Milosc na odleglosc.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Milosc na odleglosc.

przez trOnk12 18 lut 2013, 20:06
A wiec, tak pojawial sie nowa sytuacja. I prosze was o zdanie co o niej sadzicie. Sytuacje przedstawia moj znajomy ktory jest w podobnej sytuacji , juz nie wiem co chlopakowi doradzic.

Znajomy mieszka w Anglii. Dziewczyna w Polsce. Chlopak ma 19 lat , jego dziewczyna 16. 3 gimnazjum w tej chwili. Kochaja sie na zaboj, dziewczyna jest strasznie wierna. Kochana i potwarza mu caly czas ze odleglosc to nie az tak duza przeszkoda.

Sytuacja wyglada tak. Chlopak bywa w Polsce co 2/3 tyg. Przyjazdy wygladaja w ten sposob. Chlopak po 2 tyg. przyjezdza do Polski na 3 dni. Wraca na 2/3 tyg. Jedzie do Polski na 2 tyg. Wraca znowuz na 2/3 tyg zostaje w Polsce i jedzie znowz na 2/3 tyg do Anglii , i tak w kolko czasami zdarzqa sie ze po 2/3 dniowy powrocie zostaje w anglii 2/3 tyg i wraca do Polski na tydzien. W okresie styczen/grudzien jedzie on na 3 tyg nie cale do Polski, pozniej dziewczyna na 2 tyg do Anglii. Wakacje spedza , cale 2 miesiace w Polsce. Jak dla mnie sytuacja nie jest zla. Najgorsze jest to ze niestety beda sie tak meczyc przez 3 lata minimalnie. Wtedy podobnie tak jak ja , bedzie mogl wziasc udzial w wymianie.

Co go cieszy to fakt ze po skponczeniu studiow dziewczynie zostana dwa lata do studiouw a on juz bedzie mial wyksztalecenie i mowil mi chlopak ze wtedy beda korzystac z zycia.

Powiedzcie mi co sadzicie o tej calej sytuacji, jest do wytrzymania ? Ma to jakies szanse ? Chlopak mysli i mysli co zrobic. Ja mowie zostan w tej Anglii . Czy mieliscie przyjemnosc / nieprzyjemnosc byc w zwiazku na odleglosc na podonych warunkach ? podbudujmy chlopaka a przy okazji mnie :)

Milosc na odleglosc.

przez oohwowlovely 18 lut 2013, 20:17
ma szanse. moja kolezanka jest z chlopakiem od 2 lat, a jest w Polsce tylko na wakacjach. oboje sa wierni. wszystko jest mozliwe, tylko czy dla nich ta rozlaka jest do wytrzymania?
oohwowlovely

Milosc na odleglosc.

przez trOnk12 18 lut 2013, 21:21
NO jak widziisz chlopak cchyba dosc czesto bywa w Polsce, napewno czesciej ode mnie. Straszne widziec sie raz na rok !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Milosc na odleglosc.

przez linka 18 lut 2013, 21:39
3 lata byłam w takim związku - widywałam się z chłopakiem w weekendy co 2-3 tygodnie, święta, ferie i wakacje, da się, wierność nie jest trudna :smile: nie ma czasu na kłótnie. Wszystko jest możliwe. Tylko problem zaczyna się jak się ludzie "schodzą" na dobre, trzeba nauczyć się żyć razem.
Jak mają być razem to będą bez względu na odległość i nie warto rezygnować z tego powodu z pobytu w GB :) tam czeka ich, jeśli będą dalej razem prawdopodobnie lepsza przyszłość niż tu :)

Ps. Rodzice puszczają swoją 16 letnią córkę na 2 tygodnie z chłopakiem za granicę? Odważnie.... ja chyba żyję w innych czasach ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Milosc na odleglosc.

przez depresyjny86 19 lut 2013, 03:05
Ps. Rodzice puszczają swoją 16 letnią córkę na 2 tygodnie z chłopakiem za granicę? Odważnie.... ja chyba żyję w innych czasach ;)

Heh ja chyba też.

Chlopak ma 19 lat , jego dziewczyna 16.

Generalnie nie umawiał bym się z dziewczyną w wieku 16 lat...
Ale pomijając już moje zdanie na temat wieku,to taki związek ma szansę,
:)

Milosc na odleglosc.

przez trOnk12 19 lut 2013, 18:48
A przemawiacie z autopsji ze ma szanse ? :) Jednak te 2/3 tyg. to tez sporo czasu :) A co do wieku. dziewczyna bardzo powazan jest , znam ja osobiscie :) A ze on ma 19 lat ;) To juz chlopaka sprawa , milosc nie wybiera.

Milosc na odleglosc.

przez oohwowlovely 19 lut 2013, 18:52
no wlasnie to jest dlugo, ale jak oni to wytrzymuja, to ten zwiazek ma szanse, zreszta przeciez na pewno utrzymuja kontakt ze soba przez ten czas
oohwowlovely

Milosc na odleglosc.

przez Sorrow 19 lut 2013, 20:31
Hej, przynajmniej nie jest żołnierzem ani marynarzem :P .

Milosc na odleglosc.

przez Hans 19 lut 2013, 22:25
Szanse są, ale takie związki na odległość to dla pewnych ludzi może być męka. Trzeba żyć wtedy wg zasady 'czego oczy nie widzą tego sercu nie żal'. W wypadku, gdy coś pójdzie nie tak i związek runie z wielkim hukiem, to ten huk będzie długo w uszach pobrzmiewał.
Feed your head
Feed your head

Milosc na odleglosc.

przez małpka bubu 20 lut 2013, 14:21
U mnie było tak że narzeczonego poznałam przez neta. Przez długi czas - ok 3 lat - dzieliło nas 700km (lubuskie a podkarpackie). Spotykaliśmy się raz na miesiąc - półtora.
Dziś mieszkamy w końcu razem. Planujemy w przyszłym roku ślub.

Dziewczyna niech startuje na maturę międzynarodową i spada do Anglii na studia. Piszecie że jest w gimnazjum, zatem zostało jej ok 3 nie 2 lat do matury (zakładając że wybierze liceum a nie 4 letnie technikum).

Niech rozmawiają codziennie na skype, mailami przesyłają serduszka i takie tam.

Trzymam za nich kciuki!

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

Milosc na odleglosc.

przez ekspert_abcZdrowie 20 lut 2013, 16:41
trOnk12, teoretycznie związek na odległość ma szansę na przetrwanie, ale w praktyce różnie z tym bywa. Zależy to od ludzi, którzy tworzą taki związek. Czy są w stanie wytrzymać rozłąkę, jak radzą sobie z tęsknotą, czego oczekują od partnera/partnerki itp.? Jeżeli jednak oboje są bardzo zaangażowani i zależy im na tej relacji, to myślę, że dla chcącego nic trudnego ;) Mam tylko wątpliwości, na ile poważnie traktują oni swój związek. Wskazówki, jak radzić sobie w sytuacji związku na odległość, można znaleźć tutaj:

http://portal.abczdrowie.pl/zwiazek-na-odleglosc
http://portal.abczdrowie.pl/jak-sobie-radzic-z-tesknota
Psycholog

Milosc na odleglosc.

przez trOnk12 05 mar 2013, 20:19
No i kolega przygnebia mysl ze sa zmuszeni co 3 tyg. widziec sie przez 3 , ewentualnie 4 lata . jakies slowa pociechy ?

Milosc na odleglosc.

przez vifi 06 mar 2013, 00:29
Wielu forumowiczów jest sama przez ponad 3 lata i bez szczególnej nadziei na poprawę.
Wiem. Średnia pociecha.

Milosc na odleglosc.

przez trOnk12 06 mar 2013, 10:14
Najgorsze jest to ze chlopak nie potrafi sobie odpowiedziec po co wzial sie za te studia , skoro w planach i tak mial powrot do Polski. I tak sie denerwuje sam na siebie ze jest tam a nie w POlsce co prawda jest co 2 /3 tyg. w Polsce ale i tak ten sam fakt go denerwuje. Ja mu powiedzialem ze jakby byl w Polsce tez tak moglo by byc. W innym miescie by studiowal moze ? A moze taki zapierdziel by mial ze te 2 /3 tyg. Musialby siedziec w domu a pozniej by znajdywal czas dla dziewczyny ?

Sortuj wg