Zainteresowanie dziewczyny

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Moore 09 lut 2013, 19:24
Pytanie bardziej do kobiet, ale wypowiedzi obu płci będą mile widziane.
Czy dziewczyna, która jest z kimś w związku od dłuższego czasu może szukać innego chłopaka?

Od jednej koleżanki (przyjaciółki, jesteśmy ze sobą blisko, ona mi ufa) już od dłuższego czasu dostaje ewidentne sygnały zainteresowania mną, niby przypadkowe dotyki, nachylanie się, zbliżanie, długie patrzenie prosto w uczy, uśmiechanie się, komplementowanie, szukanie ze mną kontaktu (często odzywa się sama pierwsza), martwienie się o mnie, poświęcanie się, można by długo wymieniać jeszcze. Sam nie wiem co o tym myśleć. Gdyby nie miała chłopaka to sprawa była by oczywista, ale wszystko utrudnia mi fakt, że ona czasem o nim krótko wspomina np. na zasadzie podobieństwa (pomińmy już szczegóły), albo mówiąc o sobie.

Ja zachowuje się asekuracyjnie, choć podoba mi się i zależy mi na niej to nie daje tego po sobie poznać.
Nie wiem czy ona chce tylko przyjaźni, czy czegoś więcej, mam mętlik w głowie.

Prosiłbym o jakieś rady jak mogę się zachować w tej sytuacji, w razie pytań chętnie odpowiem.

przez shizuko 09 lut 2013, 23:47
Nie rozumiem takiego zachowania, skoro daje wyraźne sygnały a ma chłopaka to chyba nie jest w porządku z jej strony.Radzę Ci żebyś uważał na nią, nie udawaj obojętnego, zapytaj może w prost... chodź wiem, że to trudne... Jeśli ona podoba się tobie a z tym jej chłopakiem nie łączą Cię jakieś zażyte relacje to spróbuj odwzajemnić jej zachowanie. Jeśli zwróci Ci uwagę to znaczy, że się pomyliłeś. W tedy możesz powiedzieć jej, że to nic takiego albo, że źle zrozumiałą Twije zamiary.

Jeszcze jedno napisałeś tam "patrzenie sobie głęboko w uszy".

przez Selenhe 10 lut 2013, 00:26
A ile lat macie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niewidoczny 10 lut 2013, 00:27
Tak. Lepiej wprost spytaj.
Różne może mieć zamiary. Może szukać romansu albo kogoś nowego, gdyż aktualny związek może ja nudzić. A może też lubi tak flitować. Dużo jest opcji. Najlepiej wyłożyć kawę na ławę...
niewidoczny

przez Moore 10 lut 2013, 00:56
shizuko, literówka, oczywiście miało być "oczy".
Selenhe, po 19 lat.

Pytania wprost wolałbym uniknąć, albo przynajmniej narazie się z nim wstrzymać, mogłaby celowo zaprzeczyć, a wole unikać niezręcznych sytuacji, poza tym nie raz takie pytanie może zniechęcić którąś ze stron.

Może jej czegoś brakuje w tamtym związku, albo najzwyczajniej wdała się w niego rutyna? Nie wiem. Najlepszy motyw jak dla mnie to właśnie spróbować ją jeszcze wybadać przez odwzajemnianie jej zachowania małymi krokami, w razie czego zawsze można zwalić na przyjacielski gest.

przez tahela 10 lut 2013, 01:32
Moze byc w zwiazku,ale ciagle sie rozgląda a jest zeby nie być sama, wielu ludzi tak robi, nie jest to fajne ,ale częste niestety , sporo ludzi tez sie zdradza niestety.
Wielu ludzi ma coś takiego jak uczucia wogóle gdzieś tylko ,tylko patrzą na korzyści.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg