Mąz mowi ze jestem nikim

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Smutasek40 21 kwi 2013, 10:30
Witajcie, pisze bo sama sobie juz nie potrafie pomoc. Jestem 12 lat mezatka, mamy 2 dzieic(11 i 6). Niby na poczatku bylo wszystko ok ale po urodzeniu 1 syna on sie zmienil, zaczal mnie nie doceniac, Potem od tego czasu bylo juz tylko gorzej.Po urodzeniu corki czuje sie jak intruz w domu. Raz na tydzien lub czesciej slysze ze jestem malo ambitnym zerem( jestem po studiach jak on, moze praca nie jest super ale mam swoje pieniazki). Porownuje mnie do innych kobiet mowiaz zebym zobaczyla jakie tamte sa zaradne a ja tylko przed tv(oczywiscie ja pracuje wychowuje dzieci, gotuje) on mi nawet wmawia rzeczy ktorych nie robie. Kiedy mowie ze juz nie daje rady ze mnie krzywdzi to on jeszcze z wieksza moca mnie atakuje, juz kilka razy chcialam odejsc ale ja go wciaz kocham i nie chce niszczyc rodziny(chociaz on psychicznie juz mnie zniszczyl:( moje zycie teraz jest bardzo smutne, nie wiem co robic, dokad pojsc, pragne milosci a dostaje nienawisc, dlaczego on jest moim katem a ja ofiara, czy ejstem zbyt slaba ze on to wykorzystuje??czemu ludzie ktorych kochamy tak nas krzywdza??prosze o pomoc psychologa

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Pieprz 21 kwi 2013, 10:34
Czy małżonek nie jest od tego przypadkiem żeby wspierać? Życie jest wystarczająco ciężkie samemu, po to się przecież parujemy żeby nam było łatwiej, bezpieczniej, lepiej.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Mąz mowi ze jestem nikim

przez bittersweet 21 kwi 2013, 10:40
Smutasek40, czy mąż chciał mieć dzieci ? bo piszesz, że jego nastawienie się zmieniło po pojawieniu sie syna. Ile czasu byliscie ze sobą przed ślubem i jak było wtedy ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Smutasek40 21 kwi 2013, 10:41
chcial miec dzieci, bylismy 8 lat przed slubem

Mąz mowi ze jestem nikim

przez bittersweet 21 kwi 2013, 10:45
Smutasek40, a nie jest przypadkiem zazdrosny o czas jaki poświęcasz dzieciom ? byc może /oczywiście spekuluję/ przedtem cała Twoja uwaga była poświęcona jemu, a potem wiadomo - skoncentrowałas się na dzieciakach. Ile czasu on spedza z dziecmi, chetnie sie nimi opiekuje ?

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Smutasek40 21 kwi 2013, 10:48
nie jest zazdrosny o dzieci, spedza z nimi tyle czasu ile ja, kocha je
ps: jestes psychologiem?

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Saraid 21 kwi 2013, 10:48
Smutasek40, chcieć a mieć to ogromna róznica,rozmawiałaś z nim o tym dlaczego tak jest?czy on dostrzega swoją zmianę?Zachowuje się jak ktoś z niską samooceną krytykuje Cie po to by sam poczuc się lepiej.Być może własnie za dobrze sobie radzisz ze wszytkim stąd?jego nastawienie ale się do tego nie umie przyznać.
Saraid

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Smutasek40 21 kwi 2013, 10:52
oczywiscie ze chcialam rozmawiac ale on nasza kazda rozmowe ucina i mowi zebym lepiej zajela sie teraz domem a nie mowila o glupotach!!on po prostu mnie nie szanuje, tez mysle ze jego traktowanie wynika z braku akceptacji siebie i juz mjostwo razy prosilam abysmy udali sie do psychologa na terapie

Mąz mowi ze jestem nikim

przez bittersweet 21 kwi 2013, 10:55
Smutasek40, nie, nie jestem psychologiem. Nie interesuje Cie opinia "zwykłych" userów ?

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Smutasek40 21 kwi 2013, 11:00
interesuje po prostu bylam ciekawa, wiec jaka jest twoja opinia?czemu on taki jest?

Mąz mowi ze jestem nikim

przez bittersweet 21 kwi 2013, 11:07
Smutasek40, mysle jak Saraid, że on sie dowartościowuje Twoim kosztem.... może po Tobie jeździć, bo wie, że i tak jestes bezradna w tej sytuacji, nie opuścisz go ze wzgledu na dzieci i troske o rodzinę. Po prostu wykorzystuje to, że bardziej dbasz o trwałość rodziny niz o siebie.
Tylko, że dzieci widza co się dzieje między Wami i uczą sie wzorców niewłaściwego zachowania... niestety.

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Smutasek40 21 kwi 2013, 11:09
to juz wiem od dawna ze mnie wykorzystuje, wiec co powinnam zrobic??odejsc?

Mąz mowi ze jestem nikim

przez vifi 21 kwi 2013, 11:13
Jeśli nie chce iść z tobą na terapię to może sama pójdź na terapię czy kurs asertywności, gdzie nauczysz się bronić przed takimi rzeczami. Nie wiem czy mąż zdaje sobie sprawę że w ten sposób niszczy wasze małżeństwo, ale też pierwsze wzorce dla waszych dzieci. Czy tego chce? Żeby jego córka co kilka dni słyszała od męża że jest zerem. Niech się opanuje bo w końcu mu się to uda. Może ktoś z zewnątrz przemówiłby mu do rozumu.

Mąz mowi ze jestem nikim

przez Saraid 21 kwi 2013, 11:14
Smutasek40, na twoim miejscu poszłabym na terapie sama z czasem jak się zaczniesz zmieniać,siebie wpłynie to na otoczenie daj sobie czas,popracuj nad tym problemem sama skoro maż nie chce.
Saraid

Sortuj wg