie z tego. Lepiej nie zastanawiaj sie skąd się tacy biorą, bo powodów jest mnóstwo. Zamiast tego zastanów się, dlaczego Ty sobie ich wybierasz na partnerów ? czemu są dla Ciebie atrakcyjni ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

"zimny drań"

przez Hans 01 maja 2013, 22:37
O tym to już chyba Eugeniusz Bodo śpiewał. :)

Zimny drań, choć nie każdy, zanim stał się zimnym draniem trafił na sukę, tak było ze mną.
Feed your head
Feed your head

"zimny drań"

przez monk.2000 01 maja 2013, 22:39
Ja myślę, że to wynika z masochizmu i braku szacunku dla samego siebie. Podświadomie taka osoba próbuje się ukarać.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

"zimny drań"

przez ona* 01 maja 2013, 22:41
Moze sie oplacac ale tylko na poczatku, wczesniej czy pozniej to sie wysypie, wtedy koniec takiej relacji jest nieunikniony. Czy taki facet w ogole potrafi kochac? Ja poznalam takiego, ktory koniecznie szuka kogos "na stale" najlepiej z jak najszybszymi zareczynami bo lata leca itp..Jak tu sie zareczac z takim czlowiekiem, ktory ma na uwadze tylko swoje dobro i najgorsze, ze albo udaje albo naprawde nie zdaje sobie sprawy ze swojego zachowania !

"zimny drań"

przez bittersweet 01 maja 2013, 22:42
monk.2000, na pewno coś w tym jest :-| a najcześciej zaczyna sie od patologii w domu rodzinnym, potem wybiera się sobie patologicznych partnerów i jest wieczna powtórka z rozrywki :?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

"zimny drań"

przez Pieprz 01 maja 2013, 22:42
Mam pytanie: czy wie ktos z Was skad sie bierze typ faceta "zimny dran" ? lub inaczej facet egoista, egocentryk, tzw. łamacz serc. Pytam bo cale zycie na takich trafiam i przez takowych lecze depresje.

nie trafiasz tylko takich wybierasz. trafiasz na tych samych co każda inna kobieta, no chyba że jeździsz jakimiś specjalnymi autobusami dla zimnych drani albo chodzisz do specjalnych zimnych sklepów
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

"zimny drań"

przez monk.2000 01 maja 2013, 22:43
Raczej nie da się, kat zawsze potrzebuje ofiar, więc chętnie zabawi się z tobą w gierkę, pod tytułem: "miłość". Oczywiście z miłością to nie ma wiele wspólnego.

8) Akineton

"zimny drań"

przez Pieprz 01 maja 2013, 22:43
Czy taki czlowiek moze sie w ogole zmienic ?

Raczej nie, ale i tak nie posłuchasz bo nie jest to odpowiedź jakiej oczekujesz. Idź i zmarnuj sobie życie próbując takiego zmienić.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

"zimny drań"

przez ona* 01 maja 2013, 22:46
bittersweet napisał(a):ona*, to też był mój typ w który celowałam, na szczęscie /chyba/ wyleczyłam sie z tego. Lepiej nie zastanawiaj sie skąd się tacy biorą, bo powodów jest mnóstwo. Zamiast tego zastanów się, dlaczego Ty sobie ich wybierasz na partnerów ? czemu są dla Ciebie atrakcyjni ?

Jak sie z tego wyleczylas ?? Co trzeba zrobic, zeby sie wyleczyc ? Nie wiem skad sie to u mnie bierze..Czytalam, ze dziewczyny wybieraja takich facetow w sytuacji gdy pochodza z rozbitych rodzin gdzie byl konflikt miedzy rodzicami, gdzie napatrzyly sie na taka relacje i teraz to podswiadomie powtarzaja. U mnie jest zupelnie inaczej ! Pochodze z wzorowej rodziny gdzie rodzice sie szanuja i kochaja itp. Skad u licha takie ciagoty :shock:

"zimny drań"

przez monk.2000 01 maja 2013, 22:48
Tak już jest, ty powinnaś wiedzieć najlepiej co ci się w nich podoba.

8) Akineton

"zimny drań"

przez ona* 01 maja 2013, 22:51
bittersweet napisał(a):monk.2000, na pewno coś w tym jest :-| a najcześciej zaczyna sie od patologii w domu rodzinnym, potem wybiera się sobie patologicznych partnerów i jest wieczna powtórka z rozrywki :?

No wlasnie nieprawda! Nie pochodze z patologicznej rodziny, moze to wlasnie wynik tego, ze pochodze z normalnej rodziny, gdzie wszystko bylo cacy do znudzenia, moze dlatego teraz szukam kogos kto sprawi ze bedzie inaczej, nieprzewidywalnie. Mnie caly czas interesuje skad bierze sie taki typ faceta?, nie czemu ja takich wybieram.

"zimny drań"

przez monk.2000 01 maja 2013, 22:52
A ty skąd się wzięłaś? Jest popyt, jest podaż.

8) Akineton

Sortuj wg