Problemy z mężem, z którymi sama nie potrafię sobie poradzić

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez taka-sobie 10 kwi 2013, 11:58
Saraid napisał(a):taka-sobie, Ty go kochasz czy jesteś uzalezniona od niego?bo to zasadnicza róznica.Pozwalasz mu na to aby Cię żle traktował weszłas w rolę ofiary,tak bardzo że już mylisz miłość z uzaleznieniem a dziecko pomyślałas też o nim co przeżywa?Bo tylko czytam Ty -mąż ale masz dziecko a to odpowiedzialność.

pisze tylko ja maz bo szukam jak to uleczyć szukam rozwiązania ,sposobu ,uwazam ze rozwód to ostatecznośc :(

-- 10 kwi 2013, 11:59 --

Candy14 napisał(a):taka-sobie, jego pewnie na terapie nie namowisz ...ale siebie mozesz. Bo w tej chwili weszlas w role ofiary i kochasz jakas chora miloscia ktora wszystko zniesie, wszystko wybaczy... jakie wzorce przekazujecie dziecku? Chlopiec nauczy sie, ze nieporozumienia rozwqiazuje sie sila i bicie kobiet to norma a dziewczynka , ze jak kocha to ma pozwolic sie bic.
Zglos sie do Centrum Praw Kobiet.. mnostwo oddzialow maja w calej Polsce wiec pewnie i u siebie trafisz. Dostaniesz za darmo pomoc prawna i psychologiczna.

Może to i pomysł !

przez Saraid 10 kwi 2013, 12:00
taka-sobie, idż na terapie zrób coś dobrego dla siebie i swojego dziecka póki co?tyle możesz?Pytanie czy naprawdę chcesz coś zmienić?
Saraid

przez deader 10 kwi 2013, 12:08
taka-sobie napisał(a):Matko !!
zazwyczaj to u nas wyglada jakbysmy sie szarpali ja sie bronie , walczę z nim sama nie wiem czy to dobre , ale samo mi sie to włancza taki mechanizm obronny jak on sie na mnie rzuca to ja sobie nie pozwalam , ale on jest kupa chłopa ! nie mam szans choc jak sam mówi jestem bardzo silna. raz doszło do takiej sytuacji ze uderzył z zaskoczenia i rozcioł mi mocno warge bo uderzył gipsem który ma na recę. :(((((

Od takich "przepychanek" się u nich zaczynało. Później było tylko coraz gorzej. Moja kumpela przez całe lata myślała że może "uda się jej go zmienić", dopiero ta złamana ręka ją wyrwała z magicznej bańki i uświadomiła że może się to dla niej skończyć nawet śmiercią. Facet który bije kobietę to już stracony przypadek, weź od niego uciekaj czym prędzej, tylu nas fajnych samotnych spokojnych do wzięcia...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abraxas 10 kwi 2013, 12:18
taka-sobie, to już chyba tu nie ma co zbierać i liczyć na cud, pozostaje Ci skorzystać z pomocy w Centrum.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez taka-sobie 10 kwi 2013, 12:59
Saraid napisał(a):taka-sobie, idż na terapie zrób coś dobrego dla siebie i swojego dziecka póki co?tyle możesz?Pytanie czy naprawdę chcesz coś zmienić?

Oczywiście ze chce!! dlatego tu jestem
bo widzę ze się za bardzo rozpędził , może po takich trapiach ja inaczej spojrzę na ten zwiazek , moze doda mi odwagi
Choć nie ukrywam ze wolała bym aby on sie uspokoił zrobił cos ze sobą i abyśmy mogli jednak razem byc ...

przez Candy14 10 kwi 2013, 13:00
wolała bym aby on sie uspokoił zrobił cos ze sobą i abyśmy mogli jednak razem byc

Problem w tym, ze to nie Ty a on powinien chciec
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Saraid 10 kwi 2013, 13:07
taka-sobie, żeby zmienić coś w swoim zyciu należy zacząć od siebie niestety wiem abyś wolała,ale jesli się nie da a Ty chcesz walcz o siebie dla samej siebie i dziecka ,a z czasem zobaczysz jak to wpłynie na Twój związek.
Saraid

przez taka-sobie 10 kwi 2013, 13:33
Wiem Kochani ze on powinien , ale tego nie robi bo nie zdaje sobie sprawy ze nie ma racji zawsze i wszędzie!! nie ma mu kto tego powiedzieć a przecież mnie nie słucha !bo ja bronie swojego stanowiska wówczas on automatycznie staje okoniem jakbym chciał zrobić coś przeciw jemu skrzywdzić go , odbiera to jako atak
Zupełnie tego nie rozumiem
Teraz sie tak zachowuje od około 3 miesiące ze co bym nie mówiła to jest złe dla niego , to tak jak by z góry zakładał ze co powiem to tak jak bym chciała zle dla niego - to jakieś nienormalne zwłaszcza ze przecież razem zyjemy i co dobre dla niego to i dla mnie
--

przez Saraid 10 kwi 2013, 13:44
taka-sobie napisał(a):Wiem Kochani ze on powinien , ale tego nie robi bo nie zdaje sobie sprawy ze nie ma racji zawsze i wszędzie!! nie ma mu kto tego powiedzieć a przecież mnie nie słucha !bo ja bronie swojego stanowiska wówczas on automatycznie staje okoniem jakbym chciał zrobić coś przeciw jemu skrzywdzić go , odbiera to jako atak
Zupełnie tego nie rozumiem
Teraz sie tak zachowuje od około 3 miesiące ze co bym nie mówiła to jest złe dla niego , to tak jak by z góry zakładał ze co powiem to tak jak bym chciała zle dla niego - to jakieś nienormalne zwłaszcza ze przecież razem zyjemy i co dobre dla niego to i dla mnie
--

Dlatego własnie zamiast tracić energie na niego poswięć ją na swoją terapie.Nikogo na siłę nie zmusisz do niczego.
Saraid

przez znudzona-ona 10 kwi 2013, 15:06
czytać tego nie można, co wy dziewczyny o terapii gadacie, przecież ona jest w związku tak cholernie toksycznym i przemocowym jak szlag. Takich facetów SIĘ RZUCA a dopiero potem można iść samej na terapię żeby się dowiedzieć dlaczego się takiego dupka wybrało. Autorko wątku, Ty go nie kochasz, jesteś od niego uzależniona emocjonalnie i od tego kołowrotku którym jest Twój związek. czyli adrenalinka jak jest syf i endorfinki jak jest cud-miód. Weź się dziewczyno opamiętaj i GO ZOSTAW JUŻ TERAZ.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez taka-sobie 10 kwi 2013, 15:48
znudzona-ona napisał(a):czytać tego nie można, co wy dziewczyny o terapii gadacie, przecież ona jest w związku tak cholernie toksycznym i przemocowym jak szlag. Takich facetów SIĘ RZUCA a dopiero potem można iść samej na terapię żeby się dowiedzieć dlaczego się takiego dupka wybrało. Autorko wątku, Ty go nie kochasz, jesteś od niego uzależniona emocjonalnie i od tego kołowrotku którym jest Twój związek. czyli adrenalinka jak jest syf i endorfinki jak jest cud-miód. Weź się dziewczyno opamiętaj i GO ZOSTAW JUŻ TERAZ.

:(
dlaczego piszecie ze ja jestem od niego uzależniona ?

Tak jak w Twojej wypowiedzi , na czym to polega , dlaczego mówisz ze go nie kocham :(
to może faktycznie ja jestem nie normalna ...

O co chodzi w takim uzależnieniu ?

-- 10 kwi 2013, 15:55 --

Od takich "przepychanek" się u nich zaczynało. Później było tylko coraz gorzej. Moja kumpela przez całe lata myślała że może "uda się jej go zmienić", dopiero ta złamana ręka ją wyrwała z magicznej bańki i uświadomiła że może się to dla niej skończyć nawet śmiercią. Facet który bije kobietę to już stracony przypadek, weź od niego uciekaj czym prędzej, tylu nas fajnych samotnych spokojnych do wzięcia...

Domyślam sie ze może być gorzej , jak widzę jago twarz jak wpada w ten swój szał to aż zaczynam sie go bać !!! a jak by miał akurat nóż pod reką?
Juz kiedyś sie na mnie zamierzył tak z pieści (którą ma w gipsie) prosto w twarz z rozpędu... a ja juz wiedziałam ze nie mam możliwości uniku i jakoms dziwnym cudem sie zatrzymał , ale gdyby nie to chyba rozkwasił by mi nos :((

A że jest Was tylu spokojnych samotnych ... hehe no to gdzie wy się ukrywacie :)))
- to chyba jakas kwestia przyciągania mąż mój jest troche podobny do mojego ojca tylko wydanie ostrzejsze !
Ostatnio edytowano 10 kwi 2013, 23:57 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie

przez Saraid 10 kwi 2013, 16:12
znudzona-ona, o tym pisze aby poszła na terapie sama ,wtedy inaczej na wszystko spojrzy taka-sobie, uzaleznienie ,nie możesz żyć bez niego pomimo że Cie okropnie traktuje ,tak zdrowy człowiek nie powinien sobą dać pomiatać nigdy !Uzaleznienie zamiast miłosci.http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=111 może to Ci pomoże zrozumieć?
Saraid

przez znudzona-ona 10 kwi 2013, 19:35
taka-sobie, po prostu jesteś uzależniona od emocji jakie dostajesz w tym związku, nie wiem dlaczego-to kwestia do terapii. Z jakiegoś powodu, podświadomie, potrzebujesz takich jazd, przemocy i niepewności, która jest w tym Twoim niby związku.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez vifi 10 kwi 2013, 23:47
A nie da się go przekonać na terapię małżeńską? Przecież chyba też widzi że między wami coś jest nie tak.

Sortuj wg