Jak właściwie wygląda nawiązywanie związku?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Sorrow 29 mar 2013, 03:20
Jak ludzie łączą się w pary. W jaki sposób przechodzą od bycia znajomymi/nie znającymi się ludźmi do bycia parą. Jak to działa. Bo Ja w ogóle tego nie ogarniam.

przez ann21 30 mar 2013, 02:25
Ja nie zaczelam byc ze swoim partnerem do poki nie dowiedzialam sie istotnych o nim rzeczy. To nie jest takie hop siup. Co prawda z czasem ludzie sa ze sobą szczęśliwi albo i nie. Ja np. Bardzo się pomylilam. Kazdy popelnia bledy. A ludzie zaczynaja ze soba byc jesli czuje ze zaczyna istniec jakies uczucie zwane miloscia (rzekomo) ktore poznuej zmienia się moim zdaniem w zwyczajne przyzwyczajenie.
Każdy dzień, wyniszcza mnie coraz bardziej !

przez Candy14 30 mar 2013, 03:11
W jaki sposób przechodzą od bycia znajomymi

nawiazuja relacje towarzyskie..najlepiej kogos poznac przez swoich znajomych. Ludzie to przeciez piramida..jeden znajomych ma 3 znajomych, tych 3 ma nastepnych 3 a spotykajac sie z jednym jest szansa ze pozna sie nastepnych. Ja tak przynajmniej poznaje ludzi... no i na forumowych zlotach poznaje sie sporo ludzi gdzie z czescia utrzymuje blizsze kontakty. W 3miescie mamy taka grupe forumowa ze mucha nie siada i spotykamy sie co tydzien/dwa :D
W jaki sposób przechodzą od bycia znajomymi/nie znającymi się ludźmi do bycia parą.

polubia sie a potem cos zaiskrzy. U mnie tak bylo. Najpierw tylko lubilam mojego faceta a potem jakos niepostrzezenie stal sie nieodlaczna czescia mojego zycia..nie wyobrazam sobie teraz nikogo innego przy mnie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inbvo 30 mar 2013, 03:35
to może i ja się przyłączę do tego wątku, może się czegoś dowiem.

ten jest bardziej praktyczny niż wątek o prawiczkach.:/
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Sorrow 30 mar 2013, 05:52
Ej no, nikt nie wie?

przez ann21 30 mar 2013, 09:57
Sorrow, przeciez dostales konkretna odpowiedz od candy
Każdy dzień, wyniszcza mnie coraz bardziej !

przez monk.2000 30 mar 2013, 14:20
Temat mnie zaciekawił, szkoda że tak mało odpowiedzi. Też mnie ciekawi, jak to wygląda od strony teoretycznej. Bo czyż nie jest to niezwykłe, że dwójka obcych sobie ludzi nagle staje się nierozłączna? 8)
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez inbvo 30 mar 2013, 14:26
Też mnie ciekawi, jak to wygląda od strony teoretycznej.
raczej praktycznej...:P
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Candy14 30 mar 2013, 14:46
Bo czyż nie jest to niezwykłe, że dwójka obcych sobie ludzi nagle staje się nierozłączna? 8)

Na pewno musi cos zaiskrzyc na plaszczyznie fizycznej a jezeli okazuje sie ze i mentalnie ma sie wiele wspolnego to nic niezwyklego
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez finalriot 30 mar 2013, 15:09
Ludzie się poznają i automatycznie wiedzą czy ktoś jest dla nas atrakcyjny fizycznie czy nie. Nie czarujmy się, najpierw kogoś widzimy, potem poznajemy. Co do bycia parą to ludzie podejmują taką decyzję, gdy mogą być sobą i nie muszą nikogo udawać, mają wspólny język, dobrze się rozumieją przez co chcą spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Do tego jest między nimi "to coś" co ich do siebie przyciąga. Uważam, że aby związek był długotrwały trzeba mieć wspólną podstawę by coś zbudować. Mówiąc o podstawie mam na myśli podejście do religii, rodziny oraz spędzania wolnego czasu (np. nie widzę na dłuższą metę gdy ktoś kocha imprezowy styl życia a druga osoba woli siedzieć w domu, gdyż prędzej czy później powstanie konflikt).

Aczkolwiek nie wiem, aktualnie moja wiara w miłość gaśnie, gdyż widzę jak ciężko jest znaleźć z kimś wspólny świat. ;)

przez carlosbueno 30 mar 2013, 15:15
tak se myślę że szanse na to że spodobamy się wzajemnie fizycznie, mentalnie, intelektualnie, statusowo są niewielkie na samym fizycznej fascynacji gdy reszta nas dzieli się długo nie pociągnie. A bez pociągu fizycznego nawet jak nie wiem by dobrze się gadało i tak nie wyjdzie to ponad przyjaźń.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 30 mar 2013, 15:26
Ludzie się poznają i automatycznie wiedzą czy ktoś jest dla nas atrakcyjny fizycznie czy nie.

U mnie akurat tak nie bylo..ani ja nie podobalam sie jemu ani on mnie ale fajnie nam sie gadalo a im bardziej sie poznawalismy tym bardziej wzrastal pociag fizyczny. Nie na darmo sie mowi, ze najseksowniejszym organem jest mozg. Ale moze dlatego ominelo nas zakochanie bo zakochujemy sie przewaznie w fizycznosci a nie w czlowieku jako calosci.
Ostatnio edytowano 30 mar 2013, 15:27 przez Candy14, łącznie edytowano 1 raz

przez purimer_89 30 mar 2013, 15:26
Tez się przyłącze do dyskusji, może wyciągnę coś dla siebie bo moje doświadczenia są marne.
Ostatnie normalne relacje z dziewczynami miałem w 3klasie gimnazjum , potem szczątkowe w 1 i 2 klasie technikum. Od tamtej pory mój świat się zmienił i zacząłem się odcinać od świata.
Od niedawna to się zmienia, mam nadzieje że tempo wzrośnie bo wyniki są wprost proporcjonalne do ilości wkładanego wysiłku a rosną niemalże do kwadratu:)

przez finalriot 30 mar 2013, 15:29
Candy14, być może się mylę, nie wiem. :)
Osobiście mi nie wyszło więc co ja wiem w takim razie... :D

Sortuj wg