To się w glowie nie mieści...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez zujzuj 28 kwi 2013, 12:44
Pomocy z opieki nie dostaje się bo ma sie dziure w dywanie. Ta rodzina musi mieć niski dochód na głowę i to musi być fakt urzędniczy. To musi być w dokumentach i to jest chyba jasne... Ojciec ma pracę, więc nie jest pijany non stop.

Lola. Czy rozmawiałaś z nimi o brudzie w domu? Czy rozmawiałaś o alkoholu, że może byłoby lepiej gdyby sie go lało troche mnie? Czy rodzice widzą jakikolwiek problem w tej sytuacji?...Bo my siedzimy sobie w naszych miastachprzed naszymi kompami i z tej perspektywy łatwo pisać i oceniać. Fakt jest jednak taki, że są ludzie co chleją. Na ścianie wschodniej kultura picia jest zupełnie inna. Mam znajomych z tamtego rejonu. Mam kumpla co jezdził na szkolenia z ludzmi spod Suwałk. Tam sie po prostu pije i nie koniecznie chodzi o takie degradujące pijaństwo. Jeśli po domu walają sie puszki i butelki to pewnie że to nie jest fajnie. Piszesz że widziałaś Marte pijaną kilka razy. Przez 10 lat? To troche słabo. To samych imienin świat urodzin jest z 10 razy więcej. To ona pije za mało

Jeśli dzieci żywią batonikami i chipsami...to oczywiście jest dziwne jeśli mają tak malo kasy...ale powiedz może jeśli wiesz. Ile ojciec zarabia na budowie i ile matka dostaje tej renty.

A może jest tak, że ludzie sa zupełnie nie zaradni, nie bardzo dziecmi sie interesują...i generalnie nie są przykładem rozsądku odpowiedzialności. Ale mimo to może nie ma mowy o rzeczach które sie w głowie nie mieszczą. Nie ma patologii.

przez Lola Rose 28 kwi 2013, 13:49
Z tymi ludźmi się nie da rozmawiać. Mama już im wiele razy zwracała uwagę na te picie. Ale ich to nie obchodzi. Był tylko hałas że ,,ciotka się wtrąca w ich życie, przecież oni nie piją"
Gdybym nie była pewna tego co się tam dzieje to bym tego nie opisywała, ale masz rację że łatwo oceniać jeśli się ich nie zna.
Olaf zarabia koło 2000zł miesięcznie. Marty renta+rodzinne+pielęgnacyjne to około 1200zł. Więc razem mają coś koło 3200 zł. Dodam że dostają jeszcze jakiś dodatek mieszkaniowy więc nie płacą za nic oprócz 50 zł miesięcznie za światło.
Więc co się dzieje z tymi przeszło 3000 tysiącami skoro prawie za nic nie płacą, dzieciom ubrań nie kupują itp., nie gotują. Wszystko jest przepite.
Jestem jaka jestem

przez vifi 29 kwi 2013, 10:01
A nie dochodzi tam do jakieś przemocy, poważnego zaniedbania? To byłaby podstawa do jakieś interwencji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lola Rose 29 kwi 2013, 16:33
Do przemocy tam raczej nie dochodzi,kiedyś tylko Marte w twarz porządnie trzepnął Olaf. Ale dzieci racze nie biją.
Co do zaniedbań to uważam że mają miejsce. Faktem jest że dzieci chodzą często głodne. brudne tez są bo oni się rzadko myją. Uważam że to są zaniedbania.

-- 19 paź 2013, 18:29 --

Temat założyłam już dawno, ale zdecydowałam się w nim znowu napisać. Dziś była u nich policja. Podobno już od paru dni ciągle były tam jakieś awantury i dziś jedna z sąsiadek nie wytrzymała i zadzwoniła na policję. Policja przyjechała oni obydwoje pijani jak diabli, w domu syf dzieci głodne. Policjantka przyprowadziła 2 starszych dzieci do nas. Ale ostatecznie dzieci pojechały do dziadków. Moja mama była tam u nich w mieszkaniu. Marta pieprzyła do tej policjantki coś w ogóle niezwiązanego ze sprawą i się cieszyła jakby było z czego. Olaf był zbyt pijany żeby z nim rozmawiać.
Cholera mnie po prostu bierze jak o tym wszystkim myślę.
Jestem jaka jestem

Sortuj wg